Letenky na Tahiti

Tahiti je najväčší ostrov vo Francúzskej Polynézii s rozlohou približne 1 045 km². Na ostrove žije približne 189 000 obyvateľov. Tahiti a jeho hlavné mesto Papeete sú hospodárskym a politickým centrom Francúzskej Polynézie. Geograficky sa ostrov delí na dve časti: väčšie, hornaté Tahiti Nui a menšie, odľahlejšie Tahiti Iti. Hospodárstvo Tahiti je založené predovšetkým na cestovnom ruchu, ktorý láka návštevníkov na krásne pláže, luxusné letoviská a bohatú polynézsku kultúru. Ďalšou dôležitou súčasťou hospodárstva je výroba vanilky, perál a kokosových výrobkov. Tahiti je tiež centrom polynézskeho umenia a remesiel, ktoré sa vystavujú na miestnych trhoch a v galériách.

tahiti

Lacné letenky na Tahiti

Prečo ísť na Tahiti

Tahiti, najväčší ostrov vo Francúzskej Polynézii, je synonymom raja na zemi. Vďaka nádherným plážam s čiernym pieskom, majestátnym horám a bohatej polynézskej kultúre je Tahiti dokonalým miestom na oddych a dobrodružstvo. Hlavné mesto Papeete je živé trhové mesto, kde môžete ochutnať miestnu kuchyňu a nakúpiť tradičné remeselné výrobky. Ostrov je známy svojimi koralovými útesmi, ktoré sú rajom pre potápačov a šnorchlistov. Pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšiu dovolenku, ostrov ponúka nádherný výhľad na lagúny a možnosť vychutnať si luxusné ubytovanie v bungalovoch nad vodou.

 • Krásne pláže
  Tahiti je známe svojimi čarovnými čiernymi a bielymi piesočnatými plážami a krištáľovo čistou vodou.
 • Polynézska kultúra
  Ostrov má bohaté kultúrne dedičstvo, ktoré možno vidieť v tradičných tancoch, hudbe a umení.
 • Potápanie a šnorchlovanie
  Tahiti je rajom pre milovníkov podmorského sveta s bohatými koralovými útesmi a rozmanitým morským životom.

Tipy na výlety na Tahiti

 • Preskúmajte Papeete
  Navštívte hlavné mesto a preskúmajte miestne trhy, múzeá a historické pamiatky.
 • Výlet na Bora Bora
  Urobte si výlet loďou na susedný ostrov Bora Bora, ktorý je známy svojimi nádhernými plážami a luxusnými rezortmi.
 • Treking v horách
  (Podniknite výpravu do vnútrozemia ostrova a obdivujte nádherné výhľady na tropickú krajinu a lagúny.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Tahiti

Priame lety na Tahiti z Európy sú zriedkavé, ale mnohé medzinárodné letecké spoločnosti ponúkajú lety s prestupom, vrátane Air France a Air Tahiti Nui. Cestujúci zo Slovenska môžu využiť prípoje s medzipristátím v Paríži alebo iných veľkých európskych mestách.

Lety na Tahiti sú väčšinou dostupné s prestupom, pričom častými prestupnými miestami sú veľké európske letiská, ako napríklad Paríž, Frankfurt a Amsterdam. Cestu zo Slovenska je možné uskutočniť s jedným alebo viacerými prestupmi.

Hlavným letiskom na Tahiti je medzinárodné letisko Tahiti Faa'a, ktoré sa nachádza v blízkosti hlavného mesta Papeete. Toto letisko slúži na medzinárodné aj vnútroštátne lety a je hlavným leteckým uzlom Francúzskej Polynézie.

Počasie a podnebie na Tahiti

Tahiti má tropické podnebie s teplým a vlhkým počasím počas celého roka. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 26 °C až 28 °C. Najteplejšie a najsuchšie obdobie je od mája do októbra, zatiaľ čo november až apríl prináša vyššiu vlhkosť a častejšie zrážky. V tomto období sa môžu vyskytnúť aj tropické búrky. Voda má po celý rok príjemnú teplotu, takže je ideálna na kúpanie a šnorchlovanie.