Letenky na Kapverdy

Kapverdské ostrovy sa nachádzajú približne 570 km západne od pobrežia Senegalu a sú súčasťou afrického kontinentu. Ostrovy majú v porovnaní s africkou pevninou suchšie podnebie vďaka svojej polohe v Atlantickom oceáne. Kapverdy majú teplé počasie počas celého roka s priemernými teplotami okolo 25 °C. Celkový počet obyvateľov súostrovia je približne 550 000. Kapverdy sú známe svojou stabilnou demokraciou a rastúcim hospodárstvom založeným najmä na cestovnom ruchu, rybolove a poľnohospodárstve. Úradným jazykom je portugalčina, ale mnoho obyvateľov hovorí aj kapverdskou kreolčinou. Ostrovy sú obľúbeným cieľom európskych turistov, ktorí hľadajú exotickú a pokojnú dovolenku.

Kapverdy

Lacné letenky na Kapverdy

Prečo ísť na Kapverdy

Kapverdy sú tropické súostrovie desiatich ostrovov v Atlantickom oceáne. Sú skvelým miestom pre milovníkov slnka, pláží a netradičných dobrodružstiev. Každý ostrov ponúka niečo jedinečné - od piesočných dún Boa Vista až po zelené údolia Santo Antão. Kapverdy sú známe svojím kreolským kultúrnym dedičstvom ovplyvneným africkými, portugalskými a brazílskymi vplyvmi, ktoré sa prejavujú v hudbe, tanci a kuchyni. Milovníci prírody majú možnosť pozorovať veľryby, potápať sa a absolvovať treking. Kapverdy sú vďaka ideálnemu vetru obľúbeným miestom aj pre windsurfing a kitesurfing.

 • Príroda
  Kapverdy ponúkajú rozmanitú prírodu od piesočnatých pláží a dún ostrova Sal až po zelenú horskú krajinu Santo Antão.
 • Bohatá kultúra
  Miešanie afrických, portugalských a brazílskych vplyvov vytvára jedinečnú kultúru, ktorá sa odráža v každodennom živote.
 • Vodné športy
  Kapverdy sú vďaka priaznivým vetrom ideálnym miestom na windsurfing, kitesurfing a ďalšie vodné športy.

Tipy na výlety na Kapverdách 

 • Návšteva ostrova Sal
  Ostrov je známy svojimi nádhernými plážami a možnosťami potápania a šnorchlovania v krištáľovo čistých vodách.
 • Treking na ostrove Santo Antão
  Preskúmajte malebné údolia a horské chodníky, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady.
 • Kultúrne zážitky na ostrove São Vicente
  Navštívte mesto Mindelo, ktoré je známe svojím rušným nočným životom a hudobnou scénou.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Kapverdy 

Na Kapverdy lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane spoločnosti TAP Air Portugal, ktorá ponúka priame lety z Lisabonu. Ďalšie európske letecké spoločnosti, ako napríklad Binter Canarias, Transavia a TUI Fly, poskytujú pravidelné a sezónne lety z rôznych európskych destinácií. Hoci priame lety zo Slovenska nie sú bežné, cestujúci môžu využiť prestupy s medzipristátím v európskych dopravných uzloch, ako sú Frankfurt, Lisabon, Amsterdam alebo Madrid, a dostať sa na Kapverdy.

Lety na Kapverdy sú dostupné najmä z hlavných európskych letísk, ako sú Lisabon, Amsterdam a Madrid. Lety zo Slovenska na Kapverdy sú lety s prestupom, pričom najčastejšími tranzitnými letiskami sú Lisabon a iné európske letecké uzly.

Hlavnými medzinárodnými letiskami Kapverdských ostrovov sú medzinárodné letisko Amílcar Cabral na ostrove Sal a medzinárodné letisko Nelson Mandela na ostrove Santiago. Tieto letiská poskytujú spojenie pre medzinárodné aj vnútroštátne lety a sú hlavnými vstupnými bránami na súostrovie.

Počasie a podnebie na Kapverdách

Kapverdy majú tropické, suché podnebie s malým množstvom zrážok. Priemerné teploty sa počas celého roka pohybujú okolo 24 °C až 30 °C, čo z Kapverdských ostrovov robí ideálnu destináciu na návštevu kedykoľvek. Najteplejšie mesiace sú od júla do októbra. Vetry prinášajú chladivý vánok, ktorý je príjemný najmä počas letných mesiacov. Obdobie od decembra do apríla je o niečo chladnejšie, ale stále teplé a príjemné na všetky druhy aktivít.