Letenky do Číny

Čína, najľudnatejšia krajina sveta, sa rozprestiera na ploche 9,5 milióna km2 a ponúka rozmanitú krajinu, ktorá sa líši od neúrodných púští cez husté džungle až po horské štíty. Viac ako 1,4 miliardy obyvateľov Číny vytvára úžasnú zmes kultúr, jazykov a kulinárskych tradícií. Letenka do Číny vám otvorí svet kontrastov, v ktorom sa stretáva moderná architektúra a starobylé chrámy. V Číne sa nachádza aj niekoľko pamiatok zapísaných na zozname svetového dedičstva UNESCO vrátane Veľkého čínskeho múru, Terakotovej armády a starobylej dediny Lijiang.

Čína

Lacné letenky do Číny

Prečo ísť do Číny

Leťte s nami do Číny a spoznajte najľudnatejšiu krajinu sveta. Táto "ríša stredu" ponúka nepreberné množstvo historických a kultúrnych pamiatok, ako je Veľký čínsky múr, Zakázané mesto v Pekingu a Terakotová armáda, ako aj prírodné krásy. Koniec koncov, v Tibete sa nachádza najvyššia hora sveta Mount Everest. V súčasnosti Čína zažíva dynamický rozvoj, ktorý sa prejavuje najmä v rozsiahlom raste hlavného mesta Pekingu a Šanghaja. Nechajte sa očariť harmóniou medzi modernými mestami a historickými pamiatkami, objavte kultúrne bohatstvo Číny a spoznajte čínske tradície.

 • Veľký čínsky múr
  Veľký čínsky múr, symbol čínskej odolnosti a suverenity, je ľahko dostupný z Pekingu a patrí medzi sedem divov sveta.
 • Zakázané mesto
  Zakázané mesto v Pekingu s viac ako 900 budovami je ikonickou pripomienkou čínskej cisárskej moci.
 • Terakotová armáda
  Táto veľkolepá zbierka terakotových sôch v meste Xian je ukážkou zručnosti a odbornosti starovekých čínskych remeselníkov.

Tipy na výlety v Číně

 • Peking
  Hlavné mesto je centrom Číny, v ktorého strede sa nachádza veľkolepé Zakázané mesto - sídlo cisárov Ming a Čching. Mesto je plné architektonických skvostov, ako sú výstredný Ľadový palác, podzemné mesto a Chrám nebies.
 • Veľký Čínksy Múr
  Veľký čínsky múr je symbolom Číny. Múr sa vinie v dĺžke takmer 6 500 kilometrov od mora na východe až za Ťia-jüan. Múr sa začal stavať v 7. storočí pred naším letopočtom.
 • Chrám Šaolin
  Chrám leží v severnej časti Číny. Na svahoch Songshan šaolinskí majstri cvičili svojich bojovníkov už v 5. storočí.
 • Šanghaj
  Je to najväčšie a najľudnatejšie mesto v Číne, napriek tomu tu nájdete očarujúcu tradičnú záhradu Yuyuan. Zároveň si môžete vychutnať futuristický svet mrakodrapov a luxusných hotelov.
 • Hong Kong
  Toto kozmopolitné mesto v západnom štýle bolo dlho pod britským vplyvom. Súčasťou Číny ako autonómnej oblasti je až od roku 1997. Leží na niekoľkých ostrovoch a má jedny z najvyšších mrakodrapov na svete.
 • Nanking a Purpurová Hora
  Nanjing, prezývaný Mesto jazier, má aj nádherné chrámy obklopené dômyselným opevnením. Nad mestom sa týči Purpurová hora, ktorá je posiata významnými pamiatkami, ako je 60 metrov vysoká pagoda Linggu, mauzóleum Sunjatsen a chrámový komplex Lingus.
 • Hainan
  Najväčší čínsky ostrov vám ukáže najkrajšie čínske tropické pláže.
 • Dafo
  Dafo alebo Veľký Budha je kolosálna 71 metrov vysoká socha vytesaná do pieskovcovej steny kopca Lingyun Shan.
 • Changbaishan
  Večné biele hory sú najväčšou prírodnou rezerváciou v Číne, ktorá sa pýši nedotknutou prírodou. Môžete tu dokonca vidieť tigra ussurijského.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Čínu

Cestujúcim, ktorí túžia spoznať pôsobivú Čínu, ponúka lety do tejto nádhernej krajiny niekoľko európskych leteckých dopravcov. Air France, Lufthansa a British Airways ponúkajú pravidelné a pohodlné lety do niekoľkých čínskych miest vrátane Pekingu a Šanghaja.

Lety do Číny sú dostupné z mnohých európskych letísk. Z Prahy, Londýna, Paríža, Viedne, Varšavy, Frankfurtu a ďalších miest si môžete vybrať pravidelné lety do rôznych čínskych destinácií. Zo Slovenska do Číny v súčasnosti nepremávajú žiadne priame lety.

V Číne môžete pristáť na niekoľkých medzinárodných letiskách. Medzinárodné letisko Peking Capital International Airport a medzinárodné letisko Shanghai Pudong International Airport patria medzi najvyužívanejšie a najobľúbenejšie medzinárodné letiská.

Počasie a podnebie v Číně

Čína je rozľahlá a má niekoľko klimatických pásiem, od subtropických oblastí na juhu, ako je Yunnan, až po chladnejšie a miernejšie podnebie na severe, ako je Peking. Monzúnové obdobie prináša väčšie množstvo zrážok, zatiaľ čo zimy môžu byť v niektorých oblastiach naozaj kruté. Pri plánovaní cesty je dôležité zohľadniť tieto faktory, aby ste mali z cesty optimálny zážitok, preto by ste mali vopred vedieť, prečo cestujete do Číny - či už s cieľom spoznať prírodné krásy, alebo zažiť život v rušných čínskych mestách.