Pre vás od roku 1993

Sme česko-slovenská spoločnosť, ktorá se môže pochváliť titulom najúspešnejšia firma v oblasti cestovného ruchu a dopravy. Zosobnením firmy je majiteľ Radim Jančura.

História RegioJet sa na Slovensku začala písať v roku 2012 a celej skupiny STUDENT AGENCY oveľa skoršie. Radim Jančura sa po úspechu, ktorý spoločnosť zažívala v Česku, rozhodol rozšíriť svoju pôsobnosť a služby aj na Slovensko. RegioJet je tu známy najmä ako autobusový a vlakový dopravca, materská skupina STUDETN AGENCY taktiež  ako popredný predajca leteniek a zájazdov a ako najväčšia agentúra na predaj jazykových a pracovných pobytov v zahraničí. Našou firemnou filozofiou je poskytovať zákazníkom tie najlepšie služby za skvelé ceny.


Slovenská spoločnosť RegioJet sídli v Bratislave a právom sa považuje za slovenskú firmu, pretože zamestnáva viac ako 400 Slovákov. Za svoje pôsobenie na slovenskom trhu si firma získala veľkú podporu zo strany klientov, pretože významne zvýšila úroveň cestovania na Slovensku a poskytované služby.

 

 

Letenky

Letenky do celého sveta od tradičných aj nízkonákladových aerolínií zaisťuje STUDENT AGENCY svojim zákazníkom všetkých vekových kategórií už od roku 2000. V tomto roku sme sa stali členmi IATA, asociácie leteckých dopravcov a predajcov. Vybudovali sme si pozíciu najväčšieho českého predajcu leteniek a aj na Slovensku patríme medzi najvýznamnejšie spoločnosti v odbore.

Ceny od profesionálov a pochvaly od verných aj nových zákazníkov sú dôkazom toho, že STUDENT AGENCY poskytuje nadštandardné služby a servis za výhodné ceny. Počas svojho dlhoročného pôsobenia na trhu sme si vybudovali úzke väzby s partnerskými leteckými spoločnosťami a vďaka tomu prichádzame s exkluzívnymi akciami na letenky.
Jedinečný online rezervačný systém umožňuje okamžite porovnávať aktuálne ceny tradičných aj nízkonákladových aeroliniek na jednom mieste. Zákazníkom sme k dispozícii 24 hodín denne.

 

Autobusy

RegioJet je značka, pod ktorou prevádzkujeme vnútroštátnu a medzinárodnú autobusovú dopravu. Na slovenské cesty vyrazili autobusy RegioJet prvýkrát v roku 2005. Dnes spájajú Bratislavu s Nitrou, Banskou Bystricou a Zvolenom. Dôležitou žltou linkou je aj spojenie Bratislavy s Viedňou a letiskom Schwechat.

Ponúkame výhodné spojenie do viacerých miest v Českej republike, na Slovensku a aj v Európe. Naše autobusy patria k najmodernejším na trhu a ponúkajú neobyčajne komfortnú jazdu. Žlté linky zmenili pohľad Slovákov na cestovanie autobusom.
RegioJet získal neoficiálny titul najpopulárnejšieho českého autobusového dopravcu vďaka nízkym cenám lístkov a nadštandardným službám na palube - cestujúci dostanú zadarmo vybrané teplé nápoje a dennú tlač, k dispozícii majú zadarmo Wi-Fi a v autobusoch v štýle FUN & RELAX aj zábavný portál určený na sledovanie filmov, počúvanie hudby alebo hranie hier.
Luxusné žlté autobusy jazdia aj na medzinárodných linkách, v súčasnosti premávajú do 14 európskych krajín – napríklad do Nemecka, Rakúska, Švajčiarska, Talianska, Maďarska a po novom aj do Chorvátska. Popri doprave do centra európskych miest žlté linky ponúkajú atraktívne spojenie na letiská v okolitých krajinách (napr. Viedeň, Drážďany, Berlín alebo Frankfurt). O popularite žltých liniek svedčia aj počty prepravených cestujúcich. Medzi rokmi 2004 až 2016 – teda za prvých desať rokov fungovania – prepravili naše autobusy takmer 50 miliónov cestujúcich a prešli približne 200 miliónov kilometrov. A počty cestujúcich každý rok rastú. Predpokladáme, že vďaka nadštandardnej kvalite služieb bude tento trend pokračovať aj v ďalších rokoch.
Vozový park v korporátnej žltej farbe tvoria španielske autobusy Irizar na podvozkoch Scania alebo Volvo, z ktorých väčšina disponuje luxusnou výbavou FUN & RELAX. Vozový park každoročne obmieňame o nové autobusy v štýle FUN & RELAX. Staršie autobusy ponúkame na prenájom napr. pre skupinové zájazdy alebo aj na predaj.

Vlaky

Podobne ako žlté autobusy na cestách, spustili aj žlté vlaky RegioJet revolúciu na slovenských a českých koľajach. Vlaky RegioJet zaisťujú pravidelnú železničnú dávku rýchlosti, kvality, čistoty a výnimočný proklientský servis.

Podobne ako žlté autobusy na cestách, spustili aj žlté vlaky RegioJet revolúciu na slovenských a českých koľajach. Vlaky RegioJet zaisťujú pravidelnú železničnú dávku rýchlosti, kvality, čistoty a výnimočný proklientský servis.
Spoločnosť RegioJet vznikla v roku 2009 ako dcérska spoločnosť STUDENT AGENCY. RegioJet prevádzkuje pravidelnú osobnú železničnú dopravu na trase Praha – Ostrava – Žilina – Košice a späť. V decembri 2016 spustil RegioJet novú linku z Prahy cez Brno až do Bratislavy. RegioJet plánuje vstup na ďalšie trasy a je pripravený prihlásiť sa aj do tendrov na prevádzkovanie vnútroštátnych liniek vo verejnom záujme (t.j. štátom dotované linky).
Od marca 2012 RegioJet prevádzkuje vnútroštátnu železničnú dopravu na linke Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Ide o linku obsluhovanú na základe objednávky Ministerstva dopravy SR.
RegioJet udržuje vo svojich vlakoch vysoký štandard služieb – na zákazníkov čakajú luxusne a pohodlne vybavené súpravy, dokonalý servis stevardov a stevardiek a vybrané nápoje, noviny a časopisy zadarmo. Samozrejmosťou na palube žltých vlakov je pripojenie k WiFi a k zábavnému portálu, kde sú k dispozícii stovky filmov, seriálov alebo piesní.
Základ vozňového parku spoločnosti RegioJet tvoria železničné vozne od Rakúskych a Švajčiarskych spolkových dráh. RegioJet si nechal na zákazku vyrobiť od rumunskej spoločnosti ASTRA Vagoane Călători úplne nové supermoderné vozne RegioJet - ASTRA s typovým označením Bpmz 20-90. Dizajnový vozeň, v ktorom sa pôsobivo dopĺňa drevo, sklo a nerez, vznikol v spolupráci s interiérovým štúdiom Clagi-Coplass a architektom Patrikom Kotasom. Cena jedného vagóna prekročila jeden milión eur, spolu ich RegioJet zakúpil desať. Najmodernejší vozeň, v ktorého sedadlách sú zabudované LCD obrazovky s multimediálnym systémom, ponúkame v tarife Standard. Maximálna rýchlosť ASTRY je stanovená na 200 km/hod. Do vagóna s dĺžkou 26,4 metra a šírkou 2,825 metra sa pohodlne zmestí až 80 cestujúcich.
Ešte tento rok rozšíria vozový park RegioJetu špičkové lokomotívy Bombardier TRAXX, ktoré sú vyrobené pre rýchlosť 160 km/h. V súčasnosti ich spoločnosť nakupuje 8 s opciou na ďalších 20. Okrem toho navýši aj počet moderných vozňov Astra o 16 kusov. Ide o najväčší nákup a najvýznamnejšiu investíciu RegioJetu za celú existenciu spoločnosti. Vďaka novým vozidlám môže RegioJet svoje pôsobenie výrazne rozšíriť od zmeny grafikonu v decembri 2017.
RegioJet súčasne používa lokomotívy Škoda z radu 163 a lokomotívy Vectron od Siemensu. Okrem toho RegioJet na trase Bratislava - Komárno využíva súpravy Talent Bombardier a Desiro od Siemensu.

Jazykové a pracovné pobyty

Business, ktorý zrodil STUDENT AGENCY – to sú au pair a pracovné a aj jazykové pobyty. Sprostredkovaniu pobytov sa venujeme viac ako 20 rokov a sme na českom trhu špecialisti. Každý deň z našich dlhodobých skúseností a kontaktov ťažia naši klienti, ktorí sa rozhodli vycestovať za štúdiom jazyka alebo prácou do zahraničia.

STUDENT AGENCY zaisťuje hneď niekoľko typov au pair a pracovných programov v USA, v Kanade, na Novom Zélande, ale aj v Írsku, Veľkej Británii, na Islande, v Nemecku, Španielsku alebo Francúzsku. Všetky typy programov fungujú na princípe „Pracuj a cestuj“. Hlavným cieľom týchto pobytov nie je zárobok, ale zdokonalenie sa v cudzom jazyku, cestovanie, poznávanie novej kultúry a tradícii a aj osamostatnenie sa. Tieto skúsenosti sa môžu účastníkom programu hodiť v ich budúcej kariére i v osobnom živote.

Najväčšiou výhodou STUDENT AGENCY je asistencia koordinátorov pred odchodom, ale aj v priebehu pobytu v prípade akýchkoľvek nečakaných komplikácií.

STUDENT AGENCY patrí medzi kľúčových hráčov aj na poli jazykových pobytov v zahraničí. Krátkodobé, ale aj intenzívne štúdium jazyka v krajine, kde sa ním hovorí, má pre klientov často omnoho výraznejší efekt než klasické jazykové kurzy. V ponuke STUDENT AGENCY záujemcovia nájdu jazykové pobyty v anglicky, francúzsky, nemecky, rusky alebo španielsky rozprávajúcich krajinách. V poslednom čase zaznamenávame rastúci záujem o exotické jazyky - konkrétne čínštinu alebo japončinu.

Najväčší záujem je o jazykové pobyty pre dospelých. Výučba prebieha na preverených školách v krajinách, kde sa vyučovaným jazykom bežne rozpráva. Záujemci si môžu vybrať z kurzov obecného jazyka alebo zo špeciálizovaných lekcií, ktoré záujemcov pripravia napríklad na medzinárodne uznávané jazykové skúšky alebo vycibria znalosti odborného jazyka.

Na jazykové vzdelávanie spojené s poznávaním cudzích krajín viac dbajú aj školy a v spolupráci so STUDENT AGENCY ponúkajú svojim žiakom širokú škálu poznávacích alebo študijných zájazdov. Obľúbené sú aj individuálne letné jazykové pobyty pre deti a mládež. Podľa jazykovej vybavenosti a miery samostatnosti svojich detí môžu rodičia voliť medzi pobytmi s delegátom alebo individuálnymi pobytmi, na ktoré dieťa cestuje samo bez doprovodu. V posledných rokoch sa študenti neboja ani štúdia na zahraničných stredných a vysokých školách.

Orbix

Spoločnosť Orbix vznikla v roku 2002 ako sesterská spoločnosť STUDENT AGENCY. Ide o vôbec prvú a v súčasnosti aj o najväčšiu cestovnú agentúru, ktorá sa špecializuje na korporátnu klientelu. Orbix dokáže zostaviť zákazníkovi presne na mieru pracovné aj súkromné cesty - od leteniek, ubytovania až po poistenie a víza.

 

Vďaka individuálnemu prístupu a širokému spektru služieb dokáže Orbix vyhovieť vysokým nárokom veľkých spoločností, ale aj uspokojiť potreby stredných a malých podnikov a ich zamestnancov. Pre uľahčenie organizácie obchodných ciest vyvinul Orbix pre svojich firemných klientov program SkyPRO, ktorý slúži na jednoduchšiu a efektívnejšiu evidenciu rezervácií a leteniek. Vďaka svojej prehľadnosti navyše umožňuje jednoducho sledovať náklady na služobné cesty. Orbix vďaka spojeniu so sesterskou spoločnosťou STUDENT AGENCY dokáže výrazne znížiť náklady spojené s travel manažmentom.

Za svoje aktivity získal Orbix cenu Czech Business Superbrands 2016 a 2017 v kategórii Korporátne cestovanie. Orbix tak potvrdil svoju pozíciu lídra v zaisťovaní služobných ciest na mieru. Titul Superbrands je uznaním špeciálneho postavenia značky na lokálnom trhu. Ocenenie je udelované každoročne v 90 krajinách sveta.

 

 

Zájazdy

STUDENT AGENCY v roku 2010 významne rozšírila svoje aktivity na trhu cestovného ruchu, keď prišla so svojim vlastným portálom na predaj zájazdov - dovolena.cz. Tento portál je výnimočný tým, že v jednom okne prehliadača prepája a porovnáva ponuky zájazdov od českých, nemeckých alebo rakúskych cestovných kancelárií.

Na Dovolena.cz si môže klient vybrať hotel presne podľa svojich požiadaviek, portál mu umožní jednoducho porovnať ceny zájazdov rôznych cestovných kancelárií do rovnakej destinácie a hotela. Vďaka najširšej ponuke zájazdov na jednom mieste si Dovolena.cz získala obľubu širokej verejnosti - zájazdy si tu vyberajú rodiny s deťmi, cestovatelia túžiaci po dobrodružstve alebo po aktívnom odpočinku i seniori.

Portál sa síce najviac sústredí na letecké zájazdy (vrátane tých do exotických destinácii), v jeho ponuke však nájdete aj zájazdy poznávacie alebo zájazdy s vlastnou dopravou, lyžiarske zájazdy, wellness pobyty alebo plavby na luxusných zámorských lodiach. Klientom sme schopní zostaviť dovolenku na mieru, presne podľa ich požiadaviek. Chcete sa vydať pôvodnou cestou Inkov k stratenému mestu Machu Picchu s českým sprievodcom? Využite našu službu Cestovanie na mieru a nechajte plánovanie dobrodružného treku na špecialistoch portálu Dovolena.cz.

Dovolena.cz klientom zaisťuje aj ďalšie služby spojené s nákupom dovolenky - poistenie na cesty, vybavenie víz, zariadenia výhodného parkovania pri odletových letiskách alebo prenájom ubytovania po celom svete. Veľkou konkurenčnou výhodou STUDENT AGENCY je ponuka dopravy na vybrané letiská luxusnými žltými autobusmi zadarmo.

Zamestnanci STUDENT AGENCY sú v spolupráci s našimi obchodnými partnermi neustále školení a absolvujú aj cesty do jednotlivých destinácií tak, aby mali osobné skúsenosti a dokázali klientovi odporučiť to, čo naplní jeho očakávanie.