Letenky do Maroka

Maroko je africká krajina, ktorá sa nachádza na severozápade kontinentu. Jeho hlavným mestom je Rabat. Miestnou menou je marocký dirham. Táto krajina je známa svojou bohatou kultúrou, exotickou atmosférou a predovšetkým úchvatnými pamiatkami a zachovalými starobylými mestami s rozmanitou architektúrou. Fez a Marrákeš vás očaria svojimi tradičnými trhmi a historickými palácmi. Maroko je známe aj svojimi nádhernými plážami na pobreží Atlantického oceánu a možnosťami spoznávať úchvatnú prírodu, najmä pohorie Atlas a Saharskú púšť.

maroko_730_220

Lacné letenky do Maroka

Prečo ísť do Maroka

Podmanivá atmosféra kamenných berberských dedín, terasovitých polí, hlbokých údolí, štvortisícového Vysokého Atlasu, saharských dún a oáz, kráľovských miest, tisíc vôní, chutí a zvukov, bazárov, piesočných pláží, azúrového mora, to je Marocké kráľovstvo. Leťte s nami a objavujte.

 • Pre dobrodruhov
  vydajte sa do pohoria Atlas a vychutnajte si nádherné výhľady a turistické chodníky. Milovníci adrenalínu si môžu vyskúšať sandboarding na saharských dunách alebo sa stretnúť s miestnymi beduínmi.
 • Pre milovníkov gastronómie
  marocká kuchyňa je bohatá na exotické chute a vône. Vyskúšajte tajine, kuskus, sladký mätový čaj a ďalšie pochúťky.

Tipy na výlety v Maroku 

 • Agadir
  Agadir leží v južnej časti Maroka na pobreží Atlantického oceánu. V roku 1960 bolo mesto úplne zničené zemetrasením a bolo obnovené. Agadir je jedným z hlavných letovísk pre oddychovú dovolenku pri mori. Jedinečný západ slnka vám poskytne výhľad z pevnosti Kasbah, ktorá bola postavená nad mestom.
 • Casablanca
  Hľadáte kozmopolitné mesto? Potom ste si vybrali správne. Casablanca je prímorská metropola, ženy tu nechodia zahalené a francúzsku architektúru tu uvidíte na každom kroku. V Casablance nájdete aj najväčšie nákupné centrum v Afrike s obrovským akváriom - Marocco Mall alebo jedinú mešitu, ktorú budete môcť navštíviť ako nemoslim, mešitu Hassana II.
 • Fes
  Zachovalé stredoveké centrum mesta patrí k najväčším na svete; nechajte sa zlákať kľukatými uličkami mediny Fes al-Bali, bránou Bab Boujeloud, palácom Dar El Makhzen alebo mešitou Djemaa El Kairaouine.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Maroko 

Do Maroka lieta mnoho spoločností. Cenovo najdostupnejšími z nich sú určite írsky Ryanair a britský EasyJet, ale musíte brať do úvahy skutočnosť, že ide o naozaj veľmi nízkonákladové letecké spoločnosti, čo sa prejavuje na komforte a v podstate nulových službách počas letu. Ak si chcete užiť let so všetkým, čo k tomu patrí, odporúčame vám letieť do Maroka so spoločnosťami Emirates, Lufthansa alebo Air France.

Zo Slovenska sa do Maroka nelieta priamo, takže máte na výber buď let s prestupom, alebo odlet zo zahraničného letiska. Najbližšie odlety do Maroka sú z letísk Frankfurt a Düsseldorf v Nemecku alebo z viedenského letiska Schwechat. Lety do Rabatu, Casablanky a Marrákeša.

Prevažná väčšina letov smeruje na letisko Salé v Rabate, letisko Menara v Marrákeši alebo do obľúbeného turistického letoviska Casablanca. Odtiaľ sa môžete ľahko dostať priamo do centra mesta a okolitých letovísk taxíkom, kyvadlovou dopravou a regionálnym autobusom alebo môžete využiť vnútroštátne lety. 

Počasie a podnebie v Maroku

Maroko má stredomorské a púštne podnebie, čo znamená veľmi teplé letá a mierne zimy. Letné mesiace sú zvyčajne extrémne s vysokými teplotami, ktoré môžu v niektorých oblastiach dosiahnuť až 40 °C. Zimy sú príjemné s miernymi teplotami okolo 20 °C. Maroko sa odporúča navštíviť na jar alebo na jeseň, keď je počasie príjemné a vhodné na turistické aktivity. V lete je tu naozaj horúco.


Ďalšie mestá v Maroku

MARRAKES

Marrákeš leží v strednom Maroku, z jednej strany obklopený púšťou a z druhej strany pohorím Vysoký Atlas. Námestie Djemaa el-Fna v centre mesta pôsobí cez deň dojmom obrovského trhoviska, kde nájdete "zaklínačov hadov", predavačov korenín a hadej kože, šperkov, najrôznejších látok či kobercov, a po súmraku sa zmení na jeden veľký gurmánsky zážitok. Mestské záhrady ako Jardin Agdal alebo Jardin Majorelle sú oázou pokoja. Jednou z dominánt mesta je 70 metrov vysoká mešita Kotoubia alebo Palais el-Badi. Za návštevu stojí aj systém podzemných chodieb, vchod sa nachádza v blízkosti Palais el-Badi.

RABAT

Hlavné mesto Marockého kráľovstva od roku 1912 leží na pobreží Atlantického oceánu a je zmesou islamskej a rímskej antiky. Centrum mesta je obklopené mohutnými hradbami. Pevnosť Kasba Udayas sa týči na skale nad ústím rieky Bou Regreg, do ktorej sa vstupuje Mohavskou bránou z roku 1195, a z pevnosti sa môžete prejsť do Andalúzskych záhrad alebo sa okúpať v oceáne. Pri ústí rieky nájdete aj komplex Chellah a v ňom ruiny rímskeho mesta Sala-Colonia alebo pozostatky islamského komplexu. Najvyšší minaret na svete je vysoký 44 metrov a nazýva sa Hasanova veža.

SAIDIA

Mesto leží na pobreží Stredozemného mora, lemujú ho dlhé piesočnaté pláže s priezračnou vodou a často sa nazýva "modrá perla". Letovisko bolo vybudované pre turistov, ktorí si prišli len oddýchnuť od rušných miest... čakajú tu na vás lákavé pláže, promenáda, obchody so suvenírmi a množstvo vodných športov.