Letenky do Tuniska

Tunisko, oficiálne Tuniská republika, je severoafrický štát ležiaci na pobreží Stredozemného mora. Má približne 11,5 milióna obyvateľov a rozlohu približne 163 610 km². Hlavným mestom je Tunis. Krajina má stredomorské podnebie na pobreží a púštne podnebie vo vnútrozemí. Tunisko má bohatú históriu siahajúcu až do staroveku a bolo dôležitým centrom rímskej, arabskej a osmanskej ríše. Tuniské hospodárstvo je rôznorodé a zahŕňa poľnohospodárstvo, ťažbu fosfátov, cestovný ruch a textilnú výrobu.

Letenky do Tuniska

Lacné letenky do Tuniska

Prečo ísť do Tuniska

Tunisko, krajina s bohatou históriou a rozmanitou kultúrou, je obľúbenou destináciou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu dovolenky na pláži a spoznávania kultúr. Krajina ponúka nádherné stredomorské pláže, staroveké ruiny v Kartágu a El Jem a živé trhy a mediny v mestách ako Tunis a Sousse. Tunisko je tiež domovom niektorých z najfascinujúcejších pamiatok islamskej architektúry v severnej Afrike. Pre milovníkov prírody ponúka Sahara na juhu nádhernú a nekonečnú púšť ideálnu na výlety na ťavách, zatiaľ čo severné hory sú skvelým miestom na pešiu turistiku. Okrem toho je tuniská kuchyňa, v ktorej sa spájajú arabské, berberské a francúzske vplyvy, známa svojou rozmanitosťou ingrediencií a skvelou chuťou.

 • Staroveké ruiny a história
  V Tunisku sa nachádza niekoľko významných archeologických lokalít vrátane Kartága a amfiteátra El Jem.
 • Krásne pláže
  Tunisko ponúka ideálne miesta na oddych a vodné športy, od pláží v Hammamete až po ostrov Džerba.
 • Kultúrna rozmanitosť
  Tunisko je centrom rôznych kultúr a tradícií, ktoré sa prejavujú v jeho architektúre, umení a kuchyni.

Tipy na výlety v Tunisku

 • Návšteva mediny v Tunise
  Preskúmajte staré mesto Tunisu s jeho úzkymi uličkami, trhmi a historickými budovami.
 • Výlet na Saharu
  Vydajte sa na púštne safari a zažite nádherný výhľad a pokoj Sahary.
 • Preskúmanie ostrova Džerba
  Ostrov s piesočnatými plážami, tradičnými dedinkami a židovskou synagógou El Ghriba.

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Tunisko 

Do Tuniska lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane Air France, Lufthansa, British Airways a nízkonákladových leteckých spoločností, ako sú Ryanair a EasyJet. Tuniská národná letecká spoločnosť Tunisair tiež poskytuje pravidelné lety do mnohých európskych destinácií. Zo Slovenska nie sú k dispozícii žiadne priame lety, ale cestujúci môžu nadviazať spojenie s prestupmi cez európske letecké uzly.

Lety do Tuniska sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane Prahy s prestupmi na veľkých európskych letiskách, ako sú Paríž, Frankfurt a Rím. Hlavné tuniské letiská, ako sú medzinárodné letisko Tunis Kartágo a letisko Monastir, slúžia ako hlavné vstupné body.

V Tunisku medzinárodné lety pristávajú najmä na medzinárodnom letisku Tunis Carthage, letisku Monastir a letisku Enfidha-Hammamet. Tieto letiská poskytujú prístup do rôznych regiónov krajiny a sú dobre vybavené na obsluhu medzinárodných cestujúcich.

 

Počasie a podnebie v Tunisku

Tunisko má na severnom a východnom pobreží stredomorské podnebie s horúcimi suchými letami a miernymi daždivými zimami. Vo vnútrozemí a na juhu sa podnebie stáva suchším a siaha až po Saharu. Letné teploty na pobreží sa pohybujú okolo 30 °C, zatiaľ čo vo vnútrozemí môžu byť oveľa vyššie. Zimné teploty sú zvyčajne mierne, v priemere okolo 10 °C až 15 °C. Najlepší čas na návštevu Tuniska je na jar a na jeseň, keď je počasie príjemné a vhodné na poznávanie pamiatok a plážové aktivity.