Letenky do Hurghady

Hurghada je obľúbené prímorské letovisko, ktoré sa nachádza na východnom pobreží Egypta pri Červenom mori a má viac ako 250 000 obyvateľov. V posledných rokoch sa stalo jednou z najnavštevovanejších turistických destinácií v krajine. Mesto ponúka viac ako 40 km pobrežia s množstvom hotelov, pláží a potápačských centier. Hurghada je známa nádhernými koralovými útesmi a bohatým morským životom, vďaka čomu je obľúbenou destináciou pre potápačov a šnorchlistov. Podnebie je veľmi suché a slnečné, teploty v lete dosahujú až 40 °C a zimy sú mierne s priemernými teplotami okolo 22 °C. Mesto je tiež východiskovým bodom pre výlety do archeologických lokalít, ako je Luxor a Údolie kráľov.

Egypt Hurgada

Lacné letenky do Hurghady

Prečo ísť do Hurghady

Hurghada, letovisko na pobreží Červeného mora v Egypte, je jednou z najobľúbenejších destinácií pre milovníkov slnka, pláží a potápania. Toto bývalé rybárske mesto sa zmenilo na živý turistický raj, ktorý ponúka dlhé piesočnaté pláže a krištáľovo čistú vodu. Hurghada je tiež vstupnou bránou do úžasného podmorského sveta s nádhernými koralovými útesmi a bohatým podmorským životom, ktorý láka potápačov z celého sveta. Okrem vodných aktivít si môžete prezrieť tradičné bazáre a trhy, vychutnať si miestnu egyptskú kuchyňu alebo si vychutnať jazdu na ťavách do neďalekej púšte.

 • Potápačský raj
  Hurghada je známa svojimi úžasnými potápačskými lokalitami vrátane koralových útesov a pestrého morského života.
 • Pláže a vodné športy
  Návštevníci si užijú slnečné pláže a širokú ponuku vodných športov, ako je šnorchlovanie a windsurfing.
 • Výlety do púšte
  Vydajte sa do púšte, vyskúšajte si jazdu na ťavách a pozrite si tradičné beduínske dediny.

Tipy na výlety v Hugrghadě

 • Giftunské ostrovy
  Plavba na tieto ostrovy ponúka exkluzívne šnorchlovanie v krištáľovo čistých vodách a oddych na plážach.

 • Safaga
  Neďaleké prístavné mesto je známe svojimi plážami s čiernym pieskom a liečivými kúpeľmi.

 • Safari v púšti
  Preskúmajte okolitú púšť na štvorkolke alebo počas jazdy na ťave a vychutnajte si západ slnka medzi dunami.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Hurghadu 

Do Hurghady lietajú viaceré európske letecké spoločnosti vrátane charterových a nízkonákladových leteckých spoločností. Medzi hlavné európske letecké spoločnosti, ktoré lietajú do Hurghady, patria Lufthansa, British Airways, KLM a Air France, ako aj nízkonákladové letecké spoločnosti ako EasyJet a Ryanair. Tieto lety často prichádzajú z krajín, ako je Nemecko, Spojené kráľovstvo, Francúzsko a Taliansko, a sú obzvlášť obľúbené počas zimnej sezóny, keď európski turisti chcú uniknúť chladnému počasiu.

Lety do Hurghady sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane letov z Prahy, avšak priame lety zo Slovenska v súčasnosti nikto neponúka. Väčšina letov je sezónna, s vyšším počtom spojení v zimných mesiacoch, keď je v Hurghade teplé a slnečné počasie, čo láka turistov, ktorí chcú uniknúť zime v Európe.

Medzinárodné letisko Hurghada je hlavným letiskom pre mesto a jeho okolie. Nachádza sa približne 5 km juhozápadne od centra mesta a je jedným z najrušnejších letísk v Egypte.

Počasie a podnebie v Hurghadě

Hurghada sa môže pochváliť teplým púštnym podnebím s dlhými, horúcimi letami a miernymi zimami. V lete teploty často presahujú 30 °C a môžu dosiahnuť až 40 °C. Nočné teploty sú podstatne nižšie a prinášajú príjemný chlad. Zimy sú teplé s priemernými dennými teplotami okolo 22 °C.