Letenky na Maurícius

Maurícius je ostrov v Indickom oceáne, ktorý láka návštevníkov svojou neuveriteľnou krásou a exotickou atmosférou. Biele piesočnaté pláže, tyrkysové more a zelené palmy vytvárajú dokonalú kulisu na relaxáciu a oddych. Okrem toho Maurícius ponúka aj bohatú kultúru, vynikajúcu kuchyňu a možnosti dobrodružstva v divokej a neskrotenej prírode. Každý návštevník si tu nájde niečo, čo ho nadchne.

Mauricius

Lacné letenky na Maurícius

Prečo ísť na Maurícius

Čajové plantáže, vodopády, more a nádherná príroda. Maurícius sa nachádza neďaleko Madagaskaru v súostroví Makaronia. Ostrov je lemovaný koralovými útesmi, čo z neho robí ideálne miesto na potápanie a šnorchlovanie. Relaxujte na najkrajších plážach ostrova, Flic a Flac a Tamarin. Vydajte sa do džungle s exotickými zvieratami a rastlinami. Vydajte sa na výlet na skalu Le Morne Brabant alebo do rezervácie Île aux Aigrettes, kde nájdete skutočnú exotiku - ebenovníky, vzácne ružové holuby, korytnačky Aldabra a divoké orchidey. Nezabudnuteľné sú kľukaté uličky okolo kávovníkových plantáží, ktoré vás dovedú do horskej dedinky Chamarel. Tu nájdete oblasť nazývanú Krajina siedmich farieb, kde je pôda sfarbená sopečnou činnosťou do rôznych odtieňov červenej, modrej, zelenej a žltej. A ak zbierate známky, určite navštívte hlavné mesto Port Louis a Poštové múzeum Maurícia s unikátnou zbierkou poštových známok.

 • Vhodné pre rodiny
  Deti si užijú plážové hry, výlety loďou so skleneným dnom a návštevu zábavného parku. Na ostrove sa nachádzajú aj hotely vhodné pre rodiny s atrakciami pre deti.
 • Páry
  Užite si prechádzky po opustených plážach, romantické večere pri sviečkach a nezabudnite na romantický výlet loďou na očarujúci ostrov Île aux Cerfs.
 • Pre milovníkov vodných športov
  Milovníci vodných športov sa môžu ponoriť do podmorského sveta plného úžasných koralových útesov, vyskúšať surfovanie na vlnách a naučiť sa šnorchlovať v priezračných vodách.

Tipy na výlety na Mauríciu

 • Grand Baie a pláže na severe ostrova
  Vychutnajte si nákupy, ochutnajte miestne špeciality a vychutnajte si tropické koktaily. Nezabudnite navštíviť pláže Pereybere, Trou aux Biches a Mont Choisy.
 • Národný park Black River Gorges
  Objavíte výnimočnú tropickú flóru a faunu vrátane vzácnych opíc.
 • Île aux Cerfs
  Tento ostrovček ponúka krásne pláže, priezračnú vodu a množstvo vodných športov. Užite si oddych na pláži, prechádzky po bielom piesku, ochutnajte čerstvé morské plody a vyskúšajte plavbu katamaránom.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Maurícius 

Cestujúci, ktorí letia na Maurícius, si najčastejšie vyberajú spoločnosti Emirates, Qatar Airways, Air France, Turkish Airlines alebo British Airways. Môžete si napríklad vybrať, kde chcete prestúpiť - či v Dubaji, Dauhe, Francúzsku, Istanbule alebo Londýne. Všetky tieto letecké spoločnosti ponúkajú vysokokvalitné palubné služby.

Najlacnejšie letenky na Maurícius si môžete vždy kúpiť online. Ceny leteniek sa pohybujú okolo 17 až 20 tisíc korún. Ak si chcete kúpiť letenku naozaj lacno, môžete si počkať na akciové letenky, ktoré sa môžu pohybovať okolo 15 tisíc korún. Takéto lacné letenky sa zvyčajne vzťahujú na lety, ktoré si kúpite s dostatočným predstihom. Last minute letenky sú zvyčajne drahšie. Ceny letov si môžete kedykoľvek overiť pomocou formulára na našej webovej stránke, ktorý vám za pár sekúnd porovná ponuky viac ako 650 leteckých spoločností podľa vami zadaných parametrov. Ak potrebujete pomôcť s výberom leteniek, môžete kontaktovať našich špecialistov alebo nám napísať na letenky@studentagency.cz. S výberom vám pomôžu aj naši predajcovia v kanceláriách v Prahe, Brne a Ostrave alebo na STUDENT AGENCY/RegioJet Pointoch na viac ako 30 miestach po celej Českej republike.

Zo Slovenska nie je možné letieť na Maurícius priamym letom, preto musíte počítať s prestupom. Môžete si vybrať napríklad lety s prestupom v Dubaji, Istanbule alebo Paríži. To vám dáva ideálnu príležitosť spoznať dve destinácie počas jednej cesty. Naplánujte si medzipristátie a vaša cesta na exotický Maurícius bude jedno veľké dobrodružstvo. Bohužiaľ, lety z Ostravy na Maurícius a lety z Brna na Maurícius nie sú v súčasnosti k dispozícii a žiadna letecká spoločnosť zatiaľ toto spojenie nemá. Naši klienti najčastejšie volia lety z Prahy na Maurícius, ale obľúbené sú aj lety z Viedne na Maurícius alebo lety z nemeckých letísk v Berlíne, Mníchove alebo Frankfurte na Maurícius. Nech už si pre svoj odlet vyberiete ktorékoľvek letisko, na našej webovej stránke nájdete širokú ponuku letov za špeciálne ceny. Stačí niekoľko kliknutí a letenku budete mať vo vrecku.

Ak chcete byť na Mauríciu čo najrýchlejšie, vyberte si najbližšie letisko a let s najmenším počtom prestupov. Ak nechcete cestou zastaviť v destinácii s prestupom a užiť si medzipristátie, sledujte dĺžku prestupu, aby ste zbytočne nestrávili dlhý čas čakaním na letisku. Cesta na Maurícius vám potrvá približne 15 až 20 hodín v závislosti od letiska odletu a dĺžky prestupu. Nemusíte sa však obávať dlhého cestovania, cesta vám zaručene rýchlo ubehne. Stačí sa len vyspať a pripraviť sa na nezabudnuteľné dobrodružstvá, ktoré na vás čakajú na Mauríciu.

Letisko Sir Seewoosagur Ramgoolam nájdete v blízkosti dediny Plaine Magnien, ktorá sa nachádza vo východnej časti ostrova, približne 50 km od hlavného mesta Port Luis. Na letisku sídli národná letecká spoločnosť Air Mauritius.

Z letiska sa najlepšie dostanete autobusom, ktorý vás odvezie do všetkých častí ostrova. Cesta do hlavného mesta trvá približne hodinu a desať minút, ak smerujete do prístavu Mahbourg, cesta trvá približne štvrť hodiny. Ak sa chcete dostať do Rivière des Gallets, potom počítajte s cestou trvajúcou približne hodinu a pol. Ďalšou možnosťou je vziať si taxík alebo si prenajať auto. Pri prenájme auta si dobre rozmyslite, na Mauríciu sa jazdí vľavo, aby ste neboli na ostrove prekvapení. V prípade, že si predsa len chcete prenajať auto, ponuku nájdete tu. Auto si rezervujte v dostatočnom predstihu pred cestou, aby ste mali istotu, že auto bude pre vás pripravené.

Počasie a podnebie na Mauríciu

Maurícius má tropické vlhké podnebie a slnko svieti takmer po celý rok. Počas miestnej letnej sezóny (november - apríl) sa teploty pohybujú v rozmedzí 25-30 °C a občas sa vyskytuje obdobie dažďov s výdatnými a vytrvalými zrážkami. Zimné mesiace (máj - október) prinášajú o niečo nižšie teploty okolo 20-25 °C a suchšie počasie. V letných mesiacoch sa cez Maurícius môžu prehnať hurikány, ale väčšina z nich ostrov obíde, a preto vám nehrozí žiadne väčšie nebezpečenstvo.

Náš TIP! Vyhnite sa jesenným plieskam! Október až december je ideálny čas na let na Maurícius. Teploty sa pohybujú okolo 28 °C.


Kupujete letenky prvýkrát? Nemusíte sa ničoho obávať! Výber letenky nie je zložitý. Vďaka nášmu jedinečnému online vyhľadávaču leteniek môžete na jednom mieste v krátkom čase porovnať lety od viac ako 650 leteckých spoločností. Skôr ako začnete vyberať letenku, najprv si premyslite, odkiaľ a kam chcete letieť a ako chcete, aby vaša cesta prebiehala. Položte si otázku, či si vystačíte s príručnou batožinou, alebo potrebujete veľký kufor (zapísanú batožinu), či uprednostňujete priamy let, alebo chcete urobiť medzipristátie v cieľovej destinácii s prestupom. Najlacnejšia letenka nemusí byť vždy tou najlepšou možnosťou a môže sa stať, že si za ňu priplatíte ďalšie služby.