Novinky e-mailom

Zaregistrujte sa do e-mailového klubu a získajte informácie o výhodných akciách, nízkych cenách a novinkách ako prvý!

Nasledujúce položky sú voliteľné.Work and Travel

Work and Travel je najlepší spôsob, ako prežiť leto v Amerike, sú to zážitky, kamaráti, cestovanie, angličtina a taktiež práca. Už 8 rokov sa programu každoročne zúčastňujú stovky študentov vysokých a vyšších odborných škôl, počas roka legálne pracujú v USA v reštauráciách, hoteloch, zábavných a národných parkoch a pod.

 
 
MzdaPriemerne 7,25 USD/hod.
KrajinaUSA
JazykAngličtina
Znalosť jazykamírně pokročilá,středně pokročilá,velmi pokročilá
Vekmin. 18 rokov
Dĺžka pobytu2-4 mesiace
Odborhotelnictví/gastronomie,jiný obor
Kombinácia so štúdiomNe
Spôsob hľadania prácePrácu zaistí STUDENT AGENCY lebo si prácu zaistíte sami
Program prebieha Máj - September 2015 + až 30 dní cestovanie
Vhodné pre študentovÁno
DopravaLetecky
Uzávěrka přihlášekRegistrácia pre tohtoročnú sezónu je uzavretá. Registrácia na leto 2016 bude otvorená v novembri 2015.
 
 

Work and Travel je kultúrno-výmenný program určený pre študentov všetkých ročníkov VŠ a VOŠ. Ako študent máte jedinečnú príležitosť vycestovať do USA a legálne tam pracovať počas až 4 mesiacov. Ďalších 30 dní môžete v krajine zostať a cestovať. 

Registrácia do programu na leto 2015 bola uzavretá. Registrácia na leto 2016 bude otvorená v novembri 2015.

Podmienky účasti:

 • min. vek  18 rokov - max. 30 rokov (maximálny vek 30 rokov je platný len pre partnerskú agentúru CIEE a WISE, partnerská agentúra Intrax má stanovený maximálny vek 28 rokov a agentúra JANUS má stanovený maximálny vek 27 rokov)

 • študent denného štúdia VŠ alebo VOŠ (v čase žiadosti o víza, je potrebné mať úspešne ukončený minimálne 1.semester štúdia)**

 • aspoň mierne pokročilá znalosť angličtiny 

Čo získavate:

 • možnosť legálne pracovať v USA až 4 mesiace a používať angličtinu v prirodzenom prostredí

 • široký výber pracovných pozícií po celom území USA

 • priemernú mzdu 7,25 – 12 USD/hod.

 • možnosť stretnúť sa pred odjazdom s ďalšími študentmi, ktorí na Work and Travel cestujú

 • komplexný servis – odovzdáme vám informácie potrebné pre pobyt, zaistíme výhodnú letenku, poistenie na storno, dopravu na letisko

 • možnosť cestovania po USA po ukončení práce až 30 dní

 • vybavenie formalít necháte na nás

 • organizujeme pre vás online predodletovej prednášky, kde vás upozorníme na veci, ktoré treba pred odletom a po prílete do USA urobiť a zariadiť, budete mať možnosť sa opýtať na to, čo vás zaujíma a nie ste si istí.

Dĺžka pobytu:

Študenti väčšinou cestujú na 2 - 4 mesiace. Pracovať môžete už od 15.5.-15.9. 2015, dĺžka pobytu závisí na dĺžke pracovnej dohody so zamestnávateľom. Po vypršaní pracovného záväzku máte 30 dní na cestovanie po USA. Dĺžka pobytu v USA sa nesmie kryť so začiatkom študijného obdobia na vašej škole a každý študent sa musí do termínu začiatku študijného obdobia vrátiť späť do Českej alebo Slovenskej republiky (platí aj pre študentov posledných ročníkov).

Najskorší možný príchod do USA pred začiatkom práce uvedeným na formulári DS 2019 je stanovený partnerskými agentúrami. Do USA môžete pricestovať najskôr 14 dní pred začiatkom práce, ak je vaším garantom agentúra Intrax, 5 dní, ak je vaším garantom agentúra CIEE a alebo 10 dní, ak je vaším garantom partnerská agentúra JANUS či WISE.

Ubytovanie a strava: 

Niektorí zamestnávatelia ponúkajú študentom taktiež ubytovanie, popr. môžu poradiť, kde si ubytovanie zaistiť. Ubytovanie poskytované zamestnávateľmi je väčšinou základné a jedná sa o zdieľané izby alebo spoločné priestory s viac študentmi (rovnaké alebo inej národnosti).
Väčšina zamestnávateľov zaisťuje študentom taktiež stravu, ktorú si študenti hradia. Ubytovanie nájdete tu:

*podmienkou je mať uhradenú zálohu za program

 ** nie je možné zúčastniť sa programu, ak v danom semestri študujete iba opakované predmety z predošlého štúdia

 

  

 

 


 

 

Všetkým záujemcom odporúčame prihlásiť sa čo najskôr po otvorení registrácie do programu. Budete tak mať najväčší výber pracovných pozícií. Väčšina zamestnávateľov hľadá sezónnych zamestnancovna leto už od novembra a ďalej v priebehu zimných mesiacov. Máte tak dostatok času na hľadanie práce a vybavenie potrebných formalít.
 

Najčastejšie pracovné umiestnenia sú v:
 • zábavných parkoch ( Big Kanuna´s, Lagoon, Cedar Point, Busch Gardens, Moreys Piers ai. )
 • reštauráciách a kaviarňach , hoteloch , obchodoch ( Hard Rock Cafe, Ocean Edge, Best Western, Holiday Inn ai. )
 • národných parkoch ( Grand Canyon, Yellowstone Park, Glacier National Park, Zion ai. )
Priemerný plat sa pohybuje v rozmedzí 7,25 až 12 USD na hodinu. Zamestnávateľ s vami väčšinou počíta na 30-40 hodín práce týždenne. Býva zvykom platiť za nadčasové hodiny o niečo viac nad základnú hodinovú sadzbu. Výška vášho zárobku, počet zamestnaní, ani počet odpracovaných hodín nie sú obmedzené. Na množstve skutočne odpracovaných hodín však môže mať vplyv napr. počasie, hospodárska situácia v USA, ekonomická situácia zamestnávateľa a iné.
 
Hľadanie práce
Pracovnú pozíciu si môžete dohovoriť prostredníctvom STUDENT AGENCY alebo sami.
 
Prácu si nechám zaistiť cez STUDENT AGENCY
 
Pracovné umiestnenie zaisťujú naše partnerské agentúry po celom území USA. Pracovať môžete napríklad ako plavčík, chyžná, barman, čašník, predavač (suveníry, potraviny), obsluha atrakcií v zábavných / vodných parkoch, obsluha v národných parkoch, obsluha v rýchlom občerstvení a na mnohých ďalších pozíciách. Potom, čo sa zúčastníte vstupného prijímacieho pohovoru do programu a uhradíte 1.splátku, môžete si vyberaťz  ponúkaných job fair-ov a aktuálnych pozícií.
 
 • cez job fair - veľtrh práce
Spoločne s našimi americkými partnerskými agentúrami organizujeme každý rok niekoľko veľtrhov práce, tzv. Job fair. Job fairy sú osobné alebo virtuálne. Virtuálny job fair je stretnutie študentov so zamestnávateľmi pomocou Skypového spojenia. Tieto virtuálne stretnutia prebiehajú v Prahe, Brne, Bratislave a Košiciach na pobočkách STUDENT AGENCY. Organizujeme tiež osobné job fairy, pri ktorých sa študent so zamestnávateľom stretáva osobne na stretnutiach v Prahe a Bratislave. Job fairy prebiehajú od novembra do marca. Prehľad všetkých organizovaných job fair nájdete v záložke "Job Fair".
 
 • cez aktuálnu pozíciu
V STUDENT AGENCY máte jedinečnú šancu si ponuku práce vybrať priamo na webových stránkach našej partnerskej agentúry. U aktuálnych pozícií môže byť vyžiadaný skype pohovor alebo zaslanie životopisu zamestnávateľovi, na základe ktorého sa rozhodne o prijatí. Prehľad akuálnych pozícií nájdete v záložke "Aktuálne pozície".

Prácu si zaistím sám/sama
 
 • pred príletom do USA
Tento spôsob hľadania práce odporúčame prevažne tým, ktorí sa programu Work and Travel USA zúčastnili v minulosti a vracia sa k predošlému zamestnávateľovi, alebo sa zúčastnili iného kultúrno výmenného programu v USA. Ale samozrejme sa programu môžete zúčastniť aj bez predošlej skúsenosti. V tomto prípade odporúčame využiť na nájdenie práce predovšetkým cez internet, ale dobrým zdrojom informácií môžu byť aj vaši známi a kamaráti, ktorí sa programu v minulosti zúčastnili. Vhodného zamestnávateľa môžete osloviť e-mailom. V sekcii Dokumenty na stiahnutie si môžete stiahnuť vzory motivačného listu, štruktúrovaného životopisu a referencií, ktoré sú vhodné k e-mailu pripojiť.
Pri hľadaní práce majte na pamäti, že v rámci programu Work and Travel nemôžete vykonávať napríklad prácu s deťmi (au pair - ak chcete pracovať v rodine ako au pair, môžete sa prihlásiť na program Au Pair USA), v medicíne, v domácnosti, posádky lode alebo lietadla, podomového predajcu, vedúceho alebo výpomoc v detskom tábore (ak máte možnosť pracovať na detskom tábore v USA, využite náš programu Camp USA), prácu učiteľa ai. Vašim zaměstanavatelem nesmie byť tzv. staffing agency - personálna agentúra. Prehľad všetkých zakázaných prác, ktoré nesmiete v rámci programu Work and Travel vykonávať, nájdete na stránkach americkej vlády. Každý garant môže mať nastavený zoznam svojich obmedzených a zakázaných prác. Ak by ste si neboli istí, či vami zvolená pozícia nespadá do zakázaných prác, dajte nám vedieť, aby sme overili s agentúrou, či je možné pracovnú pozíciu akceptovať.
V prípade, že si prácu zabezpečíte sami pred odletom do USA, je potrebné počítať s tým, že proces vybavenia až po obdržaní víz môže trvať 8 až 10 týždňov od dodania kompletnej prihlášky.
 
 • po prílete do USA

Pri tejto variante programu je potrebné splniť rovnaké podmienky ako v predchádzajúcej variante. Navyše je potrebné dodržať ďalšie podmienky. Tejto varianty sa môžu zúčastniť iba občania Českej a Slovenskej republiky. V prípade hľadania práce až po príchode do USA, je nutné mať so sebou min. 1200 USD a tiež mať minimálne dva kontakty na zamestnávateľa v USA. Podľa typu partnerskej agentúry je tiež určená lehota, do ktorej si musíte pracovné umiestnenie zaistiť. V prípade, že nebude možné nájsť pracovné umiestnenie do termínu stanoveného agentúrou, bude program ukončený a budete musieť okamžite opustiť územie USA.

 

 Programu Work and Travel USA sa môžete zúčastniť iba s vízom J-1. Víza J-1 vám následne umožní legálne pracovať v USA v období od 15.5.-15.9. vrátane + máte 30 dní na cestovanie. V USA tak môžete stráviť až 5 mesiacov v období letných prázdnin.

Podmienky preudelenie J-1 vízsú nasledujúce:

 • mať angličtinu na takej úrovni, aby bol žiadateľ o vízum schopný dorozumieť sa v anglicky hovoriacom prostredí
 • byť študent vysokej školy/vyššej odbornej školy 
 • mať úspešne ukončený semester štúdia alebo ekvivalent na vyššej odbornej škole (nie je možné zúčastniť sa programu, ak v danom semestri študujete iba opakované predmety z predošlého štúdia) 
 • mať zaistenú prácu pred odletom do USA (občania Českej a Slovenskej republiky môžu do USA vycestovať aj bez zaistenej práce, ak splnia dané podmienky - viď. sekcia práca)


Podklady potrebné prezískanie tohto víza vám zaistíme.Podrobne vás informujeme o tom, ako postupovať pri žiadosti o vízum, aké dokumenty je potrebné vyplniť a poskytneme vám okrem iného i vzory žiadostí vyplnených dokumentov. Pripravíme vás tiež na osobný pohovor na ambasáde a upozorníme na dokumenty, ktoré je potrebné si so sebou na pohovor zobrať.

97% našich klientov vízum obdrží (najčastejším dôvodom pre zamietnutie víza je neskorý návrat z predchádzajúceho programu Work and Travel).

 

 

Všetkým záujemcom odporúčame prihlásiť sa čo najskôr po otvorení registrácia do programu. Budete tak mať najväčší výber pracovných pozícií. Väčšina zamestnávateľov hľadá sezónne zaměstanance na leto už od decembra a ďalej v priebehu zimných mesiacov. Máte tak dostatok času na hľadanie práce a vybavenie potrebných formalít.

Krok za
krokom:

 1.   Registrujete sa online v aplikácii Moja prihláška
 2.   Prídete na interview do STUDENT AGENCY alebo s vami urobíme telefonické interview
 3.   Podpíšete zmluvu o sprostredkovaní a uhradíte zálohu pracovného programu
 4.   Hľadáte si pracovnú pozíciu (účasť na Job Fairy alebo výber z aktuálnych pozícií)
 5.   Dostanete potvrdenie pracovnej pozície
 6.   Uzavriete si prihlášku v aplikácii Moja prihláška   
 7.   Dostanete formulár DS-2019 a žiadate si o vízum J-1
 8.   Rezervujete si letenku
 9.   Absolvujete online predodletovú prednášku
 10.   Odlietate do USA a užívate si leto po svojom

Procesom vybavenia vás prevedieme, dostanete od nás podrobné inštrukcie a kedykoľvek vám budeme k dispozícii na našich pobočkách, telefóne a e-maily. Potrebné formuláre nájdete v Dokumentoch na stiahnutie.

 

Ceny pre sezónu 2016 budú zverejnené na jeseň 2015.

Cenník pre sezónu 2015

Programový poplatok sa líši od spôsobu zabezpečenia práce.

Typ programu 1.splátka 2.splátka* Celková cena
Prácu si zaistím sám/sama 150 USD 439 USD 589 USD
Prácu si zaistím sám/sama - agentura WISE a JANUS 150 USD 449 USD 599 USD
Prácu si nechám zaistiť cez STUDENT AGENCY 150 USD 749 USD 899 USD

* 2. splátku hradíte až v momente potvrdenia o umiestnení.

ZĽAVA 20 USD (zľavy nie je možné kombinovať )

 • pre skupiny 3 a viac študentov (pre uplatnenie tejto zľavy je nutné, aby sa účastníci zaregistrovali spoločne)
 • pre opakovaných účastníkov

Poplatok je možné hradiť v eurách alebo v dolároch


Spôsob úhrady

Poplatok hradíte v dvoch splátkach. Prvú splátku je potrebné zaplatiť najneskôr v deň vstupného pohovoru a druhú splátku v okamihu, kedy máte zamestnávateľa.

 • 1. splátka - 150 USD ( platí pre všetky typy programu )
 • 2. splátka - rozdiel medzi programovým poplatkom a prvou splátkou


Prvú aj druhú splátku je nutné hradiť v rovnakej mene. Ak platíte v USD , veľmi odporúčame uhradiť všetko v hotovosti, vyhnete sa tak vysokým bankovým poplatkom pri bankovom prevode .

 

Programový poplatok zahrňuje
 • formulár DS-2019 potrebný k žiadosti o vízum J-1
 • zdravotné a úrazové poistenie počas celej doby práce
 • registráciu a prijímací pohovor
 • detailné informácie o poistení
 • list potrebný k vybaveniu Social Security Card
 • online predodletovú prednášku
 • 24-hodinovú telefonickú podporu garanta na bezplatnej linke v USA
 • zaistenie pozície (iba pri programe Prácu si nechám zaistiť)
 • účasť na job fairoch (iba pri programe Prácu si nechám zaistiť)

 

Ďalšie očakávané výdavky

 • poplatok SEVIS – povinná registrácia do zoznamu účastníkov štúdijnych a kutúrno-výmenných programov - 35 USD
 • letenka – zaistíme vám cenovo výhodnú letenku
 • poplatok americkej ambasáde za víza (160 USD)
 • vreckové – min. 1000 USD
 • poistenie počas cestovania po ukončení práce (Intrax)

 

 

 

 

Apríl - Máj - predodletovej schôdzky

Vzhľadom k blížiacim sa odletom sme pre vás pripravili osobné predodletovej schôdzky na každej našej pobočke.
Na týchto prednáškach vám zopakujeme všetko potrebné k úspešnému pobytu v USA, podelíme sa o vlastné skúsenosti z programu a tiež budete mať možnosť opýtať sa na všetko čo vás zaujíma.
Tieto prednášky sú zadarmo, ale vďaka kapacite priestorov sa prosím hláste na jednotlivé prednášky cez e-mail worktravel@studentagency.cz

Termíny prednášok:

Slovensko
Pobočka Datum Čas
Bratislava - kapacita zaplněna 5.5.2015 16:00
Bratislava - kapacita zaplněna 11.5.2015 16:00
Bratislava - kapacita zaplněna 13.5.2015 16:00
Bratislava 19.5.2015 16:00
Košice 5.5.2015

15:30

Česká republika

Brno 5.5.2015 16:00
Brno 14.5.2015 16:00
České Budějovice 5.5.2015 16:00
Hradec Králové 5.5.2015 16:00
Liberec 5.5.2015 16:00
Olomouc 28.4.2015 16:00
Ostrava - kapacita zaplněna 12.5.2015 16:00
Plzeň 6.5.2015 16:00
Praha - kapacita zaplněna 5.5.2015 16:00
Praha - kapacita zaplněna 14.5.2015 16:00
Praha - kapacita zaplněna 18.5.2015 16:00
Praha - kapacita zaplněna 21.5.2015 16:00
Zlín 6.5.2015 16:00

 

 

April - ponuka aktuálnych pozícií

Január - Marec - Osobné job fairy

16.2.2015 16:00 - Prednáška o programe Work and Travel USA 2015 - Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Pripravili sme pre vás prednášku také v Nitre na Univerzitě Konštantína Filozofa. Príďte si vypočuť bývalého účastníka programu a spýtajte se ho na všetko, čo vás o programu zaujímá.

13. 1. 2015 - Honzova poradňa

Nie ste si istí, ktorého zamestnávateľa v USA si vybrať?
pomôžeme vám sa rozhodnúť. Už tento utorok 13. 1. 2015 od 14:00 do 16:00 máte možnosť opýtať sa našom facebooku Honzu, bývalého účastníka a odborníka na program Work and Travel USA, ktorý vám poradí s výberom pracovnej pozície z našej aktuálnej ponuky.

8. decembra 2014 - online prednáška o programe Work and Travel USA

8. decembra jsme pre vás pripravili online webinár s bývalými účastníkmi programu.

Na webinár sa môžete pozrieť na dvoch kanáloch, takže si môžete vybrať:
https://plus.google.com/events/ccle1eusaf78iv5icgmjl5mat58
http://www.youtube.com/watch?v=C5db2aGN480

 

November 2014

Vyhlásenie súťaže v rámci programu Work and Travel 2014!

V tomto roku sa do súťaže opäť zapojilo veľké množstvo účastníkov a všetkým srdečne ďakujeme za krásne príspevky a gratulujeme víťazom.
Svoj názor na najlepšie video a fotku môžete vyjadriť na našej Facebook stránke.

V kategórii "Naj video" je poradie nasledovné:

1.miesto: Jan Pultar a jeho video

2.miesto: Gabriela Davídková a jej video

3.miesto: Hana Zatloukalová a jej video

 

V kategorii "Naj foto" zvíťazili:

1.miesto: Tomáš Troup
troup
 

 

 

 

 

 

 

 

 


2.miesto: Alena Pápayová
Papayova

 

 

 

 

 

 

 

 

 


3.miesto: Bianka Kissová
kissova

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 Súťaž prebieha v dvoch kategóriách:

  1. Naj foto - súťaž o najlepšiu fotografiu s krátkym článkom zhrňujúcim Váš pobyt v USA. Fotografia by mala čo najlepšie vystihovať podstatu programu - téma je však čisto na každom účastníkovi. Dĺžka článku nie je limitovaná.
  2. Naj video - video záznam z pobytu - môže sa jednať o cestovanie, pracovnú činnosť, voľný čas či mix všetkého dohromady. Minimálna dĺžka videá sú 2 minúty, maximálne 10 minút.

 

 

 

 

 

Job Fair je stretnutie so zamestnávateľmi, pri ktorom si účastníci programu Work and Travel môžu dohovoriť prácu pred odchodom na program.

Na Job Fair sa môžu registrovať len študenti, ktorí už absolvovali interview, majú uhradenú prvú splátku programového poplatku a spĺňajú kritériá pre danú pozíciu (predovšetkým úroveň angličtiny, maximálny vek daný rozličnými partnerskými agentúrami, termíny pobytu, požiadavky týkajúce sa vzhľadu - tetovanie, piercieng ai.).

 
Nedá sa registrovať na viac job fairov súčasne. Úspešnosť našich klientov je na týchto akciách 98%. V prípade neakceptácie zamestnávateľom máte možnosť prihlásiť sa až na ďalšie dva job fairy.
Prihlásenie na job fair uskutočníte v druhej časti vašej online prihlášky. Prihlásenie je možné len do vyčerpania kapacity daného job fair, preto odporúčame registráciu v online prihláške vykonať čo najskôr (nie je možné uskutočniť rezerváciu e-mailom či telefonicky).
Skypové job fairy prebiehajú štandardne na pobočkách STUDENT AGENCY v Prahe, Brne, Bratislave a Košiciach.
 
Registrovaní klienti dostanú najnovšie informácie o spustení každého osobného job fair e-mailom deň pred oficiálnym zverejnením, preto je výhodné registrovať sa čo najskôr.

Na job fair je možné sa prihlasovať k akejkoľvek partnerskej agentúre aj napriek tomu, že ste sa registrovali pôvodne u inej partnerskej agentúry.

Job fairy sezóny 2015:

OSOBNÉ JOB FAIRY

V tomto roku sme usporiadali veľké osobné job fairy v Prahe, Bratislave a prvýkrát tiež v Brne. Všetky osobné job fairy tejto sezóny už prebehli.
Teraz je možné sa registrovať na skypové job fairy alebo vyberať z aktuálnych pozícií.

 

SKYPE JOB FAIRY    

V súčasnej chvíli nemáme žiadny skypový job fair. Aktuálnu ponuku pozícií nájdete v záložke Aktuálné pozície.

Job fairy, na ktoré sa už nedá prihlásiť:

19.-21.11.2014 - Skype
Sea Crest Beach Hotel - rôzne pozície, viac informácií nájdete tu
Harbor View Hotel - rôzne pozície, viac informácií nájdete tu

2. 12. 2014 - Skype
Fantasy Island Amusement Park - Ride Operator, viac informácií nájdete tu
Registrácia uzavretá.

 
11. 12. 2014 - Skype
Cedar Point (Sandusky, Ohio) - rôzne pozície, viac informácií nájdete tu 
Kapacita zaplnená.
 
Praha 8. 1. 2015
 
Hard Rock Café - (príklady pozícií: Food runner, Busser, Prep cook, Server, Dishwasher ai.)
Viac informácií o konkrétnych pozíciách v jednotlivých lokalitách nájdete nižšie:
Anchorage, AK viac informácií tu

 21.1.2015 - Skype

Three Bears Lodge - pozície Lifeguard, Housekeeping

22. a 23. 1. 2015  - Skype

Worlds of fun (Kansas City, Missouri) - rôzne pozície

Cedar Point (Sandusky, Ohio) - pohovory  23.1.2015

 

Brno 24. 1. 2014

Pizza Plus (Block Island, Rhode Island) - NOVINKA

Baker´s Bakery and Café - len pre dievčatá

Bobkat´s Old Fashion Ice cream - len pre dievčatá

Dairy Queen and Captain Jack’s Seafood (Myrtle Beach)

Bavarian Inn Motel - viac informácií na oficiálnych stánkach tu

Kampgrounds Of America/Palmer Gulch Lodge Mt.Rushmore - len pre chlapcov, viac informácií aj na oficiálnych stránkach tu

Mountain Rushmore Xanterra Parks, Keystone - (pozície v rámci Food Attendant)

Great Wolf Lodge - Housekeeping

Holiday Inn Independence

Story Land Theme Park - len pre dievčatá

Country Inn&Suites - len pre chalpcov, (pozícia Room attendant)

4.2.2015 - Skype

Amber's Hideaway (Wisconsin Dells) - len pre dievčatá


Praha 11. 2. 2015 

Bacara Resort & Spa (Goleta, California)

Big Kahuna Water & Adventure Park (Destin, Florida)

Lagoon (Farmington, Utah) - viac informácií nájdete tu
POZOR - zmena možného nástupu do práce. Teraz medzi 8. a 15. 6. 2015

Mount Olympus (Wisconsin Dells, Wisconsin) - len pre dievčat

 

13.2.2015  - Skype

Glacier Park Lodge

Glacier Park Saint Mary Lodge and Resort


 25. 2. 2015 - Skype

Kalahari Resorts (Wisconsin Dells, Wisconsin) - lifeguard, housekeeper

Johnathan Harbor (Mrytle Beach) - len pre chlapca

Mt Olympus (Wisconsin Dells, Wisconsin) - len pre dievčata


Praha 23. 2. 2015

Busch Gardens Williamsburg (Williamsburg, Virginia)

 

Bratislava 3. 3. 2015

Dorney Park

Moreys Piers Waterpark

Busch Gardens - Water Country USA - Williamsburg (Virginia)

Busch Gardens Williamsburg (Williamsburg, Virginia) - pozícia Area Host

Cedar Point (Sandusky, Ohio)


12. 3. 2015 - Skype

13.3.2015 - Skype

Dorney Park (Allentown, Pennsylvania)

 

18.3.2015 - Skype

SeaWorld (Orlando, Florida)

                      Shallow Water Lifeguard
                      
Service Attendant
                      
Host
                      
Games & Vending Host
                      
Operations Host

Polynesian Waterpark Hotel ((Wisconsin Dells, Wisconsin)

                      Housekeeper
                      
Lifeguard 

Praha 17. 3. 2015

 

25.3.2015 - Skype
(přesunuto z osobního job fairu v Praze 17.3.)

 

31.3.2015 - Skype

31.3.2015 - Skype


2.4.2015
- Skype

 

 9. 4 2015 - Skype

 

15. 4. 2015 - Skype
 • Premier Amusements (Myrtle Beach, South Carolina)
 • Water Country (Portsmouth, New Hampshire)
 • Coal Creek Inn & Grill (Crested Butte, Colorado)
Viac informácií o jednotlivých zaměstnavatelých a pozíciách nájdete tu.

V spolupráci s agentúrou JANUS vám ponúkame možnosť zaistiť si pozíciu v USA podľa vašich možností, pracovných skúseností alebo znalosti jazyka. Máte možnosť si vybrať pracovné pozície priamo na webových stránkach. Nájdete tu prehľad zamestnávateľov, ktorí hľadajú a prijímajú študentov zverejnením "Aktuálnych pozícií".

V túto cvhíli je už zaplnená väčšina aktuálnych pozícií pre sezónu 2015. Ak máte záujem o nájdenie pracovnej pozície, informujte sa prosím na našej pobočke, ktoré pozície sú aktuálne voľné. Ďakujeme.

Jednou z možností, ako stráviť leto v rámci programu Work and Travel, je práca plavčíka. Budete mať možnosť stráviť leto aktívne, užiť si skvelé prázdniny v USA a pritom si zarobiť na náklady na pobyt a cestovanie.

Práca plavčíka je ponúkaná napríklad spoločnosťou High Sierra Pools.

Každý budúci plavčík musí prejsť školením / tréningom. Školenie plavčíkov sa uskutoční v Bratislave.

Podmienky na leto 2015:

 • Začiatok práce: preferovaný nástup 23.5.2015, neskorší nástup po schválení zamestnávateľa
 • Koniec práce: 7.9.2015
 • Mzda: 8,25 USD - 8,50 USD / 12.31 USD - 12,75 USD - nadčasové hodiny (vyššie mzdy podľa vybranej lokality)
 • Priemerný počet pracovných hodín: 46-54hod/týždenne (nad 40 hodín sa jedná o nadčas)

Hlavné dôvody, prečo sa stať plavčíkom v tejto spoločnosti:

 • priemerný týždenný pracovný čas 46-54 hodín ( 6-14 nadčasových hodín týždenne )
 • platené nadčasy
 • zaistený tréning
 • certifikát American Red Cross platný až na 2 roky ( obdržíte po úspešnom absolvovaní tréningu )
 • široká ponuka lokalít
 • vopred zaistené základné ubytovanie
 • priateľské pracovné prostredie
 • možnosť práce na pozíciách: plavčík, INŠTRUKTOR PLÁVANIA, supervízor pre kvalifikovaných záujemcov.

Pre viac informácií kontaktujte koordinátorov na ktorejkoľvek z našich pobočiek.

Tu nájdete ohlasy bývalých plavčíkov.

 

 

Work and Travel USA - Ladislav F.

"Posielam pozdrav pre student agency zo slnečného New Yorku. Chcel by som sa Vám poďakovať za bezproblémové vybavovanie  mojej cesty za vysnívaným letom. V USA pracujem vo fastfood, no medzitým som si našiel už aj druhú prácu. Je to tu skvelé a takisto aj jazyk sa zlepšuje deň čo deň. Určite každý študent by mal v zime alebo na jar navštíviť student agency a začať si vybavovať takéto leto , nepíšem aspoň raz lebo o rok nato sa do usa vrátite určite zase.

Pekné leto prajem. :) "
 Ladislav F.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Work and Travel USA - Martin V.

Pán Martin nám po absolvovaní programu work and Travel, kde bol umiestnený u zamestnávateľa Mount Olympus, napísal:

"Dobrý deň pani balíkové ,
Chcel som Vám dodatočne poďakovať ohľadom výberu Mt . Olympusu , všetko fungovalo úplne skvele . Zamestnávateľ mi vyšiel vhod ohľadom počtu hodín , ktoré som chcel od pracovať čo niekedy bolo aj cez 60 hod týždenne ale to tiež záleží na pozícii . Môžete si nájsť aj druhú prácu a dohovoriť sa na menej hod , to záleží len na Vás . Od príchodu po celú dobu pobytu som nemal zo zamestnávateľom asi žiadny väčší problém na ktorý by som ďalších účastníkov upozornil , snáď len vec ktorá sa stávala mojim kolegom že je dôležité si rozmyslieť dátum ukončenia práce ktorý musíte uviesť do zmluvy pred začiatkom práce čo je dlhá doba a môže sa čokoľvek zmeniť , pretože ak chcete odísť skôr , než je uvedené v zmluve prichádzate o bonus a deposit za ubytovaní . Do Mt Olympusu sa veľa ľudí vracia čo je dôkaz toho že zamestnávateľ je kvalitný a snaží sa vytvoriť vhodné podmienky pre obe strany .
Tento rok sa hlásim opäť na work and travel USA 2014 , u vašej kolegyne Kataríny Novotnej v Prahe , aj keď to už nebude Mt Olympus , tak sa teším že spoznám zase niečo nové."

 

Work and Travel USA - Ivana Š.

Slečna Ivana nám posiela ohlas zo svojho pobytu v rámci programu Work and Travel v USA spoločne s fotkou:

"Zdravim vsetkych studentov ktori vahaju nad programom work and travel 2014. Minule leto som bola ucastnikom tohto programu a chcem Vas preto povzbudit k tomu aby ste nevahali ani trochu a zaregistrovali sa uz len kvoli tym nezabudnutelnym zazitkom. Pripajam zopar fotiek.

Good luck for everyone !!!"

Ivana S. WAT foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Work and Travel USA - Veronika V.

Slečna Veronika, ktorá nám poslala túto krásnu fotografiu: 

Golden Gate Bridge veronika V.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Veronika nám zo svojho pobytu v USA, kde bola umiestnená u zamestnávateľa Sea Crest Beach Hotel v Cape Cod, North Falmouth, napísala:

"Dobrý den, Zdeňku,
jak se máte?
Jak jsem slíbila, ozývám se z USA, konkrétně z Cape Cod - mojí oblasti. Je to tu báječné. Asi takových emailů dostáváte denně spousta, ale nemůžu jinak než se k těm chválám připojit. Cesta proběhla v pořádku, než začala práce, strávila jsem víkend v Bostonu, což je okouzlující město se spoustou různých tváří, člověk tam natrefí na opravdu vše, co ho napadne. A poté jsem se vydala na ubytování poskytované hotelem a pomalu se sžila s místním prostředím.
Práce je výborná, dělám tak nějak všechno, co se týče bazénů a pláže. Rozdávání ručníků na pláži, umístění příchozím lidem lehátka a slunečníky, čistění bazénu a testování kvality vody, úklid fitnessu. Jsem částečně také, jak my v Evropě známe, animátorka. Hrajeme s dětmi různé hry, ať už na pláži či v bazénu a člověk na této pracovní pozici potká spoustu lidí, zapovídá s hotelovými hosty a přijde do kontaktu se zajímavými okamžiky. Nemůžu si stěžovat. Ubytování je taky moc hezké, hned u vody. 
Najde se tady spoustu národů, takže se postupně poznáváme a je to moc příjemné. 
Jsem ráda, že jsem se do programu přihlásila a pokud to vyjde, tak do toho příští rok půjdu znovu. Děkuji za Vaši pomoc při zprostředkování a nalezení práce a zkrátka za vše kolem. 
S přátelským pozdravem
Veronika V."

 Veronika nám tiež zaslala krásne video z jej pobytu, ktoré si môžete pozrieť tu:

 

Work and Travel USA - Veronika R.

Veronika, ktorá s nami bola na programe Work and Travel umiestnená u zamestnávateľa Aston Lakeland Village nám napísala:

Dobrý deň, zo spoločnosťou Aston Lakeland Village som veľmi spokojná, výplatu sme dostavali vždy načas, bola aj vyhovujúce odrobených hodinám. Kolektív študentov ale aj spulopracovnikov bol vynikajuci , uz len kvôli ním všetkým by som sa tam vrátila spať . Vedúca všetkých hauskeeperov bola priateľská a dodnes sme v kontakte . Takze možem vrelo odporučiť tuto spoločnosť. Bola som spokojná . Ďakujem a prajem pekný zvyšok dňa Veronika Remenikova

Veronika Remenikova

 

 

 

 

 

 

 

 

Work and Travel USA - Jana B.

Skvelé zážitky zo San Francisca s ešte lepšími priateľmi, ktorých som spoznala vďaka Work & Travel.
Ďakujem!
S pozdravom, 
Jana :)

Jana nám poslala tiež túto fotografiu:

JanaBFotoSoutez

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Work and Travel USA - Ivana K.

Ivana nám poslala túto fotografiu zo svojho pobytu v USA:

WATKrajciovaFotosoutez

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Work and Travel - Veronika H.

Dobrý den,

posílám fotku z Grand Canyonu při západu slunce. Užasný zážitek s užasnýma lidma které jsem na work and travelu potkala :)

 

Zapad slunce Grand Canyon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Work and Travel USA - Ivan Z.

Ivan nám poslal túto fotografiu zo svojho pobytu v USA:

WATIvanZezula

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Work and Travel USA - Jan K.

Jan nám poslal túto fotografiu zo svojho pobytu v USA:

WATJanKocfelda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Work and Travel USA - Lukáš K.

Lukáš nám poslal video z Work and Travel pobytu.
Na video sa môžete pozrieť tu.

 

Work and Travel USA - Kluci Janu

Zdravime do Student Agency:) Prejeme hezke leto a az budete mit chvilku casu, kouknete na nas blog www.klucijanu.com/USA :) At se dari,

Kluci Janu

Chlapci Janu nam zaslali toto video, na ktoré sa môžete pozrieť tu.

 

Work and Travel USA - Milena K.

Milena nám poslala video z Work and Travel pobytu.
Na video sa môžete pozrieť tu.

 

Work and Travel USA - Robert K.

Zdravím Vás,

píšem Vám ohľadom vízového sponzora Janus. Od prvého stretnutia až po posledný deň v Amerike som s touto spoločnosťou mal iba dobré skúsenosti: rýchle vybavenie DS formulára, bezproblémove vybavenie víz, keď som bol v USA každý mesiac mi posielali mail ako sa mi darí, či som spokojný, či mi niečo nechýba a pod. Určite by som ju odporúčal aj pre ďalších účastníkov WAT na budúci rok.

Čo sa týka môjho pobytu v USA cez work and travel bol som veľmi spokojný. Práca plavčíka bola veľmi jednoduchá. Samozrejme začiatky boli ťažšie, lebo bolo potrebné vedieť poskytnúť prvú pomoc a naučiť sa veci okolo starostlivosti a chodu o bazén, ale každý jeden plavčík to zvládol a po pár dňoch to bola robota snov :) Ja osobne som všetky zarobené peniaze minul na cestovanie po USA, čo bolo aj mojím plánom. Počas práce som stihol pozrieť východné pobrežie: Philadelphiu, Baltimore, Ocean beach a Washington DC. Po skončení pracovnej zmluvy som skoro celý mesiac cestoval a to: Miami, dovolenka na výletnej lodi (Carnival cruise) kde sme boli v Mexicu, Hondurase, Belize a na Caymanských ostrovoch. Potom som sa letecky prepravil na západ kde sme  autom precestovali národné parky a mesta ako: San Francisco, Las Vegas a Los Angeles. Na konci pobytu som letel do New Yorku kde som sa zdržal 3 dni a posledný deň som si pozrel Boston a späť domov na Slovensko. Je na každom študentovi akú cestu si zvolí on. Boli so mnou ľudia čo si pokupovali oblečenie a elektroniku, alebo takí ako ja čo cestovali. Celkovo to beriem za veľmi dobrú skúsenosť. Spoznal som dobrých kamarátov zo Slovenska, ale aj z iných krajín celého sveta, takisto som spoznal novú (inú) kultúru USA a videl veľa miest.

S pozdravom Róbert K.

 
Work and Travel USA - Katarina R.
 

Dobrý deň

Včera som sa vrátila z USA tak ako som aj mala a dozvedela som sa od ostatných študentov, že po návrate treba vám ako agentúre zaslať boarding pasy lenja som o tomnevedela a som tie letenky zahodila.
Inak ďakujem za všetko absolútne s ničím som v usa nemala problém a to vďaka vašej agentúre všetko išlo ako po masle a boli tam aj ostatní študenti čo išli cez inú agentúru na Slovensku a mali podaktorí veľké problémy som úplne spokojná keby ešte niekedy v budúcnosti idem na work and travel tak jedine cez vás .

 

Katarina nám tiež poslala túto fotografiu:

 Raticova fotka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Work and Travel USA - Luboš S.

Zdravím, tak som si našiel čas a sadol k notebooku, aby som Vám priniesol nejaké informácie ale aj pocity a dojmy z programu Work and travel USA. Čo sa týka samotného programu, je to naozaj skvelá príležitosť, ako stráviť zaujímavé leto a zároveň nabrať nové skúsenosti. Avšak, nie je to tu všetko také ružové, ako sa zdá. Nachádzam sa vo Wisconsine, v rekreačnej oblasti Wisconsin Dells, čo je počtom obyvateľov dedina nie väčšia ako Čaňa. Náš rezort sa nenachádza v tomto "meste", ale za mestomzašitý v lese, kde nie je ani mobilná sieť, čiže nemám signál. Ak si chcem niečo nakúpiť, potrebujem odvoz. Práca lifeguarda ma baví, je to zaujímavá pozícia. Môžem komunikovať so zákazníkmi, čím sa zdokonaľujem v angličtine. Taktiež kolektív v práci je dobrý, čo je základ dobrej nálady, preto chodím do práce s úsmevom. Ubytovanie je dobré, až na to, že dookola je les a žiadny obchod. Izby sú vcelku dobre zariadené, máme chladničky, mikrovlnky, kuchynky, klimatizáciu, v porovnaní s internátom je to tu luxus. Ubytovaní sme tu všetci pokope. Je tu mnoho J1 študentov najmä z východnej Európy a južnej Ameriky. Tým, že tu naokolo nič nie je, trávime spoločne (najmä večer) veľa času a tým vznikajú zaujímavé situácie. Občas to tu vyzerá ako v telenovele, najmä keď sa začnú hádať Ekvádorci s Mexičanmi a do toho sa pripletú Argentíčania. Výhodou je aj to, že máme jeden voľný vstup do všetkých vodných parkov v meste, ktorých je tu naozaj požehnane a sú naozaj excelentné, ktoré vídať iba v televízii. Taktiež mnoho zliav do reštaurácií a shopov, čiže ak máme deň voľna, nesedíme na izbách a nenudíme sa. Taktiež možností športovať je tu dosť, náš rezort je vcelku dobre vybavený, čo vnímam tiež ako výhodu, pretože osobne pohyb k svojmu životu potrebujem. Získal som mnoho kontaktov na zaujímavých ľudí, najviac som si sadol s Čechmi, s ktorými už teraz plánujem stretávku po príchode domov a aj spoločné plány do budúcnosti, taktiež s Rumunmi (o ktorých by som tiež mohol veľa vtipných zážitkov napísať), Turkami, Litovčanmi a Maďarmi. Domov sa vrátim s úsmevom na tvári (určite nie iba kvôli "kišasóňkam") a to je to najpodstatnejšie, preto som úprimne rád, že som tento program mohol absolvovať.

S pozdravom Ľuboš S.
 

 

Work and Travel USA - Radek F.

 
Všechno proběhlo přesně podle plánu a nikde nebyl žádný problém. Cesta trvala sice čtyři dny, ale už jsem v Yellowstone v resortu Canyon a pracuji jako Room attendant. Práce mě baví, mam tu už po prvním týdnu spoustu kamarádu a včera a dnes jsem měl volno, tak jsem uži cestoval po parku. I díky Vám tady můžu být, takže Vám patří veliké DÍKY :-)
Radek F., 2012
 
Work and Travel USA - Monika M.

Dobrý den, život v USA mě naprosto uchvátil, proto by mě zajímalo, jaké jsou další možnosti přes Vaši agenturu pro roční pobyt v USA, přemýšlela jsem o Au pair.

Veronika M., 2012

 

Work and Travel USA - Martin K.

Martin K. nám poslal úžasnú fotografiu nižšie.

Foto MartiK.WAT

 

V cene programu je zahrnuté zdravotné poistenie v americkej zdravotnej poisťovni. Podmienka poistenia je stanovená Americkou vládou a je neoddeliteľnou súčasťou programu. Tieto podmienky sa každý rok môžu meniť. Naše partnerské agentúry na základe svojich dlhoročných skúseností zaisťujú poistenie pre účastníkov Work and Travel programu zodpovedajúce týmto štandardom s ohľadom na zabezpečenie maximálnej výšky krytia prípadných poistných udalostí a pravidelne ich aktualizujú v súlade s vládnymi zmenami.

Zdravotné poistenie zahrnuté v programovom poplatku je platné na dobu uvedenú v tabuľke podľa typu partnerskej agentúry.

Partnerská agentúra Platnosť poistenia v rámci programového poplatku platí: Poistenie začína platiť: Poistenie končí:
CIEE počas celej doby pobytu v USA a vzťahuje sa aj na vycestovanie do Kanady, Mexika, US Virgin Islands a Portorika, maximálne však 5 mesiacov dňom príchodu do USA dňom odletu z USA
JANUS počas celej doby  pobytu v USA v prípade, že pricestujete do USA nie skôr ako 2 dni pred začiatkom práce a vzťahuje sa aj na vycestovanie mimo USA okrem návratu do rodnej krajiny 2 dni pred začiatkom práce dňom odletu z USA
INTRAX

počas celej doby práce aPoistenie sa nevzťahuje na vycestovanie mimo USA

dňom príchodu do USA. dňom ukončenia práce
WISE počas celej doby práce (vždy platné na celé kalendárne mesiace). Poistenie sa nevzťahuje na vycestovanie mimo USA dňom začiatku práce po ukončení práce, k rovnakému kalendárnemu dňu, kedy poistenie začalo platiť *

* Napr. začiatok práce 16.5. a koniec práce 30.8. (poistenie platí od 16.5. do 16.9.)


U agentúry Intrax je možné si zakúpiť poistenie na dobu po skončení práce za 50 USD/mesiac a u agentúry WISE si možno priplatiť dodatočný mesiac poistenie za 36 USD/mesiac.

 
V prípade vášho záujmu vám môžeme pomôcť so zaistením výhodného poistenia od poisťovne Allianz na dáta, ktoré nie sú kryté poistením zahrnutým v rámci programu. Viac informácií u vášho koordinátora.

Podrobné informácie, kompletný prehľad poistného krytia a výnimky z neho nájdete tu pre poisťovňu United Healthcare (Intrax), tu pre poisťovňu Aetna (CIEE), tu pre poisťovnu pre poisťovňu HCC Medical Insurance Services (JANUS), tu pre poisťovnu Starr Indemnity & Liability Company (WISE). 

Poistenie sa nevzťahuje na vedenie motorového vozidla.

 

Včasnou rezerváciou letenky získate tie najlepšie ceny. So zakúpením letenky odporúčame počkať, až vám budú udelené J-1 víza.

Informácie k letenkam pre studentov nájdete tu.

Pre rezerváciu letenky postupujte podľa nasledujúcich možností: 

 

Registrácia do programu na leto 2015 bola uzavretá. Registrácia na leto 2016 bude otvorená v novembri 2015.

Prvým krokom pre prihlásenie do programu je online registrácia na týchto stránkach. Po vyplnení základných údajov obdržíte e-mail s ďalšími inštrukciami a budete kontaktovaní našim predajcom v nasledujúcom pracovnom dni.

Tešíme sa na vás!

 

Prihlásiť sa

Podieľajte sa na zlepšení našich služieb. Píšte svoje podnety priamo riaditeľovi.

Vyhledávání

All intranet Current section


Valid XHTML 1.0 Transitional