Lety do Marsa Alam

Marsa Alam, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej časti Egypta na pobreží Červeného mora, je jednou z rýchlo sa rozvíjajúcich turistických destinácií krajiny. Mesto má približne 10 000 obyvateľov a nachádza sa v jednej z najsuchších oblastí sveta s extrémne suchým podnebím. Teploty tu v lete dosahujú až 40 °C. Marsa Alam je dostupná vďaka medzinárodnému letisku, ktoré spája destináciu s mnohými európskymi mestami. Táto oblasť sa stala populárnou vďaka nedotknutým koralovým útesom a možnosti potápania v Červenom mori, čo priťahuje potápačov z celého sveta. Okrem vodných aktivít je Marsa Alam aj východiskovým bodom pre púštne expedície a návštevy starovekých egyptských pamiatok v oblasti.

Marsa Alam

Lacné lety Marsa Alam

Prečo ísť do Marsa Alam

Marsa Alam, pôvodne pokojná rybárska dedina na juhu Egypta, sa zmenila na obľúbenú destináciu pre potápačov a milovníkov mora. Toto mesto na pobreží Červeného mora je známe svojimi veľkolepými koralovými útesmi a bohatým podmorským svetom vrátane možnosti vidieť vzácne morské korytnačky a delfíny. Marsa Alam ponúka úžasné potápačské lokality, ako napríklad Elphinstone Reef alebo Abu Dabbab Bay. Okrem potápania a šnorchlovania je Marsa Alam skvelým miestom na oddych na pláži a objavovanie okolitej púšte na ťavách. Mesto poskytuje rôzne druhy ubytovania od luxusných rezortov až po útulné hotely, takže je ideálnym miestom na oddychovú dovolenku.

  • Exotické potápanie

Marsa Alam je známa svojimi úchvatnými potápačskými lokalitami s bohatým podmorským životom a nádhernými koralovými útesmi.

  • Podmorský život

Táto oblasť ponúka možnosť vidieť vzácne druhy, ako sú morské korytnačky, delfíny a dokonca žraloky.

  • Expedície do púšte

Okolitá púštna krajina ponúka možnosti na dobrodružné expedície vrátane návštev blízkych údolí a hôr.

 

Tipy na výlety v destinácii

  • Potápanie na Elphinstone Reef

Preskúmajte tento svetoznámy koralový útes, ktorý je domovom bohatého morského života.

  • Navštívte záliv Abu Dabbab

Užite si šnorchlovanie v tejto zátoke, kde môžete vidieť morské korytnačky a rôzne druhy rýb.

  • Preskúmajte púšť

Vydajte sa na safari do okolitej púšte a objavte krásy prostredia egyptskej púšte. 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Lety do Marsa Alam ponúka mnoho európskych leteckých spoločností vrátane charterových a nízkonákladových leteckých spoločností. Patria medzi ne spoločnosti EasyJet, Thomas Cook Airlines a Condor. Zo Slovenska sa do Marsa Alam cestuje najmä prostredníctvom charterových letov, ktoré ponúkajú rôzne cestovné kancelárie a ktoré zahŕňajú sezónne lety a špeciálne balíky.

Lety do Marsa Alam sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane Prahy, a to najmä prostredníctvom sezónnych a charterových letov. Hlavné európske letiská ako Frankfurt, Londýn a Paríž slúžia ako bežné prestupné body pre spojenie do tejto destinácie.

Hlavným letiskom v Marsa Alam je medzinárodné letisko Marsa Alam, ktoré sa nachádza približne 60 km od mesta. Toto letisko vybavuje medzinárodné aj vnútroštátne lety a je hlavným vstupným bodom pre väčšinu turistov, ktorí navštívia túto oblasť.

Počasie a podnebie v destinácii

Marsa Alam má suché púštne podnebie s horúcimi, suchými letami a miernymi, teplými zimami. Teploty v lete sa môžu pohybovať okolo 40 °C, zatiaľ čo v zimných mesiacoch sa teploty pohybujú od 15 °C do 25 °C. Oblasť je známa svojím slnečným počasím s minimom zrážok, vďaka čomu je Marsa Alam atraktívnou destináciou pre milovníkov slnka a mora po celý rok.