Letenky do Bora Bora

Bora Bora je malý ostrov s rozlohou približne 29 km², ktorý sa nachádza asi 230 km severozápadne od Tahiti. Ostrov má približne 10 000 obyvateľov a je súčasťou Francúzskej Polynézie, zámorského spoločenstva Francúzska. Bora Bora je známa svojím teplým tropickým podnebím s priemernými teplotami okolo 29 °C počas celého roka. Ostrov je obklopený koralovým útesom a známou tyrkysovou lagúnou, vďaka čomu je obľúbenou destináciou pre medové týždne a luxusnú dovolenku. Kultúra je tu hlboko zakorenená v polynézskych tradíciách a miestni obyvatelia sú známi svojou pohostinnosťou a veľmi priateľským prístupom k návštevníkom.

borabora

Lacné letenky do Bora Bora

Prečo ísť do Bora Bora

Bora Bora, často označovaný ako "Perla Tichého oceánu", je malý ostrov v súostroví Society Islands vo Francúzskej Polynézii. Tento nádherný ostrov je známy svojimi azúrovými lagúnami, bielymi piesočnatými plážami a luxusnými rezortmi priamo na mori. Bora Bora je ideálnym miestom na romantickú dovolenku alebo únik od každodenných starostí a ponúka nezabudnuteľné zážitky, ako je šnorchlovanie a potápanie v krištáľovo čistých vodách, oddych na odľahlých plážach a objavovanie bohatého podmorského života. Na ostrove sa nachádza impozantný sopečný vrch Otemanu, ktorý mu dodáva jedinečný vzhľad a atmosféru.

 • Luxusné letoviská
  Bora Bora vyniká luxusnými rezortmi na vode, ktoré poskytujú exkluzívne ubytovanie s nádherným výhľadom.
 • Krásne lagúny
  Krištáľovo čisté vody a bohatý podmorský život robia z Bora Bora raj pre šnorchlovanie a potápanie.
 • Neopakovateľná príroda
  Ostrov ponúka jedinečnú kombináciu nádherných pláží, tropických lesov a sopečných hôr.

Tipy na výlety v Bora Bora

 • Objavte podmorský svet
  Využite možnosť potápania alebo šnorchlovania a preskúmajte pestrý podmorský život lagúny.
 • Výlet na Otemanu
  Vydajte sa na túru alebo výlet na štvorkolkách a objavte nádherný výhľad z vrcholu tejto starobylej sopky.
 • Romantická plavba
  Vychutnajte si plavbu katamaránom alebo tradičnou kanoe okolo lagúny, ktorá je ideálna pre páry túžiace po romantike.

 

Leteckí dopravcovia, ktorí obsluhujú Bora Bora

Cestujúci zvyčajne lietajú do Papeete na Tahiti cez hlavné európske letecké uzly, ako je Paríž, Amsterdam alebo Los Angeles, a potom pokračujú na Bora Bora menšími lietadlami. Francúzske letecké spoločnosti Air France a Air Tahiti Nui ponúkajú lety do Papeete, zatiaľ čo Air Tahiti možno využiť na prestup na Bora Bora.

Cesta na Bora Bora zvyčajne zahŕňa let do Papeete z jedného z hlavných európskych letísk, ako je Paríž-Charles de Gaulle, a následný vnútroštátny let na Bora Bora. Zo Slovenska sa cestuje s prestupom, najčastejšie cez Paríž alebo iné hlavné európske letiskové uzly.

Hlavným letiskom pre medzinárodné prílety na Bora Bora je letisko Motu Mute. Toto letisko sa nachádza na malom ostrove neďaleko Bora Bora a je dostupné len loďou. Väčšina rezortov poskytuje kyvadlovú dopravu z letiska priamo do hotela.

 

Počasie a podnebie v Bora Bora

Bora Bora má tropické podnebie s teplým a vlhkým počasím počas celého roka. Priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 29 °C. Najteplejšie a najsuchšie mesiace sú od mája do októbra, čo je najlepší čas na návštevu. Obdobie od novembra do apríla prináša vyššiu vlhkosť a častejšie dažde, ale teploty zostávajú príjemné. V tomto období sa môžu občas vyskytnúť tropické búrky.