Letenky na Zanzibar

Ostrov Zanzibar leží pri pobreží východnej Afriky. Jeho hlavným mestom je Stone Town, ktoré je kultúrnym a historickým centrom ostrova. Zanzibar je známy svojou bohatou históriou ovplyvnenou arabskou, africkou a európskou kultúrou a návštevníkom ponúka nádherné pláže s jemným pieskom, tyrkysové more a možnosti potápania. Veľmi obľúbené sú aj výlety na priľahlé ostrovčeky alebo návšteva ostrova Pamba na severe. Zanzibar je ideálny pre tých, ktorí hľadajú dovolenku plnú oddychu, dobrodružstva a kultúrneho poznávania.

Letenky na Zanzibar

Lacné letenky na Zanzibar

Prečo ísť na Zanzibar

Ostrov s nádhernými bielymi plážami, kokosovými palmami a úžasne modrými vodami Indického oceánu. Ak vás omrzí oddych a relax na miestnych plážach, môžete preskúmať zákutia Stone Town v meste Zanzibar alebo les Jozani. A vedeli ste, že Zanzibar je rodiskom speváka Freddieho Mercuryho? Máte chuť si oddýchnuť a užiť si pravú exotiku? Leťte s nami na Zanzibar a spoznajte jeho krásy na vlastnej koži.

 • Dokonalý únik
  Zanzibar je rajom pre tých, ktorí si chcú užiť pokojné chvíle na bielych plážach s azúrovým morom a celoročným slnečným počasím.
 • Krištáľovo čisté more
  Zanzibaru ponúka bohatý podmorský svet s koralovými útesmi, tropickými rybami a možnosťami na potápanie a šnorchlovanie.
 • História a kultúra
  Staré kamenné mesto je ako stroj času, ktorý vás prenesie do minulosti plnej arabských, afrických a európskych vplyvov.

Tipy na výlety na Zanzibaru

 • Stone Town
  Stone Town je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Preskúmajte úzke uličky plné exotickej architektúry, farebných trhov, tradičných zanzibarských obchodíkov a starobylých palácov.
 • Pláž Nungwi
  Táto pláž je známa svojím bielym pieskom, palmami a azúrovým morom. Môžete sa tu kúpať, opaľovať a vychutnávať si nádherný výhľad na oceán. Nungwi je tiež skvelým miestom na potápanie.
 • Prírodná rezervácia Jozani Chwaka Bay
  Navštívte túto fascinujúcu rezerváciu, prejdite sa po drevených chodníkoch a objavte mangrovové lesy a močiare, ktoré vám ukážu úžasnú rozmanitosť africkej prírody.

 

Leteckí dopravcovia, ktorí obsluhujú Zanzibar 

Zanzibar je obľúbenou destináciou, takže si môžete vybrať z viacerých leteckých spoločností. Ak máte radi pohodlie a chcete si byť istí skvelými službami, vyberte si na svoju cestu Qatar Airways alebo Emirates. Skvelé služby na palube vám poskytnú aj KLM, Air France alebo Turkish Airlines. Najlacnejšie letenky sú zvyčajne so spoločnosťou FlyDubai.

Z českých letísk si na cestu na Zanzibar môžete vybrať len Letisko Václava Havla v Prahe. V súčasnosti nie je možné využiť priamy let z Prahy a musíte si vybrať letenku s prestupom napríklad v Dauhe, Dubaji alebo Amsterdame. Ďalšou možnosťou je rezervovať si lety Viedeň - Zanzibar, Frankfurt - Zanzibar alebo Mníchov - Zanzibar, odkiaľ v súčasnosti nie sú k dispozícii priame lety, ale môžu byť v ponuke lacnejšie letenky. Priamy let si môžete vychutnať, ak si kúpite letenky Amsterdam - Zanzibar.

Pri výbere letu venujte pozornosť dĺžke prestupu alebo si vyberte priamy let. Ak však máte dostatok času a chuť spoznávať svet, nechajte si viac času a preskúmajte destináciu s prestupom. Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú v mieste prestupu bezplatné krátke prehliadky so sprievodcom, takže si môžete spríjemniť cestu. Poznávať môžete aj na vlastnú päsť, ale sledujte hodinky, aby ste nezmeškali prípojný let.


Na Zanzibare je len jedno medzinárodné letisko, Abeid Amani Karume, ktoré sa nachádza približne 9 km od najväčšieho mesta Zanzibaru. Najrýchlejšiu a najpríjemnejšiu cestu budete mať, ak si necháte transfer zabezpečiť priamo v hoteli, v ktorom ste ubytovaní. Ak smerujete do hlavného mesta Stone Town, môžete využiť aj verejnú dopravu. Ak chcete zažiť pravú atmosféru Zanzibaru, zavolajte si taxík, ktorých je na letisku zvyčajne dostatok. Nebojte sa zjednávať, aby ste za dopravu nezaplatili viac, ako je potrebné.

 

Počasie a podnebie na Zanzibaru

Zanzibar sa môže pochváliť teplým tropickým podnebím počas celého roka. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 25 °C a 30 °C, čo znamená ideálne počasie na kúpanie a opaľovanie na pláži. Najteplejšie mesiace sú od decembra do marca, keď teploty dosahujú až 35 °C. Daždivé obdobia sú častejšie od apríla do mája a od októbra do novembra, ale Zanzibar je stále atraktívnou destináciou vďaka svojmu tropickému šarmu a jedinečnej atmosfére historického centra.

Náš TIP: Vedeli ste, že október sa považuje za najlepší mesiac na dovolenku na Zanzibare? Teploty sa pohybujú okolo 30 °C, prší len sem-tam a na nádherných plážach neustále svieti slnko.

Často kladené otázky:

Ako si vybrať správnu letenku na Zanzibar?

Kupujete letenky prvýkrát? Nemusíte sa obávať! Výber letenky nie je nič zložité. Vďaka nášmu jedinečnému online vyhľadávaču leteniek môžete na jednom mieste v okamihu porovnať lety od viac ako 650 leteckých spoločností. Skôr ako začnete vyberať letenku, najprv si premyslite, odkiaľ a kam chcete letieť a ako chcete, aby vaša cesta prebiehala. Položte si otázku, či si vystačíte s príručnou batožinou, alebo potrebujete veľký kufor (zapísanú batožinu), či uprednostňujete priamy let, alebo chcete urobiť medzipristátie v cieľovej destinácii s prestupom. Najlacnejšia letenka nemusí byť vždy tou najlepšou možnosťou a môže sa stať, že si za ňu priplatíte ďalšie služby.