Letenky do Tanzánie

Tanzánia je africká krajina plná kontrastov. Môžete tu objaviť ohromujúcu divokú prírodu v národnom parku Ngorongoro s jedinečným kráterom alebo v rozmanitej ríši zvierat Tarangire. Navštívte historické kamenné mesto Zanzibar a ponorte sa do jeho bohatého kultúrneho dedičstva. Vychutnajte si potápanie pri koralových útesoch alebo sa vyberte na safari a uvidíte stáda zebier, pakoní a pri troche šťastia aj svorky levov a iných dravcov... Tanzánia vás ohromí svojimi prírodnými krásami a jedinečnými zážitkami.

Letenky do Tanzánie

Lacné letenky do Tanzánie

Prečo ísť do Tanzánie

Vitajte v Tanzánii! Táto fascinujúca africká krajina ponúka nespočetné množstvo zážitkov na celý život. A čo viac, najlacnejšie lety do Tanzánie si môžete rezervovať priamo u nás. Pripravte sa na dobrodružstvo v národnom parku Serengeti, kde uvidíte migrujúce stáda afrických zvierat a možno budete mať šťastie na levy na love. Navštívte slávnu sopku Kilimandžáro, vystúpte na jej vrchol a vychutnajte si výhľad pre bohov. Prejdite sa po bielych plážach ostrova Zanzibar, stratte sa v úzkych uličkách Stone Town a relaxujte pri tyrkysovom mori. Nájdite si najvýhodnejšie lety do Tanzánie na niekoľko kliknutí.

 • Pre dobrodruhov
  Počas safari v národných parkoch môžete pozorovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí a preskúmať divokú africkú krajinu.
 • Pre milovníkov pláží
  Neďaleký ostrov Zanzibar s bielymi piesočnatými plážami a azúrovým morom ponúka ideálne miesto na oddych a opaľovanie. Potápači ocenia úžasný podmorský svet koralových útesov.
 • Pre kultúrnych turistov
  rodisko Freddieho Mercuryho. Stone Town na Zanzibare je historické mesto plné úzkych uličiek, farebných trhov a architektonických skvostov. Objavte jeho bohatú históriu a ochutnajte miestnu kuchyňu.

Tipy na výlety v Tanzánii 

 • Národný park Serengeti
  Vydajte sa na safari do Národného parku Serengeti, ktorý je domovom úžasných zvierat, ako sú levy, slony, žirafy a pakone, a ktorý sa tiež považuje za jeden z najväčších divov prírody.

 • Ostrov Zanzibar
  Zanzibar je známy svojimi bielymi piesočnatými plážami, tyrkysovými vodami Indického oceánu a fascinujúcou históriou. Prejdite sa úzkymi uličkami Kamenného mesta, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

 • Národný park Ngorongoro a jazero Manyara
  Vydajte sa k jazeru Manyara, kde môžete pozorovať slony v ich prirodzenom prostredí.

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Tanzánii 

Tanzánia je obľúbená destinácia, takže máte na výber z viacerých leteckých spoločností. Ak máte radi pohodlie a chcete si byť istí skvelými službami, vyberte si na svoju cestu Qatar Airways alebo Emirates. Skvelé služby na palube vám poskytnú aj letecké spoločnosti KLM, Air France alebo Turkish Airlines. Najlacnejšie letenky sú zvyčajne so spoločnosťou FlyDubai.

Z českých letísk si pre cestu do Tanzánie môžete vybrať len Letisko Václava Havla v Prahe. V súčasnosti nemôžete využiť priamy let z Prahy a musíte si vybrať let s prestupom napríklad v Dauhe, Dubaji alebo Amsterdame. Ďalšou možnosťou je rezervovať si lety Viedeň - Tanzánia, Frankfurt - Tanzánia alebo Mníchov - Tanzánia, odkiaľ priame lety v súčasnosti nie sú k dispozícii, ale môžu byť v ponuke lacnejšie letenky. Priamy let môžete využiť, ak si kúpite letenky Amsterdam - Tanzánia.

Pri výbere letu venujte pozornosť dĺžke prestupu alebo si vyberte priamy let. Ak však máte dostatok času a túžbu spoznávať svet, nechajte si viac času a preskúmajte destináciu s prestupom. Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú v mieste prestupu bezplatné krátke prehliadky so sprievodcom, ktoré vám spríjemnia cestu. Poznávať môžete aj na vlastnú päsť, ale sledujte hodinky, aby ste nezmeškali prípojný let.

Prevažná väčšina medzinárodných letov do Tanzánie končí na hlavnom medzinárodnom letisku Julius Nyerere na juhozápade Dar es Salaamu, odkiaľ je to rýchlym autobusom, autom alebo taxíkom priamo do centra mesta po hlavnej ulici spájajúcej letisko s mestom.

Počasie a podnebie v Tanzánii

Tanzánia má tropické a rovníkové podnebie. Väčšina oblastí má horúce a vlhké letá, čo je ideálne na safari a prežívanie outdoorových aktivít. Teploty sa pohybujú okolo 25-30 °C. Obdobie dažďov prichádza od apríla do mája a od októbra do novembra. Ak sa chystáte navštíviť Tanzániu, odporúčame vybaviť sa ľahkým oblečením, ale nezabudnite na ochranu pred slnkom (v lete naozaj veľmi páli) a repelenty.