Letenky na Djerbu

Džerba, ostrov v Tunisku, je známy svojimi krásnymi plážami a bohatou históriou. Ostrov má rozlohu približne 514 km² a s pevninou je spojený dlhým piesočným násypom a cestným mostom. Džerba má príjemné stredomorské podnebie s horúcimi suchými letami a miernymi zimami, čo z ostrova robí ideálnu destináciu pre celoročný cestovný ruch. Ostrov je tiež známy svojím jedinečným kultúrnym dedičstvom, ktoré odráža vplyvy berberskej, arabskej a gréckej kultúry. Hlavným mestom je Houmt Souk, známy svojimi tradičnými trhmi a živou atmosférou. Djerba ponúka širokú škálu ubytovacích zariadení od luxusných rezortov až po tradičné hostely, ktoré lákajú turistov hľadajúcich oddych a dobrodružstvo.

Tunisko Djerba

Lacné letenky na Djerbu

Prečo ísť na Djerbu

Džerba, známa aj ako "ostrov snov", je najväčší ostrov v severnej Afrike a leží pri pobreží Tuniska. Ostrov je obľúbenou turistickou destináciou vďaka svojim bielym piesočnatým plážam, tyrkysovo modrému moru a slnečnému počasiu. Džerba je tiež domovom bohatej histórie a kultúry s vplyvmi berberskej, arabskej a európskej kultúry. Môžete tu navštíviť tradičné trhy a bazáre, starobylé mešity a jedinečnú synagógu El Ghriba. Ostrov ponúka aj celý rad aktivít, napríklad jazdu na koni, potápanie a vodné športy. Pre tých, ktorí hľadajú relax, ponúka Djerba aj vynikajúce kúpeľné a wellness strediská.

 • Krásne pláže
  Džerba je známa svojimi idylickými plážami s jemným bielym pieskom a krištáľovo čistým Stredozemným morom.
 • Bohaté kultúrne dedičstvo
  Ostrov má zaujímavú históriu a kultúru, ktorá sa odráža v tradičnej architektúre, umení a remeslách.
 • Príjemné podnebie
  Džerba má príjemné stredomorské podnebie s horúcimi a suchými letami a miernymi a krátkymi zimami.

Tipy na výlety na Djerbe

 • Preskúmajte Houmt Souk
  Navštívte hlavné mesto ostrova s jeho živými trhmi, historickými mešitami a úzkymi uličkami.
 • Navštívte synagógu El Ghriba
  Táto historická synagóga je jednou z najstarších a najvýznamnejších židovských svätýň v severnej Afrike.
 • Vodné športy a potápanie
  Využite čisté vody a bohatý podmorský život v okolí Džerby na potápanie, šnorchlovanie a ďalšie vodné športy.

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Djerbu

Na Džerbu lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane Tunisair, tuniskej národnej leteckej spoločnosti, ako aj niekoľko európskych nízkonákladových a charterových leteckých spoločností. Priame lety na Džerbu nie sú zvyčajne dostupné zo Slovenska, ale cestujúci môžu využiť lety s prestupom v európskych mestách, ako sú Paríž, Frankfurt alebo Istanbul.

Lety na Djerbu sú dostupné z rôznych európskych miest vrátane letov s prestupmi na veľkých európskych letiskách, ako sú Paríž, Frankfurt alebo Istanbul. Lety zo Slovenska môžu mať prestup cez tieto hlavné európske letiská.

Hlavným letiskom pre medzinárodné lety na Djerbu je medzinárodné letisko Djerba-Zarzis. Toto letisko sa nachádza v blízkosti hlavného mesta Houmt Souk a poskytuje služby pre medzinárodné aj vnútroštátne lety.

Počasie a podnebie na Djerbe 

Džerba má stredomorské podnebie s horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Letá trvajú od mája do septembra s priemernými teplotami okolo 30 °C, zatiaľ čo zimné teploty sa pohybujú okolo 15 °C.