Letenky na Madagaskar

Madagaskar je ostrovný štát v Indickom oceáne s približne 27 miliónmi obyvateľov. Rozloha ostrova je približne 587 000 km², čo z neho robí štvrtý najväčší ostrov na svete. Madagaskar sa pred približne 88 miliónmi rokov odtrhol od afrického kontinentu, čo viedlo k rozvoju jeho jedinečnej fauny a flóry. Podnebie na ostrove je tropické a pestré, s výraznými vlhkými a suchými obdobiami. Hospodárstvo sa opiera najmä o poľnohospodárstvo, rybolov a cestovný ruch. Hlavným mestom je Antananarivo, ktoré je kultúrnym a politickým centrom krajiny.

Letenky na Madagaskar

Lacné letenky na Madagaskar

Prečo ísť do Madagaskaru 

Madagaskar, štvrtý najväčší ostrov na svete, je známy svojou jedinečnou prírodou a biodiverzitou. Ostrov sa nachádza pri východnom pobreží Afriky a ponúka úchvatnú a rozmanitú krajinu, od dažďových pralesov cez vyprahnuté savany až po exotické pláže. Madagaskar je domovom obrovského množstva afrických rastlín a živočíchov vrátane populárnych lemurov, čo z neho robí raj pre dobrodruhov a milovníkov prírody. Ostrov je známy aj rozmanitými miestnymi kultúrami a tradíciami, ktoré odrážajú zmes afrických, ázijských a európskych vplyvov. Madagaskar jednoducho ponúka nezabudnuteľné zážitky, ako sú treky v národných parkoch, pozorovanie veľrýb alebo návšteva odľahlých dedín.

 • Jedinečná príroda
  Madagaskar je známy svojou rozmanitou flórou a faunou vrátane lemurov, baobabov a mnohých ďalších.
 • Krásne pláže
  Ostrov ponúka jedny z najkrajších a najizolovanejších pláží na svete s krištáľovo čistou vodou.
 • Kultúrna rozmanitosť
  Kultúra Madagaskaru je bohatá a rozmanitá, s vplyvmi z Afriky, Ázie a Európy, čo sa odráža v hudbe, tanci a umení.

Tipy na výlety na Madagaskaru

 • Národný park Tsingy de Bemaraha
  Ohromujúci národný park s ostrými vápencovými skalami a jedinečnými turistickými chodníkmi.
 • Plavba na Nosy Be
  Navštívte tento obľúbený ostrov s krásnymi plážami a vynikajúcimi možnosťami potápania.
 • Alej baobabov
  Prejdite sa po ikonickej ceste lemovanej majestátnymi baobabmi, symbolom Madagaskaru. 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Madagaskar

Na Madagaskare pôsobí niekoľko medzinárodných leteckých spoločností vrátane Air France, Turkish Airlines a Ethiopian Airlines, ktoré ponúkajú lety spájajúce ostrov s európskymi a inými medzinárodnými destináciami. Zo Slovenska sa na Madagaskar nelieta priamo, ale cestujúci môžu využiť prestupné lety.

Lety na Madagaskar sú dostupné najmä cez hlavné európske letiská, ako sú Paríž-Charles de Gaulle, Istanbul Ataturk a Frankfurt. Zo Slovenska cestujúci využívajú spoje v týchto mestách.

Hlavným medzinárodným letiskom na Madagaskare je medzinárodné letisko Ivato v Antananarive. Medzi ďalšie dôležité letiská patria Nosy Be Fascene a Toamasina. Tieto letiská ponúkajú medzinárodné aj vnútroštátne lety a sú hlavnými vstupnými bránami pre návštevníkov ostrova.

Počasie a podnebie na Madagaskaru

Madagaskar má tropické podnebie, ktoré sa mení v závislosti od nadmorskej výšky a vzdialenosti od pobrežia. Severné a západné časti ostrova majú horúce a suché podnebie, zatiaľ čo východné pobrežie je vlhkejšie s častými dažďami. Južné a juhovýchodné časti ostrova sú suché s polopúštnymi podmienkami. Priemerné teploty sa pohybujú od 23 °C do 30 °C, pričom obdobie dažďov trvá od novembra do apríla. Najlepší čas na návštevu je počas obdobia sucha od mája do októbra, keď je počasie stabilnejšie a príjemnejšie na cestovanie.