Letenky do Pekingu

V Pekingu, ktorý sa často označuje za kultúrne a politické srdce Číny, žije viac ako 21 miliónov ľudí. Je známy svojou bohatou históriou, ktorú možno vidieť na každom kroku - od impozantných palácov a chrámov až po ikonické starobylé uličky Hutong. Mesto je známe aj svojou modernou architektúrou a pôsobí ako globálne centrum vzdelávania, politiky a inovácií, ktoré priťahuje návštevníkov z celého sveta. V Pekingu sa nachádza niekoľko univerzít svetovej úrovne a sídla svetových korporácií, ako aj úchvatné pamiatky zapísané na zozname UNESCO.

 

Peking

Lacné letenky do Pekingu

Prečo ísť do Pekingu

Peking je kombináciou moderného a starého. Najčastejším cieľom turistov je Zakázané mesto, do ktorého sa dostanete cez Bránu nebeského pokoja. Pri Letnom paláci sa môžete previezť loďou po jazere Kunming, a ak hľadáte pokoj a relax, ideálnou voľbou je park Jingshan alebo Beihai. Skvelým miestom je labyrint malých uličiek nazývaných hutongy. A ako lepšie zakončiť deň ako exotickým jedlom na nočnom trhu Donghuamen? Od Veľkého čínskeho múru, Zakázaného mesta až po moderný Olympijský park - v okolí Pekingu máte na dosah najväčšie čínske symboly.

 • Veľký čínsky múr
  V blízkosti Pekingu sa nachádza niekoľko úsekov Veľkého čínskeho múru, napríklad Badaling alebo Mutianyu, ktoré poskytujú nádherný výhľad.
 • Zakázané mesto
  Zakázané mesto je ako sídlo 24 čínskych cisárov ikonou čínskej histórie a kultúry, ako aj fascinujúcou pamiatkou.
 • Olympijský park
  Olympijský park, ktorý bol v roku 2008 dejiskom letných olympijských hier, je domovom ikonického Vtáčieho hniezda a Vodnej kocky.

Tipy na výlety v Pekingu

 • Prehliadka hutongov
  Preskúmajte tradičné čínske uličky známe ako Hutongy, kde môžete ochutnať tradičnú čínsku kuchyňu.
 • Letný palác
  Nádherný Letný palác s rozsiahlymi záhradami ponúka upokojujúci únik z ruchu mesta a zaujímavý pohľad do histórie.
 • Palácový most
  Navštívte nádherný Palácový most s výhľadom na Zakázané mesto a ďalšie pamiatky, najmä počas západu slnka.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Peking

Mnohé európske letecké spoločnosti, ako napríklad KLM, Lufthansa a Air France, ponúkajú pravidelné lety z veľkých európskych miest, vďaka čomu je Peking ľahko dostupnou destináciou pre európskych cestovateľov. České letecké spoločnosti v súčasnosti neponúkajú žiadne spojenie.

Z Európy je Peking dostupný z mnohých veľkých letísk vrátane Prahy, Paríža, Londýna, Amsterdamu a Frankfurtu. Bohužiaľ, v súčasnosti žiadna spoločnosť neponúka priame lety zo Slovenska.

Peking má dve hlavné medzinárodné letiská: Letisko hlavného mesta a novšie letisko Daxing. Oba terminály ponúkajú moderné vybavenie, obchody a reštaurácie a sú vstupnými bránami do tohto fascinujúceho mesta.

Brány a vstupné brány do Daxingu sú vstupnými bránami a vstupnými bránami do mesta a vstupnými bránami do Daxingu.

Počasie a podnebie v Pekingu

Teplé, ale vlhké leto ponúka ideálne podmienky na spoznávanie mesta a jeho okolia. Chladné a suché zimy sú ideálne na lyžovanie a zimné športy. Jar a jeseň prinášajú príjemné teploty a krásne scenérie, čo je ideálne obdobie na návštevu.