Letenky do Strednej Ameriky

Stredná Amerika, región pozostávajúci zo siedmich krajín, je úchvatnou zmesou kultúr a prírodných krás. Od majestátnych hôr Guatemaly cez nádherné karibské pláže Belize až po nedotknutú divočinu Hondurasu - neskrotná Stredná Amerika láka cestovateľov z celého sveta. Naše lacné lety do Strednej Ameriky vám otvoria bránu do sveta, kde sa španielska a indiánska kultúra miešajú do jedinečnej a nezabudnuteľnej atmosféry. Vďaka tomuto jedinečnému charakteru môžete preskúmať prekvapivú rozmanitosť každej krajiny a objaviť odlišnú prírodu, kultúru a históriu.

stredna-amerika

Lacné letenky do Strednej Ameriky

Prečo ísť do Strednej Ameriky

Stredná Amerika, srdce kontinentu medzi Severnou a Južnou Amerikou, ponúka jedinečnú kombináciu rozmanitých kultúr a prírodných krás. Od hustých dažďových pralesov cez majestátne sopky až po malebné pláže - nájdete tu všetko, čo si ako turista môžete priať. S našimi superlacnými letenkami do Strednej Ameriky môžete toto dobrodružstvo zažiť na vlastnej koži. Plaviť sa na lodi v krištáľovo čistých vodách Belize, obdivovať historické mayské pamiatky v Guatemale alebo si užívať pura vida v Kostarike. Vyberte si lety do Strednej Ameriky teraz, a to všetko z pohodlia domova, len niekoľkými kliknutiami.

 • Dobrodružstvo
  Stredná Amerika ponúka množstvo skvelých príležitostí na dobrodružstvo, od objavovania hlbokých džunglí cez starobylé chrámy až po horské masívy.
 • More
  Dovolenka pri mori v Strednej Amerike je skvelým spestrením po klasických destináciách, ako sú Taliansko, Grécko alebo Chorvátsko. Vychutnajte si exotiku.
 • Jedlo
  Stredoamerická kuchyňa je preslávená a pri svojej návšteve si ju určite zamilujete. Samozrejmosťou sú tradičné postupy a vždy čerstvé suroviny.

Tipy na výlety v Strednej Amerike

 • Mayské pyramídy v Guatemale
  Preskúmajte tajomstvá dávnych stratených civilizácií a objavte mayské chrámy ukryté stovky rokov hlboko v džungli.
 • Pláže v Kostarike
  Raj pre surferov aj milovníkov slnka. Relaxujte v slnkom zaliatom raji s bielym pieskom a tyrkysovým morom.
 • Prírodné rezervácie v Nikarague
  Domov najkrajšej flóry a fauny Strednej Ameriky. Utečte na chvíľu do nedotknutej prírody a vychutnajte si pokoj.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Strednú Ameriku

Lety do Strednej Ameriky z Európy ponúkajú spoločnosti Iberia, Lufthansa, Air France a mnohé ďalšie. Hoci priame lety zo Slovenska nie sú také časté, existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať do stredoamerických destinácií s minimálnym počtom prestupov. V závislosti od konkrétnej krajiny si stačí vybrať z našej ponuky.

Do Strednej Ameriky môžete letieť z mnohých európskych letísk - najmä z Londýna, Paríža alebo Madridu. Zo Slovenska môžete letieť s prestupmi cez hlavné európske dopravné uzly, pričom najbližšie je Frankfurt, takže máte veľa možností na naplánovanie konkrétnej cesty.

Každá krajina má svoje vlastné letiská. Stačí si vybrať z ponuky.

Počasie a podnebie v Strednej Amerike

Stredná Amerika sa po väčšinu roka môže pochváliť skvelým počasím, čo je ideálne pre tých, ktorí sa vydávajú do Severnej Ameriky, aby si užili slnko, more a oddych. Tento región má tropické podnebie s vysokou vlhkosťou a teplotami medzi 25 a 30 °C. V období od mája do novembra je tu veľa dažďa, čo však znamená, že príroda je v tomto období bohato zelená a živá. Ak plánujete svoju návštevu v tomto období dažďov, letenky do Strednej Ameriky sú často veľmi výhodné.