Letenky do Sydney

Sydney je najľudnatejšie mesto Austrálie a hlavné mesto štátu Nový Južný Wales. Leží na východnom pobreží Austrálie a je domovom viac ako 5 miliónov ľudí. Sydney má rozmanitú kultúru a je známe svojím pulzujúcim umením a kultúrnym životom. Sydney je tiež dôležitým finančným a hospodárskym centrom Austrálie s jedným z najdôležitejších prístavov na svete.

 

Sydney

Lacné letenky do Sydney

Prečo ísť do Sydney

Sydney, ikonické a pulzujúce austrálske mesto, je známe svojím nádherným prístavom, svetoznámou operou a nádhernými plážami. Toto kozmopolitné mesto ponúka pre každého niečo - od prehliadky Sydneyskej opery a prechádzky po moste Sydney Harbour Bridge až po oddych na slávnej pláži Bondi. Sydney sa môže pochváliť aj bohatou kulinárskou scénou, živou umeleckou scénou a množstvom nákupných možností, ktoré oslovia každého shopaholika. V blízkosti centra mesta nájdete nádherné národné parky, ktoré ponúkajú úžasnú prírodu a outdoorové aktivity. Sydney je dokonalou kombináciou mestského života a nádhernej prírody, ktorá ho obklopuje.

 • Opera a most Harbour Bridge
  Opera v Sydney a most Sydney Harbour Bridge sú ikonické pamiatky a symboly mesta.
 • Pláže
  Sydney sa môže pochváliť jednými z najlepších pláží na svete vrátane pláží Bondi a Manly.
 • Prírodné krásy
  Okolie Sydney je plné fascinujúcich prírodných krás, od Modrých hôr až po pobrežné národné parky.

Tipy na výlety v Sydney

 • Plavba okolo prístavu
  Vyhliadková plavba okolo brehov mesta vám ponúkne úplne nový pohľad na slávne pamiatky.
 • Modré hory
  Výlet do Modrých hôr je plný dobrodružstva a objavíte jedinečnú austrálsku faunu.
 • Zoo Taronga
  Návšteva tejto svetoznámej zoologickej záhrady ponúka možnosť vidieť klokany a koaly na vlastné oči.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Sydeny

Niektoré európske letecké spoločnosti lietajú do Sydney s medzipristátím v ázijských mestách alebo mestách Blízkeho východu. Spoločnosti ako British Airways, Air France, KLM a Lufthansa ponúkajú lety do Sydney s jedným alebo viacerými prestupmi, zvyčajne cez svoje uzly, ako je Dubaj, Singapur alebo Hongkong. Hoci priame lety z Európy do Sydney nie sú bežné, tieto prestupy poskytujú pomerne pohodlný spôsob cestovania do Austrálie.

Lety do Sydney sú dostupné z hlavných európskych letísk vrátane Prahy, hoci si vyžadujú aspoň jedno medzipristátie. Obľúbené trasy často zahŕňajú medzipristátie v Dubaji, Singapure, Hongkongu alebo iných veľkých leteckých uzloch.

Hlavným letiskom pre medzinárodné prílety do Sydney je medzinárodné letisko Sydney Kingsford Smith, ktoré sa nachádza približne 8 km od centra mesta. Je to najrušnejšie letisko v Austrálii a poskytuje širokú škálu služieb a ľahký prístup do centra Sydney a okolitých oblastí.

Počasie a podnebie v Sydney

Sydney má prevažne subtropické podnebie s teplými, vlhkými letami a miernymi zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 26 °C, zatiaľ čo zimné teploty zvyčajne klesajú na 8-17 °C. Leto (december až február) je ideálne na návštevu pláží, zatiaľ čo zima (jún až august) je vhodná na spoznávanie mesta a okolitej prírody. Sydney je známe slnečnými dňami a modrou oblohou po väčšinu roka.