Ako to s nami bolo

História skupiny STUDENT AGENCY – pripomeňte si spolu s nami najdôležitejšie míľníky v podnikaní Radima Jančuru.

Mladé Češky a Slovenky, ktoré chcú vycestovať ako au pair, nemajú zatiaľ veľa možností ani istôt a Radim Jančura, ich spolužiak, ktorý sa práve vrátil z pobytu vo Veľkej Británii, sa to rozhodne zmeniť. Podnikavý mladík odvtedy vyrástol a premenil česko-slovenský pohľad nielen na pracovné a jazykové pobyty, ale aj na cestovný ruch a dopravné služby.

Začiatok roka bol spojený s rozvojom taxislužby v Prahe. Po výraznej premene sa vracia TICK TACK s luxusnými bielymi vozidlami Audi a novinkou je GREEN PRAGUE – taxislužba s ekologickými vozidlami Škoda Octavia na CNG. Obe taxislužby disponujú modernými vozidlami s férovými cenami, ktorých poctivosť si klient môže okamžite sám skontrolovať na dotykovej obrazovke v každom aute.

2016

Uskutočnil sa rebranding autobusov, ktoré prešli v Českej a Slovenskej republike pod jednotnú značku RegioJet. Skupina tak zjednotila svoje dopravné aktivity – autobusové a vlakové – pod jedným názvom. Meno STUDENT AGENCY však rozhodne nezaniká, naďalej sa zaoberá zaisťovaním leteniek, zájazdov a eurovíkendov, jazykových a pracovných pobytov a súvisiacich doplnkových služieb (napr. víza, poistenie)

2016

Skupina STUDENT AGENCY rástla ako celok a veľmi rýchlo sa rozvíjala. Najvýraznejší rozvoj nastal v autobusovej doprave, kde došlo k otvoreniu mnohých nových liniek. Na Slovensku boli pod hlavičkou RegioJetu spustené dve nové autobusové linky: Banská Bystrica – Nitra – Bratislava a Bratislava – Viedeň.

2015

RegioJet rástol aj ako vlakový dopravca v Česku a na Slovensku. V júni sme rozšírili prevádzku na linke Praha – Košice o nočné vlaky so špeciálnym režimom a službami, v decembri nasledovali dve nové trasy: Praha – Hulín – Přerov – Otrokovice – Staré město a Praha – Martin – Banská Bystrica – Zvolen.

2015

Výraznou premenou prešla aj spoločnosť TICK TACK, ktorá v Prahe prevádzkuje unikátnu taxislužbu s garanciami najvyššej kvality a poctivých cien.

2015

Na Slovensku vznikla sesterská spoločnosť RegioJet so sídlom v Bratislave. V tomto roku sa zahájila vo verejnom záujme linka Bratislava – Dunajská Streda – Komárno.

2012

Pravidelnú vlakovú dopravu začala dcérska spoločnosť RegioJet prevádzkovať od roku 2011 na trase Praha – Ostrava (– Žilina). V žltých vlakoch sa cestujúci môžu tešiť na rovnaké služby a komfort ako v žltých autobusoch – o ich pohodlie sa stará palubný personál, zadarmo dostanú vybrané nápoje a dennú tlač.

2011

Vo flotile STUDENT AGENCY sa prvýkrát objavili autobusy FUN & RELAX – moderné autobusy s dotykovými obrazovkami zabudovanými v sedadlách. Tieto vozidlá ponúkli cestujúcim výnimočnú možnosť palubnej zábavy – môžu sledovať filmy, počúvať hudbu alebo hrať hry.

2011

V roku 2010 STUDENT AGENCY vstúpila aj na trh so zájazdami a eurovíkendmi. Na portáli Dovolena.cz sa skrýva ponuka zájazdov od viac ako 300 cestovných kancelárií a agentúr. Zákazníci si môžu svoju dovolenku vybrať online na webe alebo sa s nami poradiť v ktorejkoľvek pobočke.

2010

Po autobusovej doprave sa firma začala angažovať aj vo vlakovej doprave. V roku 2009 STUDENT AGENCY získala licenciu na prevádzku železničnej dopravy v Českej republike.

2009

Zlomový rok pre českú autobusovú dopravu. České cesty začali brázdiť moderné autobusy STUDENT AGENCY. Cestujúcim firma ponúkla výhodné ceny lístkov a výnimočný cestovný komfort – počas jazdy sa o nich stará palubný personál, ktorý im zadarmo podáva teplé nápoje, dennú tlač a časopisy. Autobusová doprava tak obsiahla české i medzinárodné linky, od tohto roku dochádza k neustálemu rozširovaniu liniek do ďalších miest v Česku, na Slovensku aj po Európe.

2004

V roku 2002 bola založená sesterská spoločnosť ORBIX, ktorá sa zaoberá cestovným manažmentom pre korporátnych klientov.

2002

Vstup STUDENT AGENCY do leteckej asociácie IATA. Ponuka služieb sa rozširuje o predaj leteniek za výhodné ceny do celého sveta. Spoločnosť zahajuje svoju najväčšiu expanziu – počet zamestnancov aj obraty v novom miléniu každým rokom výrazne narastajú.

2000

STUDENT AGENCY sa stala najväčšou au pair agentúrou na svete a získala ocenenie medzinárodnej organizácie IAPA. Radim Jančura rozšíril svoje podnikateľské aktivity na Slovensku, v tomto roku bola otvorená prvá pobočka STUDENT AGENCY v Bratislave.

1998

Rok založenia spoločnosti STUDENT AGENCY. Radim Jančura rozširuje svoje podnikateľské pobyty o sprostredkovanie jazykových pobytov, pracovných programov a aj o autobusovú dopravu. Žlté autobusy sa okamžite výrazne odlíšili – na palube sa o pohodlie cestujúcich začala starať stevardka, v českých pomeroch neobvyklá vec. Spočiatku využívali autobusy najmä klienti, ktorí mierili na pracovné cesty alebo jazykový pobyt.

1996

Radim Jančura sa ešte ako študent brnianského Vysokého učení technického pustil do podnikania a začal zaisťovať mladým študentom au pair pobyty v Európe a USA.

1993