Letenky na Nový Zéland

Nový Zéland, ostrovná krajina v juhozápadnej časti Tichého oceánu, je známa svojou pôsobivou prírodou a jedinečnou maorskou kultúrou. Krajina sa skladá z dvoch hlavných ostrovov, severného a južného, a niekoľkých menších. Na ploche 268 000 km² žije približne 5 miliónov ľudí. Úradnými jazykmi sú angličtina a maorčina a hlavným mestom je Wellington.
Nový Zéland ponúka návštevníkom neuveriteľné a jedinečné prírodné úkazy, ako sú fjordy, hory, jazerá a dažďové pralesy.

Nový Zéland

Lacné letenky na Nový Zéland

Prečo ísť na Nový Zéland

Leťte s nami do rozprávkovej krajiny, ktorá svojou rozmanitou a divokou prírodou očarila celý Hollywood. Nový Zéland je nekonečnou galériou prírodných majstrovských diel - od pôsobivých fjordov až po rozsiahle horské masívy. Každý kút tohto ostrovného štátu ponúka jedinečnú kombináciu dobrodružstva a oddychu. Vydajte sa do zelených kopcov a pripomeňte si mýtickú Stredozem z filmovej série Pán prsteňov. Nový Zéland je krajina, kde vás okrem jedinečnej flóry a fauny očarí aj národný rugbyový tím All Blacks a ich tradičný maorský tanec haka. Nový Zéland vás očakáva s otvorenou náručou.

 • Neuveriteľná príroda
  Nový Zéland, domov Pána prsteňov, vám ukáže také úchvatné scenérie, že vám budú pripadať ako z iného sveta.
 • Maorská kultúra
  Maorská kultúra je neoddeliteľne spojená s Novým Zélandom. Spoznávanie ich tradícií, umenia a histórie je takmer povinnosťou.
 • Extrémne športy
  Nový Zéland sa často označuje za mekku adrenalínových športov. Bungee jumping, zoskoky padákom a rafting sú tu na dennom poriadku.

Tipy na výlety na Novom Zélande

 • Navštívte Hobbitín
  Filmová dedinka Hobbitín ponúka jedinečný zážitok pre fanúšikov Pána prsteňov. Ponorte sa do magického sveta Stredozeme.
 • Výlet do Fiordlandu
  Národný park Fiordland je klenotom Nového Zélandu. Plavba po fjordoch Milford Sound je zážitkom na celý život.
 • Vystúpte na Mount Cook
  Mount Cook, najvyššia hora krajiny, láka horolezcov aj turistov. Nádherné výhľady a potulky prírodou vás určite očaria.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Nový Zeland

Lety na Nový Zéland ponúka mnoho európskych leteckých spoločností. Patria medzi ne spoločnosti British Airways, Lufthansa, KLM a Air France. Hoci zo Slovenska nie sú priame lety, môžete zamieriť do Frankfurtu, Londýna alebo Paríža a využiť priamy let odtiaľ. Mnohé letecké spoločnosti spolupracujú s Air New Zealand, čo uľahčuje prestupovanie medzi medzinárodnými a vnútroštátnymi letmi, ktoré často nadväzujú.

Z Európy môžete na Nový Zéland letieť z mnohých veľkých letísk. Medzi obľúbené patria Londýn, Frankfurt, Amsterdam a Paríž. Hoci priame lety zo Slovenska nie sú k dispozícii, spojenia sa dajú ľahko naplánovať cez tieto hlavné európske letiská.

Nový Zéland má niekoľko medzinárodných letísk. Hlavnými vstupnými bránami sú Auckland, Wellington a Christchurch. Tieto letiská ponúkajú rozsiahle medzinárodné a vnútroštátne spojenia, takže aj pri plánovaní spoznávania Nového Zélandu sa môžete ľahko dostať do rôznych destinácií po celom ostrove.

 

Počasie a podnebie na Novom Zélande

Podnebie na Novom Zélande je veľmi rozmanité. Severný ostrov ponúka teplejšie podnebie s miernymi zimami a teplými, vlhkými letami. Južný ostrov je chladnejší, s krásnymi zasneženými vrcholmi v zime a sviežimi letami. Ideálnym obdobím na návštevu je jar (september - november) alebo jeseň (marec - máj), keď je počasie príjemné a scenérie sú mimoriadne čarovné, ako z filmovej trilógie Petra Jacksona.

Ktoré miesta si určite nenechajte ujsť?

Polostrov Coromandel a jeho pláž Hot Water Beach, skalné jaskyne Cathedral Cove

Jaskyne Waitomo - vyskúšajte zlaňovanie, lezenie po skalách alebo rafting v jaskyniach

Northland - určite si zamilujete biele piesočnaté pláže, ktoré lemujú východnú časť polostrova Bay of Islands, zatiaľ čo na západe nájdete pláž 90 Mile Beach, ktorá je charakteristická svojou členitosťou. Mys Reinga je najsevernejšie položený novozélandský maják a pod ním sa nachádzajú piesočné duny, na ktorých môžete surfovať. Určite si tiež budete chcieť pozrieť slávne verejné toalety Hundertwasser v meste Kawakawa.

Wai-O-Tapu - jedna z najväčších oblastí sopečnej činnosti v regióne Taupo, ktorá ponúka nespočetné množstvo kráterov alebo horúcich bazénov.