Letenky do Tunisu

Tunis, hlavné mesto Tuniska, leží na severnom pobreží Afriky pri Stredozemnom mori. Má približne 2,7 milióna obyvateľov. Mesto má dlhú históriu, ktorá siaha až do fénického obdobia, a bolo dôležitým centrom starovekého Kartága. Dnes je Tunis politickým, hospodárskym a kultúrnym centrom Tuniska. Mesto je známe svojím bohatým kultúrnym dedičstvom vrátane niekoľkých múzeí a galérií, ktoré prezentujú tuniské umenie a históriu. Tunis ponúka aj širokú škálu nákupných možností, od tradičných trhovísk až po moderné nákupné centrá.

Letenky do Tuniska

Lacné letenky do Tunisu

Prečo ísť do Tunisu

Tunis, hlavné mesto Tuniska, je fascinujúcou zmesou starobylej histórie a modernej kultúry. Mesto je domovom bohatého historického dedičstva vrátane starovekého Kartága a jeho pozostatkov, ktoré boli zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Stredoveká medina s úzkymi uličkami, tradičnými trhmi a starobylými mešitami ponúka autentický zážitok zo severoafrickej kultúry. Okrem historických pamiatok ponúka Tunis aj živú gastronomickú scénu, kde môžu návštevníci ochutnať vynikajúcu tuniskú kuchyňu. Tunis je tiež východiskovým bodom na spoznávanie nádherných tuniských pláží, púštnej krajiny a ďalších historických miest.

 • Historické pamiatky
  Tunis je známy svojimi historickými pamiatkami vrátane pozostatkov starovekého Kartága a stredovekej mediny.
 • Tradičná kultúra a trhy
  Návštevníci si môžu prezrieť tradičné trhy a mešity, ktoré ponúkajú pohľad na bohatú kultúru a históriu mesta.
 • Gastronómia
  Tuniská kuchyňa je známa svojimi chutnými a rozmanitými jedlami, ktoré odrážajú vplyvy arabskej, berberskej a stredomorskej kultúry.

Tipy na výlety v Tunisu 

 • Navštívte Kartágo
  Preskúmajte archeologické pamiatky starovekého mesta Kartágo vrátane jeho slávnych kúpeľov a divadiel.
 • Prejdite sa medinou
  Prejdite sa úzkymi uličkami mediny v Tunise, kde objavíte tradičné trhy, remeslá a historické pamiatky.
 • Výlet do Sidi Bou Said
  Navštívte toto malebné prímorské mestečko s typickými bielymi domami s modrými oknami a dverami, z ktorých sa naskytá nádherný výhľad na Stredozemné more.

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Tunis 

Do Tunisu lietajú rôzne medzinárodné letecké spoločnosti vrátane európskych dopravcov, ako sú Air France, Lufthansa a Alitalia. Tunisair, tuniská národná letecká spoločnosť, ponúka aj priame lety do mnohých európskych miest. Priame lety zo Slovenska nie sú bežné, ale cestovanie je možné s prestupmi cez hlavné európske letecké uzly.

Priame lety do Tunisu sú k dispozícii z niekoľkých európskych miest vrátane Paríža, Frankfurtu a Ríma. Zo Slovenska sú k dispozícii spojenia s prestupmi cez hlavné európske letiská, ktoré umožňujú ľahký prístup do tejto fascinujúcej destinácie.

Hlavným letiskom pre medzinárodné lety do Tunisu je medzinárodné letisko Tunis-Carthage. Toto letisko sa nachádza približne 8 km severovýchodne od centra mesta a poskytuje cestujúcim širokú škálu služieb.

 

Počasie a podnebie v Tunisu

Tunis má stredomorské podnebie, ktoré sa vyznačuje horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Letá sú zvyčajne veľmi teplé s priemernými teplotami okolo 30 °C, zatiaľ čo zimy sú miernejšie s priemernými teplotami okolo 12 °C až 16 °C. Mesto má tiež dostatok slnečného svitu počas celého roka, čo umožňuje návštevníkom užívať si vonkajšie aktivity a prehliadku pamiatok.