Letenky na Seychely

Seychely sú tropickým rajom, ktorý svojou krásou očarí každého turistu. Má jedny z najkrajších pláží na svete, ktoré sú obmývané teplými vodami Indického oceánu. Podmorský svet je tu nádherný a potápanie je nezabudnuteľným zážitkom. Seychely ponúkajú aj množstvo prírodných rezervácií a výpravy do vnútrozemia k starobylým chrámom a ruinám. Nechajte sa rozmaznávať v luxusných rezortoch, ochutnajte miestnu kuchyňu a zažite skutočný raj na Zemi.

Letenky na Seychely

Lacné letenky na Seychely

Prečo ísť na Seychely

Hľadáte miesto, kde by ste strávili medové týždne? Seychely sú pre vás ako stvorené! Ťažko by ste našli romantickejšie miesto. Nechajte sa očariť západom slnka na pláži Beau Vallon. Vychutnajte si dokonalé pláže s hladkými žulovými balvanmi a krištáľovo čistou vodou alebo sa ponorte do farebného podmorského sveta. Jednou z najkrajších a najfotografovanejších pláží je Anse Source d'Argent na ostrove Digue. Ak milujete prechádzky, nájdete tu nespočetné množstvo turistických trás. Vydajte sa na túru do hôr, nad vodopády alebo do bujného dažďového pralesa. Príroda na Seychelách vás jednoducho ohromí. Prírodné skvosty Seychel nájdete v národnom parku Vallée de Mai na ostrove Praslin. Symbolom Seychel sú obrovské orechy Coco de Mer, ktoré rastú na miestnych palmách. A nezabudnite sa zoznámiť s obrovskými korytnačkami, ktoré patria k najdlhšie žijúcim tvorom na Zemi.

 • Pre romantikov
  objavte opustené pláže, a keď si dostatočne oddýchnete, vyberte sa na romantickú prechádzku pozdĺž pobrežia, ktorú podčiarkne západ slnka.
 • Pre rodiny
  deti si užijú biele pláže, jemný piesok a bezpečné kúpanie v teplej vode, zatiaľ čo rodičia budú relaxovať v tieni paliem s nápojom.
 • Pre dobrodruhov
  potápanie a šnorchlovanie ponúkajú fascinujúce stretnutia s morským životom, surferi ocenia vietor a vlny na adrenalínové zážitky a turistika po prírodných chodníkoch vás zavedie do srdca Seychel.

Tipy na výlety na Seycheloch

 • Národný park Vallée de Mai do Praslinu
  Preskúmajte tento nádherný les, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Prejdite sa po turistických chodníkoch, počúvajte zvuky prírody a ponorte sa do tejto nedotknutej oázy pokoja.
 • Ostrov La Digue
  Ostrov La Digue je známy svojimi nádhernými plážami a tradičným seychelským životným štýlom. Objavte krásu pláže Anse Source d'Argent s obrovskými žulovými balvanmi a tyrkysovým morom a navštívte malé seychelské dedinky.
 • Atol Aldabra
  Ak hľadáte dobrodružstvo a jedinečný prírodný zážitok, navštívte atol Aldabra, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Toto odľahlé a chránené miesto ponúka možnosť pozorovať vzácne morské korytnačky a koralové útesy.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Seychely 

Seychely sú obľúbenou destináciou milovníkov exotiky a dobrodruhov, ktorí ostrovy hojne navštevujú. Letecké spoločnosti ponúkajú veľké množstvo letov, ktoré môžete využiť na svoju cestu. Let na Seychely trvá približne 13 až 16 hodín v závislosti od trasy a dĺžky prestupu. Naši klienti si na cestu na Seychely najčastejšie vyberajú Turkish Airlines, Emirates alebo Qatar Airways. Všetky tieto letecké spoločnosti ponúkajú vynikajúce služby na palube. Pod názvami leteckých spoločností nájdete odkazy na podrobnosti a špecifiká leteckých spoločností, ktoré vám pomôžu vybrať si pre vás najvhodnejšiu leteckú spoločnosť.

Lety na Seychely sú dostupné najmä cez hlavné európske letiská, ako sú Viedeň, Paríž-Charles de Gaulle, Istanbul Atatürk a Frankfurt. Zo Slovenska cestujúci využívajú prestupy v týchto mestách, keďže priame lety nie sú k dispozícii.

Letisko Mahé je jediné medzinárodné letisko na Seychelách, ktoré sa nachádza na rovnomennom ostrove, ktorý je najväčším zo 115 ostrovov patriacich pod Seychely. Letisko sa nachádza približne 11 km od hlavného mesta Victoria. Na letisku sídli letecká spoločnosť Air Seychelles.

Na letisko sa najlepšie dostanete autobusom. Autobusovú zastávku nájdete hneď vedľa budovy letiska. Ďalšou možnosťou je využiť miestny taxík alebo si prenajať auto. Na ostrove sa jazdí vľavo, preto si dobre rozmyslite, či si chcete požičať auto, aby ste po príchode neboli prekvapení. Ak vám jazda vľavo nerobí problém, rezervujte si auto ešte pred odletom, aby bolo pripravené na cestu hneď po prílete. Ponuku áut na prenájom nájdete tu

Počasie a podnebie na Seycheloch

Seychely sa tešia príjemnému tropickému podnebiu počas celého roka. Teploty sa pohybujú od 24 do 32 °C a slnko hreje takmer každý deň. Hoci sa občas môžu vyskytnúť krátkodobé prehánky, najlepším obdobím na návštevu je obdobie od mája do septembra, keď je nižšia vlhkosť a teploty sú miernejšie. Na Seychelách môžete očakávať slnečné dni a teplé more, ktoré vás doslova vtiahne do osviežujúceho kúpania a oddychu na pláži.

Náš TIP! Jeseň je ideálny čas na to, aby ste sa vybrali do exotiky. Vedeli ste, že princ William strávil medové týždne na Seychelách? Odleťte do tohto ostrovného raja aj vy.

Neviete sa dočkať dychberúcich pláží a rozprávkovej exotickej dovolenky? Chcete byť na Seychelách čo najskôr? Potom si vyberte najbližšie letisko a let s najkratším časom prestupu. Ak sa však neponáhľate, potom si naopak doprajte dlhšie medzipristátie a objavujte krásy metropoly, v ktorej budete prestupovať. Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú bezplatné alebo zľavnené výlety, ktoré skrátia čas čakania na váš prestupný let. Ak si prehliadate pamiatky na vlastnú päsť, nezabudnite sledovať hodinky, aby ste nezmeškali svoj let. Ponuka letov na Seychely je naozaj široká a každý si tu nájde niečo pre seba.