Letenky do Melbourne

Melbourne, hlavné mesto štátu Viktória v Austrálii, má približne 5 miliónov obyvateľov. Mesto sa nachádza na juhovýchodnom pobreží kontinentu a je známe svojím premenlivým počasím, ktoré sa často opisuje ako "štyri ročné obdobia v jeden deň". Melbourne má bohatú históriu, ktorá siaha až do obdobia zlatej horúčky v polovici 19. storočia, čo je zrejmé z jeho veľkolepej viktoriánskej architektúry. Mesto je tiež významným centrom vzdelávania a výskumu s niekoľkými poprednými univerzitami.

melbourne

Lacné letenky do Melbourne

Prečo ísť do Melbourne

Melbourne, druhé najväčšie mesto Austrálie, je známe svojou kozmopolitnou atmosférou a veľkým dôrazom na umenie a kultúru. Toto pulzujúce mesto ponúka návštevníkom široký výber galérií, divadiel a hudobných zariadení. V Melbourne sa nachádza množstvo vynikajúcich kaviarní a reštaurácií, ktoré odrážajú jeho multikultúrne dedičstvo. Mesto je známe aj svojimi malebnými uličkami plnými pouličného umenia a historickými trhoviskami, ako je napríklad trh kráľovnej Viktórie. Pre milovníkov športu je Melbourne centrom austrálskeho futbalu a hostí Australian Open, jeden zo štyroch hlavných tenisových turnajov. V blízkosti mesta sa nachádzajú aj krásne pláže a prírodná rezervácia Great Ocean Road.

 • Umenie a kultúra
  Melbourne je centrom austrálskeho umenia s bohatým programom divadiel, výstav a hudobných festivalov.
 • Gastronómia
  Mesto sa môže pochváliť rozmanitou kulinárskou scénou vrátane vynikajúcich ázijských, európskych a fúznych reštaurácií.
 • Športové podujatia
  V Melbourne sa koná množstvo medzinárodných športových podujatí vrátane Australian Open a Melbourne Cup.

Tipy na výlety v Melbourne

 • Preskúmajte uličky a pouličné umenie
  Melbourne je známe svojimi uličkami plnými nástenných malieb a graffiti, ktoré ponúkajú jedinečný pohľad na kultúru mesta.
 • Navštívte pláže St Kilda
  Užite si slnečné dni na plážach St Kilda a preskúmajte miestne trhy, kaviarne a zábavný park.
 • Veľká oceánska cesta
  Jedna z najkrajších pobrežných ciest na svete, ktorá ponúka úchvatné výhľady na oceán, útesy a dychberúce prírodné útvary.

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Melbourne 

Priame lety do Melbourne z Európy nie sú až také bežné, ale mnohé európske letecké spoločnosti, ako napríklad British Airways, Lufthansa a KLM, ponúkajú lety s jedným alebo viacerými prestupmi. Zo Slovenska sa do Melbourne lieta s prestupom cez rôzne európske alebo ázijské letiská.

Cestujúci zo Slovenska zvyčajne cestujú do Melbourne s prestupom na jednom z hlavných európskych letísk, ako je londýnske Heathrow, Frankfurt alebo amsterdamský Schiphol, alebo na letiskách v Ázii, ako je Singapur alebo Hongkong.

Medzinárodné letisko Melbourne (Tullamarine) je hlavným letiskom pre prílety do mesta. Je to jedno z najrušnejších letísk v Austrálii a poskytuje širokú škálu medzinárodných a vnútroštátnych letov.

Počasie a podnebie v Melbourne

Melbourne má mierne oceánske podnebie s teplými letami, miernou jeseňou, chladnými zimami a príjemnými jarnými mesiacmi. Letá (od decembra do februára) sú teplé s priemernými teplotami okolo 25 °C, ale môžu dosiahnuť aj viac ako 30 °C. Zimy (jún až august) sú zvyčajne chladné a vlhké s priemernými teplotami okolo 10 °C. Melbourne je známe svojím premenlivým počasím, ktoré sa môže zmeniť v priebehu jediného dňa. Najlepší čas na návštevu Melbourne je počas jarných a letných mesiacov, keď je počasie najpríjemnejšie a mesto ožíva festivalmi a aktivitami pod holým nebom.