Letenky na Taiwan

Taiwan, obklopený modrým Tichým oceánom, ponúka návštevníkom kombináciu tradičnej ázijskej kultúry a modernosti. Tento ostrov s viac ako 23 miliónmi obyvateľov na ploche 36 193 km2 prináša fascinujúcu zmes prírodných, gastronomických a kultúrnych zážitkov. Úradným jazykom je čínština, ale vo veľkých mestách a turistických oblastiach sa často používa angličtina. Mena je taiwanský dolár.

 

Taiwan

Lacné letenky na Taiwan

Prečo ísť na Taiwan

Taiwan, alebo tiež Čínska republika, sa rozprestiera na 86 ostrovoch. Taiwan zostáva v centre pozornosti ako krajina moderných technológií, no ponúka aj očarujúce historické pamiatky a 8 národných parkov, v ktorých nájdete hory dosahujúce výšku takmer 4 km, nespočetné vodopády, kaňony, rokliny alebo slávny "Tunel deviatich zákrut". Hlavné mesto Tchaj-pej je známe svojimi impozantnými mrakodrapmi vrátane dominantnej veže Tchaj-pej 101, zatiaľ čo starobylé mestá ako Tainan lákajú svojimi tradičnými chrámami a ruinami. V neposlednom rade nesmieme zabudnúť na množstvo priezračných jazier, majestátne hory a nádherné pobrežie. Taiwan ponúka širokú škálu zážitkov a je ideálnou destináciou pre cestovateľov, ktorí hľadajú bohatú kultúru, významné pamiatky a úchvatnú prírodu.

 • Kuchyňa
  Od pravých taiwanských rezancov až po pikantné hovädzie rezance - každý milovník dobrého jedla si tu nájde niečo pre seba.
 • Príroda
  Návštevníci Taiwanu môžu obdivovať rozmanitú prírodu, od impozantných horských masívov až po idylické pláže.
 • Technológia
  Taiwan je domovom technologických gigantov a inovátorov, ktorí často udávajú tempo svetovým trendom.

Tipy na výlety na Taiwane

 • Jazero Sun Moon
  Nádherné jazero Sun Moon láka cestovateľov na člnkovanie, turistiku a miestnu kultúru v krásnom prírodnom prostredí.
 • Roklina Taroko
  Najvýznamnejší taiwanský národný park, mohutné skalné útvary, rieky, kaňony a vodopády. Ideálne na pešiu turistiku.
 • Taipei
  Nechajte sa uniesť malebnými chrámami, taiwanskou kuchyňou na nočných trhoch a pôsobivou architektúrou Taipei 101.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Taiwan

Priame lety do tejto jedinečnej destinácie ponúka niekoľko európskych leteckých spoločností vrátane KLM, Air France a Lufthansa. Zo Slovenska môžu cestujúci využiť prestupné lety cez hlavné európske letiská, ako sú Frankfurt, Amsterdam a Paríž. Niektoré ázijské letecké spoločnosti, ako napríklad EVA Air alebo China Airlines, tiež ponúkajú širokú škálu možností letov na Taiwan, vďaka čomu môžu turisti počas svojej cesty spoznať aj iné krajiny Ázie.

Pravidelné lety odlietajú z Londýna, Paríža, Frankfurtu alebo Amsterdamu. Hoci priame lety zo Slovenska nie sú také bežné, cestujúci si môžu ľahko nájsť spojenie s krátkym medzipristátím v iných európskych hlavných mestách, prípadne je vhodné sledovať aktuálne ponuky letov zo Slovenska. Príležitostne sa organizujú priame sezónne lety.

Taiwan ponúka dve hlavné medzinárodné letiská: letisko Taoyuan v blízkosti hlavného mesta Taipei a letisko Kaohsiung na juhu ostrova. Lety na Taiwan zvyčajne smerujú na letisko Taoyuan, ktoré je hlavným vstupným bodom pre väčšinu zahraničných turistov.

Počasie a podnebie na Taiwane

Taiwan má subtropické a tropické podnebie, čo znamená horúce a vlhké letá a mierne a suchšie zimy. Priemerná teplota v lete (jún - september) je okolo 30 °C, zatiaľ čo v zime (december - február) je okolo 16 °C. Najlepší čas na návštevu je od októbra do apríla, keď je počasie príjemnejšie a je menšia pravdepodobnosť tajfúnov, ktoré sa z času na čas vyskytujú.