Letenky do Kene

Keňa, oficiálne Kenská republika, sa nachádza vo východnej Afrike a hraničí s Etiópiou, Somálskom, Tanzániou, Ugandou, Južným Sudánom a Indickým oceánom. Keňa má približne 53 miliónov obyvateľov a je jednou z najľudnatejších krajín Afriky. Hlavným mestom je Nairobi. Keňa má rozmanité klimatické podmienky, od tropického podnebia na pobreží až po chladnejšie podnebie v horách. Krajina je známa svojou rozmanitou flórou a faunou, množstvom saván, lesov a horských oblastí. Keňské hospodárstvo je rôznorodé a zahŕňa poľnohospodárstvo (najmä čaj a kávu), cestovný ruch a rôzne priemyselné odvetvia. V Keni sa nachádza niekoľko lokalít zapísaných na zozname svetového dedičstva

Letenky do Kene

Lacné letenky do Kene

Prečo ísť do Kene

Keňa je krajina s jedinečnou africkou krásou, od úchvatných saván až po nádherné pláže. Je to dokonalá destinácia pre milovníkov divokej prírody, ktorá ponúka pravdepodobne najlepšie safari na svete. Navštívte slávne národné parky Masai Mara, Amboseli a Tsavo, kde uvidíte "veľkú päťku" - levy, slony, nosorožce, byvoly a leopardy. Keňa je tiež domovom fascinujúcej masajskej kultúry, známej svojím osobitým kultúrnym dedičstvom. Prímorské mestá ako Mombasa ponúkajú jedinečnú atmosféru africkej metropoly a nádherné pláže s bielym pieskom, ideálne na oddych po dobrodružných výpravách do vnútrozemia. Keňa je krajinou kontrastov, ktorej prírodné krásy a kultúra ohromia každého návštevníka.

 • Safari a divoká príroda
  Keňa je svetoznáma svojimi safari parkami a možnosťou vidieť divokú zver v jej prirodzenom prostredí.
 • Kultúrna rozmanitosť
  Krajina je domovom mnohých etnických skupín vrátane Masajov, ktorí sú známi svojou bohatou kultúrou a tradíciami.
 • Krásne pláže a koralové útesy
  Pobrežné oblasti ako Mombasa a Diani Beach ponúkajú nádherné pláže a úchvatný podmorský život.

Tipy na výlety v Keně

 • Safari v Masai Mara
  Navštívte tento slávny národný park počas migrácie zvierat a zažite nezabudnuteľný zážitok.
 • Preskúmajte Mombasu
  Preskúmajte toto historické prístavné mesto, kde sa miešajú arabská, indická a africká kultúra.
 • Výlet na horu Keňa
  Druhá najvyššia hora Afriky ponúka milovníkom dobrodružstva nádherné túry a výhľady.

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Keňu

Do Kene lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane British Airways, KLM a Lufthansa, ktoré ponúkajú priame lety do Nairobi z veľkých európskych miest. Okrem toho niekoľko afrických a blízkovýchodných leteckých spoločností, ako napríklad Kenya Airways a Emirates, poskytuje spojenie medzi Európou a Keňou. Zo Slovenska priame lety do Kene zvyčajne nie sú k dispozícii, ale cestujúci môžu využiť prestupy s medzipristátiami v rôznych európskych leteckých uzloch.

Lety do Kene sú k dispozícii z rôznych európskych miest vrátane londýnskeho letiska Heathrow, amsterdamského letiska Schiphol a letiska vo Frankfurte. Zo Slovenska môžete cestovať s prestupmi zvyčajne cez tieto alebo iné európske letecké uzly.

Medzinárodné lety do Kene pristávajú predovšetkým na medzinárodnom letisku Jomo Kenyatta v Nairobi, ktoré je najväčším letiskom v krajine. Ostatné medzinárodné letiská, ako napríklad medzinárodné letisko Moi v Mombase, sa využívajú najmä na lety do pobrežných oblastí.

Počasie a podnebie v Keni

Keňa má rozmanité podnebie, od tropického na pobreží až po chladnejšie a suchšie podnebie vo vysokých nadmorských výškach. V Nairobi a iných vyšších polohách sú teploty miernejšie, zatiaľ čo pobrežné oblasti sú teplé a vlhké. Väčšina krajiny má dve obdobia dažďov, krátke dažde od októbra do decembra a dlhé dažde od marca do mája. Najlepší čas na návštevu Kene na safari a turistiku je počas obdobia sucha.