Letenky do Egypta

Egypt, ktorý sa nachádza v severovýchodnej Afrike, je krajinou spájajúcou Afriku s Blízkym východom. Je domovom viac ako 100 miliónov ľudí. Hlavným a najväčším mestom je Káhira. Egypt má rozsiahlu a dobre zmapovanú históriu siahajúcu až do staroveku a je známy svojimi monumentálnymi pamiatkami. Egypt je tiež významným centrom islamského umenia a architektúry a jeho hospodárstvo je jedným z najväčších a najrozmanitejších v regióne Blízkeho východu.

Lacné letenky do Egypta

Letenky do Egypta

Prečo ísť do Egypta 

Egypt, krajina s mnohotisícročnou históriou, je svetoznáma svojimi starovekými pamiatkami, ako sú pyramídy v Gíze, Veľká sfinga a úchvatné chrámy v Luxore. Okrem bohatého historického a kultúrneho dedičstva ponúka Egypt aj nádherné pláže pozdĺž Červeného mora, ktoré sú ideálne na potápanie a šnorchlovanie. V Káhire si prezrite rušný trh Khan El Khalili alebo sa vyberte na výlet loďou po Níle. Egypt je tiež domovom nádhernej púštnej krajiny a oáz, ktoré vám ponúknu jedinečný zážitok. Krajina je skvelou voľbou pre milovníkov histórie, orientálnej atmosféry a tých, ktorí hľadajú oddych na pláži.

 • Pyramídy a sfinga v Gíze
  Medzi najznámejšie pamiatky starovekého Egypta patria majestátne pyramídy a tajomná Veľká sfinga.
 • Údolie kráľov v Luxore
  Domov veľkolepých kráľovských hrobiek a chrámov vrátane slávneho chrámu v Karnaku a Tutanchamónovej hrobky.
 • Potápanie v Červenom mori
  Egypt ponúka jedny z najlepších potápačských lokalít na svete s bohatým podmorským životom a nádhernými koralovými útesmi.

Tipy na výlety v Egyptě 

 • Plavba po Níle
  Vydajte sa na nezabudnuteľnú plavbu po Níle, ktorá vám umožní vidieť mnohé staroveké egyptské pamiatky.
 • Návšteva Asuánu
  Toto mesto ponúka nádherný výhľad na Níl a je vstupnou bránou do Núbie s jedinečnými pamiatkami.
 • Šnorchlovanie v Hurghade
  Vychutnajte si nádherne pestrý podmorský život a koralové útesy na jednom z najlepších miest na potápanie.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Egypt

Do Egypta lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane národných dopravcov, ako sú EgyptAir, Lufthansa, Air France a British Airways. Tieto letecké spoločnosti ponúkajú lety do viacerých egyptských miest vrátane Káhiry, Alexandrie a letovísk pri Červenom mori, ako sú Hurghada a Šarm aš-Šajch. Okrem veľkých leteckých spoločností poskytujú služby do Egypta aj nízkonákladové letecké spoločnosti ako Ryanair a EasyJet.

Priame lety do Egypta sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane Prahy, Berlína, Londýna, Paríža a Ríma. Tieto lety často smerujú do turistických destinácií, ako sú Hurghada a Šarm aš-Šajch, ako aj hlavné mesto Káhira.

V Egypte sa nachádza niekoľko hlavných medzinárodných letísk. Medzinárodné letisko v Káhire je hlavným vstupným bodom pre cestujúcich do Egypta, zatiaľ čo medzi ďalšie dôležité letiská patria medzinárodné letisko v Hurghade a medzinárodné letisko v Šarm aš-Šajchu, ktoré slúžia predovšetkým turistickým destináciám.

Počasie a podnebie v Egyptě 

Egypt sa vyznačuje púštnym podnebím, čo znamená horúce a suché letá a mierne zimy. Letné mesiace (jún až august) prinášajú vysoké teploty, ktoré často presahujú 30 °C, najmä v južných častiach krajiny a v oblastiach v blízkosti Červeného mora. Zimné mesiace (november až február) sú zvyčajne miernejšie, s priemernými teplotami okolo 20 °C, čo je ideálne na prehliadku pamiatok a poznávanie.