Letenky do Austrálie

Austrália je známa svojou jedinečnou prírodou. Krajina "praľudí" ponúka úžasnú rozmanitosť scenérií, od zasnežených vrcholov Austrálskych Álp až po dažďové pralesy a rozsiahlu divočinu. Sydney s ikonickou budovou opery a mostom Harbour Bridge, Melbourne, známe svojou kultúrnou scénou, a Brisbane s nádhernými plážami sú len niektoré z hlavných miest, ktoré lákajú turistov na nevšedné zážitky. Austrália je tiež domovom jedinečnej fauny vrátane klokanov, koál a vombatov. Tunajšia kultúra je zmesou domorodých tradícií a vplyvov prisťahovalcov, vďaka čomu je každodenný život naozaj veľmi zaujímavý.

australie

Lacné letenky do Austrálie

Prečo ísť do Austrálie

Austrália vás privíta s otvorenou náručou! Od úchvatných pláží, malebnej krajiny, jedinečnej flóry a fauny až po pulzujúce mestá - Austrália má všetko, čo by ste od návštevy krajiny oproti očakávali. Navštívte slávnu operu v Sydney, potápte sa pri Veľkom bariérovom útese alebo preskúmajte divokú krásu austrálskeho vnútrozemia. Letenky do Austrálie vám otvoria dvere do tohto vzrušujúceho sveta dobrodružstva, exotiky a všadeprítomných klokanov. Poďte si vychutnať všetko, čo táto úžasná krajina ponúka. Austrália vás očarí, či už milujete surfovanie, treking alebo len oddych na pláži.

 • Veľký bariérový útes
  Najväčší koralový útes na svete, ktorý fascinuje potápačov aj milovníkov mora. Potápanie v Austrálii patrí k najobľúbenejším na svete.
 • Opera v Sydney
  Opera v Sydney je ikonickým symbolom Austrálie. Jej jedinečná architektúra láka návštevníkov a umelcov z celého sveta.
 • Pustatiny
  Austrália ponúka nekonečnú divočinu, nádherné skalné útvary (napríklad Uluru) a jedinečnú kultúru domorodcov.

Tipy na výlety v Austrálii

 • Dažďový prales Daintree
  Preskúmajte Daintree, najstarší dažďový prales na svete. Nájdete tu úchvatnú prírodu a exotické zvieratá.
 • Pláž Bondi
  Návšteva pláže Bondi Beach v Sydney vám poskytne pohľad na surferov, priezračnú vodu a slávny bazén Bondi Icebergs.
 • Melbourne
  Vydajte sa po stopách kultúry v Melbourne, meste umenia, kávy a jedinečnej metropolitnej atmosféry.

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Austrálii 

Medzi obľúbené letecké spoločnosti patria British Airways, nemecká Lufthansa a holandská KLM, ktoré ponúkajú pravidelné a pohodlné spojenia z európskych hlavných miest. Letecké spoločnosti často ponúkajú letenky do Austrálie v rámci špeciálnych akcií alebo zliav, čo je ideálna príležitosť pre tých, ktorí chcú spoznať túto fascinujúcu krajinu a zároveň ušetriť. Hoci priame lety zo Slovenska v súčasnosti nie sú v ponuke, cestujúci môžu využiť pohodlné prestupy na ktoromkoľvek z európskych letísk.

Z Európy do Austrálie lieta mnoho letísk vrátane Londýna, Paríža, Frankfurtu a Amsterdamu. Zo Slovenska nie sú priame lety, ale je možné letieť cez vyššie uvedené mestá alebo s prestupom v Ázii.

Hlavné medzinárodné letiská v Austrálii sú Sydney, Melbourne, Brisbane a Perth, ktoré slúžia ako vstupné body pre väčšinu medzinárodných letov. Odtiaľ môžete ľahko pokračovať do ďalších destinácií.

 

Počasie a podnebie v Austrálii

Austrália je obrovský kontinent a má veľmi rôznorodé počasie, od trópov na severe, cez mierne pobrežné oblasti až po chladné horské oblasti. Leto (december - február) je obzvlášť obľúbené na návštevu južných a centrálnych častí, zatiaľ čo zimné mesiace (jún - august) sú ideálne pre severné časti kontinentu, kde je menej vlhkosti a nižšie teploty.

Ako získať najlacnejšie letenky do Austrálie?

Prostredníctvom STUDENT AGENCY. Porovnáme vám lety do Austrálie a odporučíme najlacnejšie lety alebo najlepšie časy odletov, ktoré vám budú vyhovovať. S nami máte istotu a záruku najlepších leteckých spoločností a cien bez skrytých poplatkov. Každý deň s nami ľudia cestujú a rezervujú si lety do Austrálie, pretože vedia, že so STUDENT AGENCY nájdu vždy len tú najlepšiu ponuku. Náročnejším klientom môžeme poskytnúť kompletný servis v podobe vlastného obchodného zástupcu, ktorý vám pripraví letenky na mieru alebo rezervuje potrebné služby.

Rezervujte si lety do Austrálie online

Vďaka moderným technológiám si teraz môžete rezervovať lety do Austrálie úplne online. Kedysi to vyžadovalo prítomnosť predajcu a overenie, ale technológie pokročili a s platbou kartou je možné celý proces rezervácie letenky vykonať bez ďalšej pomoci. Letenky vám prídu v priebehu niekoľkých minút a vy sa môžete tešiť na svoj let. Ponúkame aj ďalšie služby pre lety do Austrálie, ako je poistenie, prenájom auta a všetko, čo by ste mohli na svojich cestách potrebovať. Súčasťou vašich leteniek je samozrejme aj ubytovanie.

 • Letenky Praha - Austrália
  Nájdite s nami najlacnejšie letenky Praha - Austrália. Môžete si vybrať z časov príletov a odletov alebo obľúbených leteckých spoločností, ktoré lietajú na trase Praha - Austrália.
 • Letenky Brno - Austrália
  Bohužiaľ pre obyvateľov Brna, letecké spoločnosti zatiaľ neponúkajú priame lety z Brna do Austrálie. Na kúpu leteniek do Austrálie musíte využiť iné letiská.
 • Lety Viedeň - Austrália
  Najlacnejšie letenky Viedeň - Austrália nájdete práve tu. Vyberte si z časov príletov a odletov a obľúbených leteckých spoločností lietajúcich na trase Viedeň - Austrália.