Letenky do Južnej Ameriky

Južnú Ameriku obklopuje na východe Atlantický oceán, na západe Tichý oceán a na juhu Južný ľadový oceán. Na severe hraničí so Severnou Amerikou. Má rozlohu necelých 18 miliónov km2 , čo z nej robí štvrtý najväčší kontinent na svete. Väčšina krajín používa ako úradný jazyk španielčinu, vrátane Argentíny, Čile, Peru a Kolumbie. V Brazílii je najrozšírenejším jazykom portugalčina.

Južná Amerika bola domovom starovekých civilizácií Inkov, Mayov a Aztékov. Ich pozostatky sú stále viditeľné a turisticky obľúbené, konkrétne Machu Picchu v Peru a Chichén Itzá v Mexiku.

Najvyšším vrchom je Aconcagua s nadmorskou výškou 6 959 metrov. Hlavnou riekou je Amazonka, najdlhšia rieka na svete.

juzna-amerika

Lacné letenky do Južnej Ameriky

Prečo ísť do Južnej Ameriky

 

Južná Amerika je kontinent plný pestrej kultúry a nádhernej prírody. Od nekonečných dažďových pralesov Amazonky až po majestátne pohoria Ánd - Južná Amerika ponúka dobrodružstvo pre každého, koho už omrzeli tradičné dovolenkové destinácie. Objavte tajomstvá Inkov na Machu Picchu, preskúmajte historické mestá Cartageny v Kolumbii, leňošte na nádherných plážach Brazílie alebo si zatancujte zmyselné tango v Argentíne. Či už ste dobrodružný cestovateľ, milovník histórie alebo len hľadáte miesto na oddych pri mori, Južná Amerika vás nadchne svojou jedinečnosťou a rozmanitosťou.

 • Pre milovníkov prírody
  Južná Amerika ponúka nekonečné prírodné zázraky, ako sú andské pohoria, národný park Torres del Paine v Čile alebo kultové Machu Picchu v Peru.
 • Pre kultúrnych nadšencov
  Vydajte sa do Buenos Aires a preskúmajte jeho koloniálnu architektúru alebo do Ria de Janeiro s jeho karnevalovou atmosférou, alebo sa vyberte do džungle a navštívte starobylé chrámy.
 • Pre milovníkov pláží
  Kto by nepoznal pláž Copacabana v Riu de Janeiro, Buzios v Brazílii alebo Punta del Este v Uruguaji. Nechajte starosti doma a vychutnajte si pokoj mora.

Tipy na výlety v Južnej Amerike

 • Čile
  Čile je známe svojimi úžasnými prírodnými krásami, ako sú púšť Atacama, Patagónia a Veľkonočný ostrov. Čile si zamilujú milovníci pešej turistiky a horolezectva.
 • Argentína
  Argentína je krajinou tanca, výroby vína a presláveného hovädzieho mäsa. V Buenos Aires si užijete mestský život a v Andách si vychutnáte hory a prírodu. Ochutnajte miestne steaky a skvelé víno.
 • Peru
  Peru je krajina tajomných ruín Inkov na čele so starobylým strateným mestom Machu Picchu. Preskúmajte Amazonku a objavte stratené chrámy v neskrotenej džungli.

 

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Južnú Ameriku

 

-

Počasie a podnebie v Južnej Amerike

Južná Amerika je veľký kontinent, a preto počasie veľmi závisí od konkrétnej krajiny, ktorú navštívite. Karibská oblasť je veľmi slnečná a horúca, s tropickým počasím prakticky po celý rok. V oblasti Amazónie prší každý deň, takže je tu extrémna vlhkosť (dokonca najvyššia na svete). Pohorie Andy je v závislosti od nadmorskej výšky buď veľmi suché v nížinách, alebo trvalo zasnežené na vrcholoch. Na juhu je podnebie chladnejšie.