Novinky e-mailom

Zaregistrujte sa do e-mailového klubu a získajte informácie o výhodných akciách, nízkych cenách a novinkách ako prvý!

Nasledujúce položky sú voliteľné.Work and Travel

Work and Travel je najlepší spôsob, ako prežiť leto v Amerike, sú to zážitky, kamaráti, cestovanie, angličtina a taktiež práca. Už 8 rokov sa programu každoročne zúčastňujú stovky študentov vysokých a vyšších odborných škôl, počas roka legálne pracujú v USA v reštauráciách, hoteloch, zábavných a národných parkoch a pod.

 
 
MzdaPriemerne 7,25 USD/hod.
KrajinaUSA
JazykAngličtina
Znalosť jazykamírně pokročilá,středně pokročilá,velmi pokročilá
Vekmin. 18 rokov
Dĺžka pobytu2-4 mesiace
Odborhotelnictví/gastronomie,jiný obor
Kombinácia so štúdiomNe
Spôsob hľadania prácePrácu zaistí STUDENT AGENCY lebo si prácu zaistíte sami
Program prebieha Máj - September 2015 + až 30 dní cestovanie
Vhodné pre študentovÁno
DopravaLetecky
Uzávěrka přihlášekRegistrácia do programu je už uzavretá. Registrácia do programu na leto 2015 bude otvorená 1. novembra 2014.
 
 

Work and Travel je kultúrno-výmenný program určený pre študentov všetkých ročníkov VŠ a VOŠ. Ako študent máte jedinečnú príležitosť vycestovať do USA a legálne tam pracovať počas až 4 mesiacov. Ďalších 30 dní môžete v krajine zostať a cestovať. 

Registrácia do programu je uzavretá. Registrácia do programu na leto 2015 bude otvorená už 1. novembra 2014.

Darček pre všetkých registrovaných vo forme Atlasu USA alebo iný vecný darček.*

 

Podmienky účasti:

 • min. vek  18 rokov - max. 30 rokov (maximálny vek 30 rokov je platný len pre partnerskú agentúru CIEE a WISE, partnerská agentúra Intrax má stanovený maximálny vek 28 rokov a agentúra JANUS má stanovený maximálny vek 27 rokov)

 • študent denného štúdia VŠ alebo VOŠ (v čase žiadosti o víza, je potrebné mať úspešne ukončený minimálne 1.semester štúdia)**

 • aspoň mierne pokročilá znalosť angličtiny 

Čo získavate:

 • možnosť legálne pracovať v USA až 4 mesiace a používať angličtinu v prirodzenom prostredí

 • široký výber pracovných pozícií po celom území USA

 • priemernú mzdu 7,25 – 12 USD/hod.

 • možnosť stretnúť sa pred odjazdom s ďalšími študentmi, ktorí na Work and Travel cestujú

 • komplexný servis – odovzdáme vám informácie potrebné pre pobyt, zaistíme výhodnú letenku, poistenie na storno, dopravu na letisko

 • možnosť cestovania po USA po ukončení práce až 30 dní

 • vybavenie formalít necháte na nás

 • organizujeme pre vás tzv predodletovej schôdzky, kde vás upozorníme na veci, ktoré treba pred odletom a po prílete do USA urobiť a zariadiť, budete mať možnosť sa opýtať na to, čo vás zaujíma a nie ste si istí.

Dĺžka pobytu:

Študenti väčšinou cestujú na 2 - 4 mesiace. Pracovať môžete už od 15.5.-15.9. 2015, dĺžka pobytu závisí na dĺžke pracovnej dohody so zamestnávateľom. Po vypršaní pracovného záväzku máte 30 dní na cestovanie po USA. Dĺžka pobytu v USA sa nesmie kryť so začiatkom študijného obdobia na vašej škole a každý študent sa musí do termínu začiatku študijného obdobia vrátiť späť do Českej alebo Slovenskej republiky (platí aj pre študentov posledných ročníkov).

Najskorší možný príchod do USA pred začiatkom práce uvedeným na formulári DS 2019 je stanovený partnerskými agentúrami. Do USA môžete pricestovať najskôr 14 dní pred začiatkom práce, ak je vaším garantom agentúra Intrax, 5 dní, ak je vaším garantom agentúra CIEE a alebo 10 dní, ak je vaším garantom partnerská agentúra JANUS či WISE.

Ubytovanie a strava: 

Niektorí zamestnávatelia ponúkajú študentom taktiež ubytovanie, popr. môžu poradiť, kde si ubytovanie zaistiť. Ak vám zamestnávateľ neodporučí vhodné ubytovanie, poradíme vám, ako a kde ubytovanie hľadať. Väčšina zamestnávateľov zaisťuje študentom taktiež stravu, ktorú si študenti hradia. Ubytovanie nájdete tu:

*podmienkou je mať uhradenú zálohu za program

 ** nie je možné zúčastniť sa programu, ak v danom semestri študujete iba opakované predmety z predošlého štúdia

 

  

 

 


 

 

Najčastejšie pracovné umiestnenia sú v:

 • zábavných parkoch ( Big Kanuni 's, Lagoon, Cedar Point, Busch Gardens ai )
 • reštauráciách a kaviarňach , hoteloch , obchodoch ( Hard Rock Cafe, Ocean Edge, Best Western, Hyatt , ai )
 • národných parkoch ( Grand Canyon, Yellowstone Park, Glacier National Park, Yosemite, ai )


Pracovné umiestnenie zaisťujú naše partnerské agentúry po celom území USA, okrem iného aj na Havaji. Pracovať môžete ako plavčík, barman, čašník, predavač, chyžná, recepčný, strážca a na mnohých ďalších pozíciach.
Priemerný plat sa pohybuje v rozmedzí 7,25 až 12 USD na hodinu. Zamestnávateľ s vami väčšinou počíta na 30-40 hodín práce týždenne. Býva zvykom platiť za nadčasové hodiny o niečo viac nad základnú hodinovú sadzbu. Výška vášho zárobku, počet zamestnaní, ani počet odpracovaných hodín nie sú obmedzené. Na množstve skutočne odpracovaných hodín však môže mať vplyv napr. počasie, hospodárska situácia v USA, ekonomická situácia zamestnávateľa a iné.

 

Hľadanie práce
Pracovnú pozíciu si môžete dohovoriť prostredníctvom STUDENT AGENCY alebo sami.

1. Prostredníctvom STUDENT AGENCY - Aktuálna pozícia

V STUDENT AGENCY máte jedinečnú šancu si ponuku práce vybrať priamo na webových stránkach. Potom, čo sa zúčastníte vstupného prijímacieho pohovoru do programu a uhradíte časť programového poplatku, si môžete vyberať z ponúk práce zverejnených a pravidelne aktualizovaných na našich stránkach. Pri aktuálnych pozíciách môže byť vyžiadaný skype pohovor alebo zaslanie životopisu zamestnávateľovi, na základe ktorého sa rozhodne o prijatí. Prehľad akuálnych pozíciách nájdete v záložke " Aktuálna pozícia ".


2. Prostredníctvom STUDENT AGENCY - Job Fair

Spoločne s našimi americkými partnerskými agentúrami organizujeme každý rok niekoľko veľtrhov práce, tzv. Job Fair. Najčastejšie sa jedna o virtuálne stretnutie študentov so zamestnávateľmi, kedy je zabezpečené telefonické a obrazové spojenie. Tieto virtuálne stretnutia prebiehajú v Prahe, Brne, Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach. Organizujeme tiež job fairy, pri ktorých sa študent so zamestnávateľom stretáva osobne. Osobné stretnutia prebiehajú od decembra do marca v Prahe a Bratislave. Prehľad všetkých organizovaných Job Fairov nájdete v záložke " Job Fair ".

3. Prácu si zabezpečíte sami pred príletom do USA alebo po prílete do USA
Pretože si prácu zaisťujete sami, je táto možnosť finančne najvýhodnejšia a nie ste obmedzovaný prakticky v žiadnom smere. K nájdeniu práce môžete využívať predovšetkým internet, ale dobrým zdrojom informácií môžu byť aj vaši známi a kamaráti, ktorí sa programu v minulosti zúčastnili. Vhodného zamestnávateľa môžete osloviť e - mailom, v sekcii Dokumenty na stiahnutie si môžete stiahnuť vzory motivačného listu, štruktúrovaného životopisu a referencií, ktoré sú vhodné k e - mailu pripojiť. Oveľa lepšie je však zamestnávateľa kontaktovať telefonicky. Pre hľadanie pracovného umiestnenia odporúčame tieto odkazy: www.j1jobs.com, www.coolworks.com,www.summerjobs.com,www.google.com,www.yahoo.com.
Pri hľadaní práce majte na pamäti, že v rámci programu Work and Travel nemôžete vykonávať prácu s deťmi, v medicíne, v domácnosti, posádky lode alebo lietadla, podomového predajcu, vedúceho v tábore a prácu učiteľa a iné. Vaším zamestávateľom nesmie byť tzv. staffing agency - personálna agentúra. Prehľad zakázaných prác, ktoré nesmiete v rámci programu Work and Travel vykonávať, nájdete TU. Každý garant môže mať nastavený zoznam svojich zakázaných prác. Ak by ste si neboli istí, či Vami zvolená pozícia nespadá do zakázaných prác, dajte nám vedieť, aby sme overili s agentúrou, či je možné pracovnú pozíciu akceptovať.

V prípade, že si prácu zabezpečíte sami pred odletom do USA, je potrebné počítať s tým, že proces vybavenia až po obdržaní víz, môže trvať až 8-10 týždňov.
V prípade hľadania práce až po príchode do USA je nutné mať so sebou min. 1200 USD a tiež mať minimálne dva kontakty na zamestnávateľa. Podľa typu partnerskej agentúry je tiež stanovená lehota, do ktorej si musíte pracovné umiestnenie zaistiť. V prípade, že nebude možné nájsť pracovné umiestnenie do termínu stanoveného agentúrou, bude program ukončený a budete musieť okamžite opustiť USA. Programu, kedy si hľadáte prácu až po príchode, sa môžu zúčastniť len občania Českej a Slovenskej republiky.

 Programu Work and Travel USA sa môžete zúčastniť iba s vízom J-1. Víza J-1 vám následne umožní legálne pracovať v USA v období od 15.5.-15.9. vrátane + máte 30 dní na cestovanie. V USA tak môžete stráviť až 5 mesiacov v období letných prázdnin.

Podmienky preudelenie J-1 vízsú nasledujúce:

 • mať angličtinu na takej úrovni, aby bol žiadateľ o vízum schopný dorozumieť sa v anglicky hovoriacom prostredí
 • byť študent vysokej školy/vyššej odbornej školy 
 • mať úspešne ukončený semester štúdia alebo ekvivalent na vyššej odbornej škole (nie je možné zúčastniť sa programu, ak v danom semestri študujete iba opakované predmety z predošlého štúdia) 
 • mať zaistenú prácu pred odletom do USA (občania Českej a Slovenskej republiky môžu do USA vycestovať aj bez zaistenej práce, ak splnia dané podmienky - viď. sekcia práca)


Podklady potrebné prezískanie tohto víza vám zaistíme.Podrobne vás informujeme o tom, ako postupovať pri žiadosti o vízum, aké dokumenty je potrebné vyplniť a poskytneme vám okrem iného i vzory žiadostí vyplnených dokumentov. Pripravíme vás tiež na osobný pohovor na ambasáde a upozorníme na dokumenty, ktoré je potrebné si so sebou na pohovor zobrať.

97% našich klientov vízum obdrží (najčastejším dôvodom pre zamietnutie víza je neskorý návrat z predchádzajúceho programu Work and Travel).

 

 

Krok za krokom:

 1.     Registrujete sa online v aplikácii Moja prihláška
 2.     Prídete na interview do STUDENT AGENCY alebo s vami urobíme telefonické interview
 3.     Podpíšete zmluvu o sprostredkovaní a uhradíte zálohu pracovného programu
 4.     Hľadáte si pracovnú pozíciu (účasť na Job Fairy alebo výber z aktuálnych pozícií)
 5.     Dostanete potvrdenie pracovnej pozície
 6.     Uzavriete si prihlášku v aplikácii Moja prihláška   
 7.     Dostanete formulár DS-2019 a žiadate si o vízum J-1
 8.     Rezervujete si letenku
 9.     Absolvujete online predodletovú prednášku (ak ste ju už neabsolvovali pri odovzdaní prihlášky)
 10.     Odlietate do USA a užívate si leto po svojom

Procesom vybavenia vás prevedieme, dostanete od nás podrobné inštrukcie a kedykoľvek vám budeme k dispozícii na našich pobočkách, telefóne a e-maily. Potrebné formuláre nájdete v Dokumentoch na stiahnutie.
Všetkým záujemcom odporúčame prihlásiť sa čo najskôr po otvorení registrácia do programu. Budete tak mať najväčší výber pracovných pozícií. Väčšina zamestnávateľov hľadá sezónne zaměstanance na leto od decembra a ďalej v priebehu zimných mesiacov. Máte tak dostatok času na hľadanie práce a vybavenie potrebných formalít.

 

Cenník pre rok 2015 bude zverejnený v priebehu októbra 2014.

Programový poplatok sa líši od spôsobu zabezpečenia práce.

Cenník pre rok 2014:

 • prácu si nájdete sami - 565 USD

 • prácu si necháte zaistiť v STUDENT AGENCY - 880 USD

 • plavčík USA so spoločnosťou High Sierra Pools - 565 USD (viac v záložke Práca Plavčíka)

ZĽAVA 20 USD (zľavy nie je možné kombinovať )

 • pre skupiny 3 a viac študentov (pre uplatnenie tejto zľavy je nutné, aby sa účastníci zaregistrovali spoločne)
 • pre opakovaných účastníkov

Poplatok je možné hradiť v eurách alebo v dolároch


Spôsob úhrady

Poplatok hradíte v dvoch splátkach. Prvú splátku je potrebné zaplatiť najneskôr v deň vstupného pohovoru a druhú splátku v okamihu, kedy máte zamestnávateľa.

 • 1. splátka - 150 USD ( platí pre všetky typy programu )
 • 2. splátka - rozdiel medzi programovým poplatkom a prvou splátkou


Prvú aj druhú splátku je nutné hradiť v rovnakej mene. Ak platíte v USD , veľmi odporúčame uhradiť všetko v hotovosti, vyhnete sa tak vysokým bankovým poplatkom pri bankovom prevode .

 

Programový poplatok zahrňuje
 • formulár DS-2019 potrebný k žiadosti o vízum J-1
 • zdravotné a úrazové poistenie počas celej doby práce
 • registráciu a prijímací pohovor
 • detailné informácie o poistení
 • list potrebný k vybaveniu Social Security Card
 • predodletovú prednášku (online i osobnou formou)
 • 24-hodinovú telefonickú podporu garanta na bezplatnej linke v USA
 • zaistenie pozície (iba pri programe Prácu si nechám zaistiť)
 • účasť na job fairoch (iba pri programe Prácu si nechám zaistiť)

 

Ďalšie očakávané výdavky

 • letenka – zaistíme Vám výhodnú cenu letenky
 • poplatok americkej ambasáde za víza
 • vreckové – min. 1000 USD
 • poistenie počas cestovania po ukončení práce (Intrax)
 • poplatok SEVIS – povinná registrácia do zoznamu účastníkov štúdijnych a kutúrno-výmenných programov - 35 USD

 

 

 

 

November - december 2014

Prednášky o programe Work and Travel USA 2015 na pobočkách STUDENT AGENCY.
Využite možnosť dozvedieť sa viac o programe Work and Travel USA 2015.

Rezervujte si miesto na prednáške nižšie:
 
Bratislava
5.11.2014 od 16:00 - prihlásenie tu
18.11.2014 od 16:00 - prihlásenie tu
2.12.2014 od 16:00 - prihlásenie tu
 
Košice
11.11.2014 od 15:00 - prihlásenie tu

 

Práve sme uzavreli súťaž k programu Work and Travel 2014! Ďakujeme všetkým, ktorí nám poslali svoje príspevky, a verte nám, bude ťažké vybrať víťaza, pretože všetky sú pekné a my sme radi, že sa vám v USA páčilo. O výsledkoch vás budeme už čoskoro informovať e-mailom, na našej stránke na Facebooku a samozrejme aj tu.


Aj tento rok bola vyhlásená súťaž pre účastníkov programu Work and Travel 2014!


Súťaž prebieha v dvoch kategóriách:
  1. Naj foto - súťaž o najlepšiu fotografiu s krátkym článkom zhrňujúcim Váš pobyt v USA. Fotografia by mala čo najlepšie vystihovať podstatu programu - téma je však čisto na každom účastníkovi. Dĺžka článku nie je limitovaná.
  2. Naj video - video záznam z pobytu - môže sa jednať o cestovanie, pracovnú činnosť, voľný čas či mix všetkého dohromady. Minimálna dĺžka videá sú 2 minúty, maximálne 10 minút.

Ceny pre výhercov o naj video:
1. miesto: termotričko Sensor PP_fotky-darky_2014-09
2. miesto: multifunkčná šatka Sensor
3. miesto: balíček Yves Rocher

Ceny pre výhercov o naj foto:
1. miesto: cestovná taška HUSKY
2. miesto: multifunkčná šatka Sensor
3. miesto: balíček Yves Rocher

Výnimočne originálny a kvalitný príspevok môže byť vyhlásený "absolútnym víťazom" súťaže, ktorému patrí odmena tablet Texet TM-7867.

Príspevky môžu posielať všetci účastníci program Work and Travel 2014 na worktravel@studentagency.cz.

Uzávierka súťaže je 20.10.2014.

 

 

II. ročník Európskeho veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus Slovakia 2014

Termín: 16. - 17. 10. 2014
Miesto konania: areál výstaviska Agrokomplex Nitra, pavilón G

Príďte sa dozvedieť viac o programe Work and Travel USA od našich zástupcov.
Neváhajte a využite možnosť dozvedieť sa viac a k tomu si ešte zasúťažiť o zaujímavé ceny.

 

 

 

 

Job Fair je stretnutie so zamestnávateľmi, pri ktorom si účastníci programu Work and Travel môžu dohovoriť prácu už pred odchodom na program.
Na Job Fair sa môžu registrovať len študenti, ktorí už absolvovali interview, majú uhradenú časť programového poplatku a spĺňajú kritériá pre danú pozíciu (predovšetkým úroveň angličtiny, maximálny vek daný rozličnými partnerskými agentúrami, termíny pobytu, požiadavky týkajúce sa vzhľadu - tetovanie, piercieng ai.).

Študenti bez registrácie a interview nebudú na Job Fair zaradení. Na Job Fair nebudú zaradení ani klienti, ktorí nesplňajú požiadavky na danú pozíciu.
Registrácia je možná len na jeden z Job Fairov. Nie je možné sa registrovať na viac Job Fair súčasne. Prihlásenie na Job Fair uskutočníte v druhej časti vašej online prihlášky.
Prihlásenie je možné len do vyčerpania kapacity daného Job Fair. Registrovaní klienti dostanú najnovšie informácie o spustení každého osobného Job Fairu emailom.
Na job fair je možné sa prihlasovať k akejkoľvek partnerskej agentúre aj napriek tomu, že máte uzavretú zmluvu, kde je uvedená iná partnerská agentúra.

 

 

Job Fairy, ktoré prebehli v sezóne na leto 2014:

Skype Job Fair: 15.4.2014, miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice
Waverley Country Club in Portland Oregon, pozície server, viac informácií tu.
Story Land Theme Park, Glen, New Hampshire, rôzne pozície, viac informácií tu.
County Inn & Suites, rôzne pozície, viac informácií nájdete tu. Pozícia je len pre mužov.
 
 
Skype Job Fair 15.4.2014 miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice
Chatham Bars Inn, viac informácií nájdete tu.
Podrobné informácie o pozícii a zamestnávateľovi vrátane informácií o ubytovaní, doprave atď. nájdete pri výbere konkrétnej pozície v sekcii Employer and Job profile.

 

Skype Job Fair 9.4.2014 miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice 
Xanterra Grand Canyon, pozície Guest Room Attendant, viac informácií nájdete tu a tu. Zamestnávateľ menil v priebehu sezóny podmienky najneskoršieho nástupu práce a tiež mzdu. Zmeny s najaktuálnejšími informáciami nájdete tu.

 

Skype Job Fair 2-4.4.2014 miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice 
Amazing Pictures, rôzne pozície, viac informací tu.
Chula Vista resort, pozície Lifeguard, viac informácií tu a tu.
Orleans Waterfront Inn, restaurant worker, viac informácií nájdete tu.
Bush Gardens, pozice Culinary.
Star Market, viac informácií tu.
Viac informácií o nástupných termínoch všetkých zamestnávateľov na tento Job Fair a pozíciách nájdete tu.
 
Skype Job Fair 27.3.2014, miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice
Country Inn & Suites, viac informácií tu.
Madden's on Gull Lake, viac informácií tu.
Northern Lights Lodge, viac informácií tu.
Pizza Plus Block Island, viac informácií tu.
Story Land Theme Park, viac informácií tu.
Kampgrounds of America/Palmer Gulch Lodge Mt.Rushmore, viac informácií tu.
Waverley Country Club, viac informácií tu.
Súhrnný prehľad zamestnávateľov nájdete tu. Konečné rozhodnutie o umiestnení je na strane agentúry Janus a zamestnávateľa.
 
 
Skype Job Fair 27.3.2014 miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice
Fantasy Island, rôzne pozície, viac informácií nájdete tu.


Skype Job Fair 26.3.2014 miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice
Aston Hotels and Resorts LLC DBA Aston Lakeland Village,viac informácií tu.

 

Skype Job Fair 25.3.2014 miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice

Deja Vu Sales, pozície Retail Sales, viac informácií tu
Stop and Shop Supermarket at Natucket Store 90, pozície Grocery Clerk, viac informácií tu.
 

Skype Job Fair 24.3.2014  miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice

Country Inn & Suites, viac informácií tu.
Madden's on Gull Lake, viac informácií tu.
Northern Lights Lodge, viac informácií tu.
Pizza Plus Block Island, viac informácií tu.
Story Land Theme Park, viac informácií tu.
Kampgrounds of America/Palmer Gulch Lodge Mt.Rushmore, viac informácií tu.
Waverley Country Club, viac informácií tu.
 

Skype Job Fair 21.3.2014 miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice

Balboa Bay Resort, viac informácií tu a tu.
 

Skype Job Fair 19.3.-20.3.2014 miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice

Ben&Jerry´s/Philly Pretzels, viac informácií tu a tu.
AC French Fry Factory, viac informácií tu.
Breezy Point Resort, viac informácií tu a tu.
Weathervane Seafood Restaurant, viac informácií tu a tu.

Osobný Job Fair 18.3.2014, miesto konania: Bratislava

Cedar Point Amusement Park, rôzne pozície, viac informácií nájdete tu a tu.
Chatham Bars Inn, viac informácií nájdete tu.
Moreys Piers, rôzne pozície, viac informácií nájdete tu.
Xanterra Parks and Resorts Glacier Pk. Lake McDonald, rôzne pozície, viac informácií nájdete tu.
Podrobné informácie o pozícii a zamestnávateľovi vrátane informácií o ubytovaní, doprave atď. nájdete pri výbere konkrétnej pozície v sekcii Employer and Job profile.
 
Osobný Job Fair 16.3.2014, miesto konania: Praha
Cedar Point Amusement Park, rôzne pozície, viac informácií nájdete tu a tu.
Gaidos of Galveston, pozície Food and Beverage Worker, viac informácií nájdete tu, tu a tu.
Glacier Park Inc Glacier Park, rôzne pozície, viac informácií nájdete tu a tu.
Glacier Park Inc Saint Mary Lodge and Resort, rôzne pozície, viac informácií nájdete tu.
Dorney Park and Wildwater Kingdom, rôzne pozície (Lifeguard a Ride operator sú preferované pozície), viac informácií nájdete tu a tu.
Kings Dominion, pozície Food Service Associate, Game Sales Assosiate, Lifeguard, viac informácií nájdete tu a tu.
Moreys Piers, rôzne pozície, viac informácií nájdete tu.
Moreys Piers/Raging waters, pozície Lifeguard, viac informácií nájdete tu.
Splish Splash Water Park, rôzne pozície,viac informácií nájdete tu.
Xanterra Parks and Resorts Yellowstone Natl Park, pozície Hospitality Crew, Server Assistant, Gift shop Worker, viac informácií nájdete tu.
Xanterra Parks and Resorts Glacier Pk. Lake McDonald, rôzne pozície, viac informácií nájdete tu.
Food Lion, pozície Service & Grocery Associate/Stocker, viac lokalit: Southern ShoresKill Devil HillsOcean cityNags HeadAvon.
Podrobné informácie o pozícii a zamestnávateľovi vrátane informácií o ubytovaní, doprave atď. nájdete pri výbere konkrétnej pozície v sekcii Employer and Job profile.
 
Skype Job Fair 6.3.2014, miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice
 
Baker´s Bakery Cafe and Pie Place Custer, viac informácií tu.
Story Land Theme Park, viac informácií tu.
Madden's On Gull Lake, viac informácií tu.
Pizza Plus Block Island, viac informácií tu.
Bavarian Inn Motel, viac informácií tu.
Kampgrounds of America/Palmer Gulch Lodge Mt.Rushmore, viac informácií tu.
 

Skype Job Fair 5.3.2014 miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice

Mountain Village Resort, rôzne pozície - Cashier a Maintanance.
Gatewey 26 Arcade, viac informácií tu.
Star Market, viac informácií tu.
 
 
Skype Job Fair 27.2.-28.2.2014, miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice
Cedar Point Amusement Park, rôzne pozície, viac informácií nájdete tu a tu.
Podrobné informácie o pozícii a zamestnávateľovi vrátane informácií o ubytovaní, doprave atď. nájdete pri výbere konkrétnej pozície v sekcii Employer and Job profile.
 
 
Osobný Job Fair 25.2.2014, miesto konania: Praha

Bush Gardens, rôzne pozície - Merchandise, Culinary, Operations a Shallow Water Lifeguard.
Amazing Pictures, pozice Photographer/Sales associate, rôzne lokality, viac informácií tu.

 

Skype Job Fair 19.2.2014, miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice
 
Zion Lodge, Xanterra Park & Resorts, rôzne pozície, viac informácií nájdete tu.
 
 
Osobný Job Fair 12.2.2014, miesto konania: Praha
 
Lagoon, rôzne pozície, viac informácií nájdete  tu.
Mount Olympus Water and Theme Park, rôzne pozície, viac informácií nájdete tutu. Videá z parku nájdete tu a tu.
Wilderness Hotel & Golf Resort, rôzne pozície, viac informácií nájdete tu.
Big Kahuna, rôzne pozície, viac informácií nájdete tu a tu
Home Depot, rôzne pozície, viac informácií nájdete tu a tu. Videá z parku nájdete tu a tu.
 
 
Skype Job Fair 23.1.2014, miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice

Fantasy Island, rôzne pozície, viac informácií nájdete tu.

 

Skype Job Fair 22.1.-24.1.2014, miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice
 
Chula Vista resort, pozície Food and Beverage Staff, viac informácií nájdete tu a tu.
Chula Vista resort, pozície Housekeeper, viac informácií nájdete tu a tu.
Chula Vista resort, pozície Lifeguard, viac informácií nájdete tu a tu.
US Hotels Group, pozície Maintenance/ Groundskeeper,  viac informácií nájdete tu.
US Hotels Group, pozície Housekeeper, viac informácií nájdete tu.
Seward Windsong Lodge, pozície Housekeeping Room Attendant,  viac informácií nájdete tu.
49th State Brewing Company, pozície AM Dishwasher,  viac informácií nájdete tu.
49th State Brewing Company, pozície PM Prep Cook,  viac informácií nájdete tu.
49th State Brewing Company, pozície PM Dishwasher,  viac informácií nájdete tu.
Prospectors Pizzeria & Alehouse, pozície PM Dishwasher,  viac informácií nájdete tu.
 
 
Skype Job Fair 22.1.2014, miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice

Aston Lake Village, rôzne pozície, viac informácií nájdete tu.

 
Osobný Job Fair 9.1.2014, miesto konania: Praha
 
Hard Rock Cafe, rôzne pozície, viac informácií nájdete zde.
 
 
Skype Job Fair 19.12.2013, miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice
 
Baker´s Bakery Cafe and Pie Place Custer, pozície Dishwasher & Busser / Baker / Prep Cook, viac informácií nájdete tu.
Holiday Inn Independence, pozície Housekeeping / Houseman, viac informácií nájdete tu.
Roost Café and Bistro, pozície Prep Cook (2), Buss Person (1), Dishwasher (2), viac informácií nájdete tu.
Story Land Theme Park, pozície Ride Operator / Food Attendants, viac informácií nájdete tu.
Worlds of Fun, pozície Ride Operator Ambassadors, viac informácií nájdete tu.
Xanterra Mountain Rushmore, pozície Food Attendant, viac informácií nájdete tu a tu.
Madden's On Gull Lake, pozície Dining Room Server/ Housekeeper/ Guest and Resort Service, viac informácií nájdete tu.
 
 
Skype Job Fair 18.12.2013, místo konání: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice
 
Mc Donald 's, pozície Crew member, viac informácií nájdete tu.
Mc Donald 's, pozície Crew member, viac informácií nájdete tu.
 
Skype Job Fair 16.12.2013, místo konání: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice
 
Job so zástupcom partnerskej agentúry, kde si pozíciu a zamestnávateľa môžete vybrať až po pohovore so zástupcom partnerskej agentúry.
Viac informácií o ponúkaných pozíciách nájdete tu.
 
 
Skype Job Fair 12.-14.12.2013, místo konání: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice
 
CEDAR POINT, informácie o ponúkaných pozíciách a viac informácií nájdete tu.
Registrácia na tento Job fair uzavretá.
 
 
Skype Job Fairy 27.11. 2013, miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice
 
Billow HOUSE, pozície housekeeper, viac informácií nájdete tu.
CLAM SHACK, pozície food preparation, viac informácií nájdete tu.
EDGEWATER MOTEL, pozície housekeeper, viac informácií nájdete tu.
SKYLARK MOTEL pozície housekeeper, viac informácií nájdete tu.
BAR HARBOR MOTEL GROUP, pozície housekeeper, viac informácií nájdete tu.
 
 
Skype Job Fairy 19. a 20.11.2013, miesto konania: Praha, Brno, Bratislava, Banská Bystrica, Košice
 
Sea Crest Beach Hotel, pozície Housekeeper/Laundry Attendant, viac informácií nájdete tu.
Sea Crest Beach Hotel, pozície Dining Room Attendant, viac informácií nájdete tu.
  

 
 
 

 

 


V spolupráci s agentúrou CIEE vám ponúkame možnosť zaistiť si pozíciu na leto 2014 v USA podľa vašich možností, pracovných skúseností či znalosti jazyka. Máte možnosť si vybrať pracovné pozície priamo na webových stránkach. Nájdete tu prehľad zamestnávateľov, ktorí hľadajú a prijímajú študentov zverejnením " Aktuálnych pozícií ".

V tejto chvíli si v Mojej prihláške môžete vybrať možnosť " Aktuálna pozícia ". Na základe tohto výberu vám príde email s inštrukciami, ako ďalej postupovať pri výbere konkrétnych pozícií.

Pri výbere možnosti aktuálnych pozícií prosím vezmite na vedomie, že aktuálne pozície sú na rozdiel od Job Fairov zverejňované pre všetkých účastníkov programu u partnerskej agentúry CIEE aj mimo SR a Slovensko. Pozície teda môžu byť veľmi rýchlo zaplnené. Pri výbere konkrétnej pozície je tiež potrebné vziať do úvahy, že každý zamestnávateľ má 5 dní na rozhodnutie, či vás prijme alebo nie. V prípade, že vás zamestnávateľ neprijme, máte až 2 ďalšie možnosti vybrať si z inej aktuálnej pozície.

V rámci aktuálnych pozícií je naozaj nutné byť v kontakte so zamestnávateľom počas celej doby až tesne do vášho odletu, teda pred tým než vás zamestnávateľ príjme tak aj po potvrdení pozície!

Príklady aktuálnych pozícií nájdete tu.

 


Jednou z možností pracovných pozícií v rámci programu Work and Travel je práca na pozíciu plavčíka.
Pracovať v USA ako plavčík je jedinečná príležitosť, ako spoznať nové prostredie, novú kultúru, nových priateľov z viac než 15 krajín sveta, budete mať tiež možnosť stráviť leto aktívne a pritom si užiť skvelé prázdniny a zarobiť si.
Každý budúci plavčík musí prejsť školením / tréningom. Školenie plavčíkov sa uskutoční v Bratislave.

Ponuka práce plavčíka na leto 2014:

 • Začiatok práce: preferovaný nástup 23.5.2014 (v prípade príchodu do 22.5.2014 je garantovaný aj finančný bonus vo výške 50 USD), najneskorší možný nástup koniec júna (nutné konzultovať so zástupcami zamestnávateľov)
 • Koniec práce: 2.9.2014
 • Mzda: 7,80 USD - 12 , 30USD + bonusy
 • Priemerný počet pracovných hodín: 48-54hod/týždenne

Práca plavčíka je zaistená spoločnosťou High Sierra Pools.
Hlavné dôvody, prečo sa stať plavčíkom v tejto spoločnosti:

 • priemerný týždenný pracovný čas 48-54 hodín ( 8-14 nadčasových hodín týždenne )
 • platené nadčasy
 • zaistený tréning
 • certifikát American Red Cross platný až na 2 roky ( obdržíte po úspešnom absolvovaní tréningu )
 • bonusy vo výške až 150 USD
 • široká ponuka lokalít
 • zaistené základné ubytovanie v bezpečných oblastiach
 • priateľské pracovné prostredie
 • možnosť práce na pozíciách: plavčík, INŠTRUKTOR PLÁVANIA, supervízor pre kvalifikovaných záujemcov.

Pre viac informácií kontaktujte koordinátorov na ktorejkoľvek z našich pobočiek.

Tu a také tu nájdete ohlasy bývalých plavčíkov.

 

 

Work and Travel USA - Ladislav F.

"Posielam pozdrav pre student agency zo slnečného New Yorku. Chcel by som sa Vám poďakovať za bezproblémové vybavovanie  mojej cesty za vysnívaným letom. V USA pracujem vo fastfood, no medzitým som si našiel už aj druhú prácu. Je to tu skvelé a takisto aj jazyk sa zlepšuje deň čo deň. Určite každý študent by mal v zime alebo na jar navštíviť student agency a začať si vybavovať takéto leto , nepíšem aspoň raz lebo o rok nato sa do usa vrátite určite zase.

Pekné leto prajem. :) "
 Ladislav F.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Work and Travel USA - Martin V.

Pán Martin nám po absolvovaní programu work and Travel, kde bol umiestnený u zamestnávateľa Mount Olympus, napísal:

"Dobrý deň pani balíkové ,
Chcel som Vám dodatočne poďakovať ohľadom výberu Mt . Olympusu , všetko fungovalo úplne skvele . Zamestnávateľ mi vyšiel vhod ohľadom počtu hodín , ktoré som chcel od pracovať čo niekedy bolo aj cez 60 hod týždenne ale to tiež záleží na pozícii . Môžete si nájsť aj druhú prácu a dohovoriť sa na menej hod , to záleží len na Vás . Od príchodu po celú dobu pobytu som nemal zo zamestnávateľom asi žiadny väčší problém na ktorý by som ďalších účastníkov upozornil , snáď len vec ktorá sa stávala mojim kolegom že je dôležité si rozmyslieť dátum ukončenia práce ktorý musíte uviesť do zmluvy pred začiatkom práce čo je dlhá doba a môže sa čokoľvek zmeniť , pretože ak chcete odísť skôr , než je uvedené v zmluve prichádzate o bonus a deposit za ubytovaní . Do Mt Olympusu sa veľa ľudí vracia čo je dôkaz toho že zamestnávateľ je kvalitný a snaží sa vytvoriť vhodné podmienky pre obe strany .
Tento rok sa hlásim opäť na work and travel USA 2014 , u vašej kolegyne Kataríny Novotnej v Prahe , aj keď to už nebude Mt Olympus , tak sa teším že spoznám zase niečo nové."

 

Work and Travel USA - Ivana Š.

Slečna Ivana nám posiela ohlas zo svojho pobytu v rámci programu Work and Travel v USA spoločne s fotkou:

"Zdravim vsetkych studentov ktori vahaju nad programom work and travel 2014. Minule leto som bola ucastnikom tohto programu a chcem Vas preto povzbudit k tomu aby ste nevahali ani trochu a zaregistrovali sa uz len kvoli tym nezabudnutelnym zazitkom. Pripajam zopar fotiek.

Good luck for everyone !!!"

Ivana S. WAT foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Work and Travel USA - Veronika V.

Slečna Veronika, ktorá nám poslala túto krásnu fotografiu: 

Golden Gate Bridge veronika V.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Veronika nám zo svojho pobytu v USA, kde bola umiestnená u zamestnávateľa Sea Crest Beach Hotel v Cape Cod, North Falmouth, napísala:

"Dobrý den, Zdeňku,
jak se máte?
Jak jsem slíbila, ozývám se z USA, konkrétně z Cape Cod - mojí oblasti. Je to tu báječné. Asi takových emailů dostáváte denně spousta, ale nemůžu jinak než se k těm chválám připojit. Cesta proběhla v pořádku, než začala práce, strávila jsem víkend v Bostonu, což je okouzlující město se spoustou různých tváří, člověk tam natrefí na opravdu vše, co ho napadne. A poté jsem se vydala na ubytování poskytované hotelem a pomalu se sžila s místním prostředím.
Práce je výborná, dělám tak nějak všechno, co se týče bazénů a pláže. Rozdávání ručníků na pláži, umístění příchozím lidem lehátka a slunečníky, čistění bazénu a testování kvality vody, úklid fitnessu. Jsem částečně také, jak my v Evropě známe, animátorka. Hrajeme s dětmi různé hry, ať už na pláži či v bazénu a člověk na této pracovní pozici potká spoustu lidí, zapovídá s hotelovými hosty a přijde do kontaktu se zajímavými okamžiky. Nemůžu si stěžovat. Ubytování je taky moc hezké, hned u vody. 
Najde se tady spoustu národů, takže se postupně poznáváme a je to moc příjemné. 
Jsem ráda, že jsem se do programu přihlásila a pokud to vyjde, tak do toho příští rok půjdu znovu. Děkuji za Vaši pomoc při zprostředkování a nalezení práce a zkrátka za vše kolem. 
S přátelským pozdravem
Veronika V."

 Veronika nám tiež zaslala krásne video z jej pobytu, ktoré si môžete pozrieť tu:

 

Work and Travel USA - Veronika R.

Veronika, ktorá s nami bola na programe Work and Travel umiestnená u zamestnávateľa Aston Lakeland Village nám napísala:

Dobrý deň, zo spoločnosťou Aston Lakeland Village som veľmi spokojná, výplatu sme dostavali vždy načas, bola aj vyhovujúce odrobených hodinám. Kolektív študentov ale aj spulopracovnikov bol vynikajuci , uz len kvôli ním všetkým by som sa tam vrátila spať . Vedúca všetkých hauskeeperov bola priateľská a dodnes sme v kontakte . Takze možem vrelo odporučiť tuto spoločnosť. Bola som spokojná . Ďakujem a prajem pekný zvyšok dňa Veronika Remenikova

Veronika Remenikova

 

 

 

 

 

 

 

 

Work and Travel USA - Jana B.

Skvelé zážitky zo San Francisca s ešte lepšími priateľmi, ktorých som spoznala vďaka Work & Travel.
Ďakujem!
S pozdravom, 
Jana :)

Jana nám poslala tiež túto fotografiu:

JanaBFotoSoutez

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Work and Travel USA - Ivana K.

Ivana nám poslala túto fotografiu zo svojho pobytu v USA:

WATKrajciovaFotosoutez

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Work and Travel - Veronika H.

Dobrý den,

posílám fotku z Grand Canyonu při západu slunce. Užasný zážitek s užasnýma lidma které jsem na work and travelu potkala :)

 

Zapad slunce Grand Canyon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Work and Travel USA - Ivan Z.

Ivan nám poslal túto fotografiu zo svojho pobytu v USA:

WATIvanZezula

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Work and Travel USA - Jan K.

Jan nám poslal túto fotografiu zo svojho pobytu v USA:

WATJanKocfelda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Work and Travel USA - Lukáš K.

Lukáš nám poslal video z Work and Travel pobytu.
Na video sa môžete pozrieť tu.

 

Work and Travel USA - Kluci Janu

Zdravime do Student Agency:) Prejeme hezke leto a az budete mit chvilku casu, kouknete na nas blog www.klucijanu.com/USA :) At se dari,

Kluci Janu

Chlapci Janu nam zaslali toto video, na ktoré sa môžete pozrieť tu.

 

Work and Travel USA - Milena K.

Milena nám poslala video z Work and Travel pobytu.
Na video sa môžete pozrieť tu.

 

Work and Travel USA - Robert K.

Zdravím Vás,

píšem Vám ohľadom vízového sponzora Janus. Od prvého stretnutia až po posledný deň v Amerike som s touto spoločnosťou mal iba dobré skúsenosti: rýchle vybavenie DS formulára, bezproblémove vybavenie víz, keď som bol v USA každý mesiac mi posielali mail ako sa mi darí, či som spokojný, či mi niečo nechýba a pod. Určite by som ju odporúčal aj pre ďalších účastníkov WAT na budúci rok.

Čo sa týka môjho pobytu v USA cez work and travel bol som veľmi spokojný. Práca plavčíka bola veľmi jednoduchá. Samozrejme začiatky boli ťažšie, lebo bolo potrebné vedieť poskytnúť prvú pomoc a naučiť sa veci okolo starostlivosti a chodu o bazén, ale každý jeden plavčík to zvládol a po pár dňoch to bola robota snov :) Ja osobne som všetky zarobené peniaze minul na cestovanie po USA, čo bolo aj mojím plánom. Počas práce som stihol pozrieť východné pobrežie: Philadelphiu, Baltimore, Ocean beach a Washington DC. Po skončení pracovnej zmluvy som skoro celý mesiac cestoval a to: Miami, dovolenka na výletnej lodi (Carnival cruise) kde sme boli v Mexicu, Hondurase, Belize a na Caymanských ostrovoch. Potom som sa letecky prepravil na západ kde sme  autom precestovali národné parky a mesta ako: San Francisco, Las Vegas a Los Angeles. Na konci pobytu som letel do New Yorku kde som sa zdržal 3 dni a posledný deň som si pozrel Boston a späť domov na Slovensko. Je na každom študentovi akú cestu si zvolí on. Boli so mnou ľudia čo si pokupovali oblečenie a elektroniku, alebo takí ako ja čo cestovali. Celkovo to beriem za veľmi dobrú skúsenosť. Spoznal som dobrých kamarátov zo Slovenska, ale aj z iných krajín celého sveta, takisto som spoznal novú (inú) kultúru USA a videl veľa miest.

S pozdravom Róbert K.

 
Work and Travel USA - Katarina R.
 

Dobrý deň

Včera som sa vrátila z USA tak ako som aj mala a dozvedela som sa od ostatných študentov, že po návrate treba vám ako agentúre zaslať boarding pasy lenja som o tomnevedela a som tie letenky zahodila.
Inak ďakujem za všetko absolútne s ničím som v usa nemala problém a to vďaka vašej agentúre všetko išlo ako po masle a boli tam aj ostatní študenti čo išli cez inú agentúru na Slovensku a mali podaktorí veľké problémy som úplne spokojná keby ešte niekedy v budúcnosti idem na work and travel tak jedine cez vás .

 

Katarina nám tiež poslala túto fotografiu:

 Raticova fotka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Work and Travel USA - Luboš S.

Zdravím, tak som si našiel čas a sadol k notebooku, aby som Vám priniesol nejaké informácie ale aj pocity a dojmy z programu Work and travel USA. Čo sa týka samotného programu, je to naozaj skvelá príležitosť, ako stráviť zaujímavé leto a zároveň nabrať nové skúsenosti. Avšak, nie je to tu všetko také ružové, ako sa zdá. Nachádzam sa vo Wisconsine, v rekreačnej oblasti Wisconsin Dells, čo je počtom obyvateľov dedina nie väčšia ako Čaňa. Náš rezort sa nenachádza v tomto "meste", ale za mestomzašitý v lese, kde nie je ani mobilná sieť, čiže nemám signál. Ak si chcem niečo nakúpiť, potrebujem odvoz. Práca lifeguarda ma baví, je to zaujímavá pozícia. Môžem komunikovať so zákazníkmi, čím sa zdokonaľujem v angličtine. Taktiež kolektív v práci je dobrý, čo je základ dobrej nálady, preto chodím do práce s úsmevom. Ubytovanie je dobré, až na to, že dookola je les a žiadny obchod. Izby sú vcelku dobre zariadené, máme chladničky, mikrovlnky, kuchynky, klimatizáciu, v porovnaní s internátom je to tu luxus. Ubytovaní sme tu všetci pokope. Je tu mnoho J1 študentov najmä z východnej Európy a južnej Ameriky. Tým, že tu naokolo nič nie je, trávime spoločne (najmä večer) veľa času a tým vznikajú zaujímavé situácie. Občas to tu vyzerá ako v telenovele, najmä keď sa začnú hádať Ekvádorci s Mexičanmi a do toho sa pripletú Argentíčania. Výhodou je aj to, že máme jeden voľný vstup do všetkých vodných parkov v meste, ktorých je tu naozaj požehnane a sú naozaj excelentné, ktoré vídať iba v televízii. Taktiež mnoho zliav do reštaurácií a shopov, čiže ak máme deň voľna, nesedíme na izbách a nenudíme sa. Taktiež možností športovať je tu dosť, náš rezort je vcelku dobre vybavený, čo vnímam tiež ako výhodu, pretože osobne pohyb k svojmu životu potrebujem. Získal som mnoho kontaktov na zaujímavých ľudí, najviac som si sadol s Čechmi, s ktorými už teraz plánujem stretávku po príchode domov a aj spoločné plány do budúcnosti, taktiež s Rumunmi (o ktorých by som tiež mohol veľa vtipných zážitkov napísať), Turkami, Litovčanmi a Maďarmi. Domov sa vrátim s úsmevom na tvári (určite nie iba kvôli "kišasóňkam") a to je to najpodstatnejšie, preto som úprimne rád, že som tento program mohol absolvovať.

S pozdravom Ľuboš S.
 

 

Work and Travel USA - Radek F.

 
Všechno proběhlo přesně podle plánu a nikde nebyl žádný problém. Cesta trvala sice čtyři dny, ale už jsem v Yellowstone v resortu Canyon a pracuji jako Room attendant. Práce mě baví, mam tu už po prvním týdnu spoustu kamarádu a včera a dnes jsem měl volno, tak jsem uži cestoval po parku. I díky Vám tady můžu být, takže Vám patří veliké DÍKY :-)
Radek F., 2012
 
Work and Travel USA - Monika M.

Dobrý den, život v USA mě naprosto uchvátil, proto by mě zajímalo, jaké jsou další možnosti přes Vaši agenturu pro roční pobyt v USA, přemýšlela jsem o Au pair.

Veronika M., 2012

 

Work and Travel USA - Martin K.

Martin K. nám poslal úžasnú fotografiu nižšie.

Foto MartiK.WAT

 

V cene programu je zahrnuté zdravotné poistenie v americkej zdravotnej poisťovni.

Zdravotné poistenie zahrnuté v programovom poplatku je platné na dobu uvedenú v tabuľke podľa typu partnerskej agentúry.

Partnerská agentúra Platnosť poistenia v rámci programového poplatku je na: Poistenie začína platiť: Poistenie končí:
CIEE počas celej doby pobytu v USA a vzťahuje sa aj na vycestovanie do Kanady, Mexika, US Virgin Islands a Portorika dňom príchodu do USA dňom odletu z USA
JANUS počas celej doby  pobytu v USA v prípade, že pricestujete do USA nie skôr ako 2 dni pred začiatkom práce a vzťahuje sa aj na vycestovanie mimo USA okrem návratu do rodnej krajiny 2 dni pred začiatkom práce dňom odletu z USA
INTRAX počas celej doby práce a vzťahuje sa aj na vycestovanie mimo USA okrem návratu do rodnej krajiny dňom príchodu do USA. dňom ukončenia práce
WISE počas celej doby práce (vždy platné na celé kalendárne mesiace). Poistenie sa nevzťahuje na vycestovanie mimo USA dňom začiatku práce po ukončení práce, k rovnakému kalendárnemu dňu, kedy poistenie začalo platiť *

* Napr. začiatok práce 16.5. a koniec práce 30.8. (poistenie platí od 16.5. do 16.9.)


U agentúry Intrax je možné si zakúpiť poistenie na dobu po skončení práce za 50 USD/mesiac a u agentúry WISE si možno priplatiť dodatočný mesiac poistenie za 36 USD/mesiac.

 
V prípade vášho záujmu vám môžeme pomôcť so zaistením výhodného poistenia od poisťovne Allianz na dáta, ktoré nie sú kryté poistením zahrnutým v rámci programu. Viac informácií u vášho koordinátora.

 

Podrobné informácie, kompletný prehľad poistného krytia a výnimky z neho nájdete tu pre poisťovňu United Healthcare (Intrax), tu pre poisťovňu Aetna (CIEE), tu pre poisťovnu pre poisťovňu HCC Medical Insurance Services (JANUS), tu pre poisťovnu Starr Indemnity & Liability Company (WISE). 

Poistenie sa nevzťahuje na vedenie motorového vozidla.

 

Pre rezerváciu letenky postupujte podľa nasledujúcich možností: 

 • príďte osobne do jednej z našich pobočiek
 • volajte 0800 121 121
 • urobte si online rezerváciu

Pre viac informácií kontaktujte našich predajcov na bezplatnej infolinke 0800 121 121.

So zakúpením letenky odporúčame počkať kým budete mať J1 vízum.

 

 
Registrácia do programu na leto 2015 bude otvorená v novembri 2014.

 

Prihlásiť sa

Podieľajte sa na zlepšení našich služieb. Píšte svoje podnety priamo riaditeľovi.

Vyhledávání

All intranet Current section


Valid XHTML 1.0 Transitional