Pripravili sme pre vás prehľad TOP destinácií pre rok 2019.

 

1. Laos - Kambodža

Zatiaľ nie sú tieto krajiny juhovýchodnej Ázie plné turistov. Užite si tu panenskú prírodu, navštívte domorodé kmene, nevynechajte chrám Angkor Vat alebo jazero Tonlé Sap.

Laos

 

 

2. Srí Lanka

Tropická vôňa cejlonského čaju, božské pláže v oblasti Galle, Hikkaduwa alebo Unawatuna. Ak však máte túlavé topánky, vydajte sa na výšľap na Adamovu horu alebo navštívte historické mesto Dambulla.

Srí Lanka

 

 

3. Kyrgyzstán

Krásna krajina plná skál, prudkých riek, ľadovcov, pastvín. Za zmienku stojí druhé najväčšie vysokohorské jazero na svete Issyk-Kul, najväčší les vlašských orechov na svete - Arslabob alebo Gret Silk Road Bazar.

Srí Lanka

 

 

4. Indonésie

Indonézia je krajinou sopiek, ostrovov a dažďových pralesov. Krásne pláže, priezračné more s bohatým podvodným životom a bujná tropická fauna a flóra je zárukou úžasné dovolenky. K najobľúbenejšie turistické destinácie patrí ostrov Bali.

Bali

 

 

5. Jordánsko 

Krajina priamo nabitá históriou a nečakané krásy! Čo Vám odporučíme? Unikátny ružovú púšť, rieku Jordán, skalné mesto Petra, odpočinok pri slaného Mŕtveho mora alebo treky či paragliding v horách.

Jordansko

 

 

 

6. Kuba

Karibská pohoda, nádherné pláže, lahodné kokteily, vôňa cigár a objavovanie podmorského sveta. To je Kuba! Pulzujúce ulice Havany so živou hudbou, predajcovia cigár a všadeprítomnými americkými búračkami si zamilujete rovnako ako Ernest Hemingway.

 

 

7. Zambie

Preskúmajte nádhernú prírodu ako známy cestoval Emil Holub. V národnom parku South Luangwa žije obrovská populácia slonov, ale tiež žirafy, zebry, krokodíly, levy a iné. Nezabudneme na pýchu Zambia - Viktóriine vodopády, ktoré sú úchvatné.

Zambie

 

 

8. Singapur

Singapur je jedným z najrušnejších prístavov na svete. Jedinečné prepojenie histórie a moderného sveta sprevádza krásna príroda. Z top miest, ktoré odporúčame navštíviť je Gardens by the Bay, botanická záhrada plná high-tech vynálezov. Ak chcete vidieť divokú džungľu, zájdite si do Southern Ridges alebo si zájdite do botanickej záhrady Singapore Botanic Garden, nájdete tu napríklad viac ako 1 000 druhov orchideí.

Singapur

 

 

9. Maldivy

Maldivy, to je raj na zemi. Tropický ostrov, kde je relax, oddych, prenádherný podmorský svet zaručený!

 Maledivy

 

 

10. Pobaltí

Je veľa dôvodov, prečo si zaletieť do Pobaltia, ktoré tvoria štáty Litva, Lotyšsko, Estónsko. Čakajú Vás pôsobivá historické mestá, malebná krajina, jazerá alebo prímorské letoviská (napr. Palanga) s polodrahokamami / jantáru na pláži.

 Estonsko

 

 

11. Bogota

Bogota je tým pravým miestom, kde odštartovať putovanie po Kolumbii. Začať môžete v historickej štvrti La Candelaria, pokračovať prehliadkou Katedrály Nepoškvrneného počatia a zakončiť odpočinkom v Parku Simona Bolívara. Ak chcete preskúmať celú Kolumbii, určite nevynechajte národný park Tieradentro. Vydajte sa na Amazon River preskúmať džungli a užite si krásne pláže Cristal Beach, Playa de San Luis, alebo Cabo de la Vela.

 Kolumbie

 

 

12. Maroko

Krajina pestrých farieb a neobvyklých chutí. Maroko ponúka hory, púšte, pobrežie lemované plážami. Vydajte sa smer najvyšší bod Atlasu na Jebel Toubkal, kde sa môete stretnúť s Berbermi, potomkami starovekých obyvateľov. Za krásnou architektúrou sa vydajte do Casablancy a to predovšetkým do mešity Hassana II. Jedná sa o najväčšiu náboženskú stavbu na svete. A to je len zlomok toho, čo táto čarovná krajina ponúka!

 Maroko

 

 

13. Glasgow

Glasgow je označované za najpriateľskejší mesto na svete. Tešiť sa môžete na dechberoucí pamiatky, rušný nočný život a skvelé nakupovanie. Každý rok sa tu koná veľa hudobných podujatí - kvalitný jazz, folk, vážna hudba alebo nezávislé kapely. Najstaršou budovou je Katedrála St. Mungo z 12. storočia a srdcom tohto škótskeho mesta je George Square, námestie s 12 sochami, krásnu radinicí a veľkým množstvo reštaurácií a kaviarní.

 Glasgow

 

14. Panama

Tento štát Strednej Ameriky s prekrásnou prírodou, dažďovými pralesmi a svetoznámym Panamským prieplavom Vás dočista očarí. Určite navštívte národný park Darien s rozmanitou krajinou a rôznymi druhmi zvierat alebo park Coiba, skladajúci sa z 38 ostrovov, kde môžete pozorovať kosatky, keporkaků alebo menšie delfíny. Na severe nájdete pohorie Talamanca s národným parkom La Amistad.

 Panama

 

15. Miami

Obľúbená turistická destinácia nielen Američanov. Je tu celoročne príjemné počasie a skvelý nočný život. Miami, to sú pláže, ktoré lemujú bary a kaviarne. K tým najznámejším patrí napríklad Bal Harbour Beach, Bill Baggs Cape Florida, Beach Park Crandon, Haulover Beach, Miami South Beach. Atrakciou, ktorú Vám môžeme odporučiť je Morské akvárium, ktoré nájdete na hranici medzi Miami a Key Biscayne.

 Miami