Letenky na Filipíny

Filipíny, súostrovie v juhovýchodnej Ázii, sa skladá z viac ako 7 000 ostrovov, z ktorých každý je svojím spôsobom jedinečný. Hlavné mesto Manila je známe svojou bohatou históriou a architektúrou, zatiaľ čo Cebu a Davao sú dôležitými hospodárskymi a turistickými centrami. Filipíny sú známe svojou biodiverzitou, nádhernými plážami a podmorským životom, ako aj miestnou kuchyňou, ktorá je zmesou španielskych, amerických a ázijských vplyvov. Miestnym jazykom je filipínčina, ale takmer všade sa bez problémov dohovoríte anglicky.

Filipíny

Lacné letenky na Filipíny

Prečo ísť na Filipíny

Filipíny sa rozprestierajú na 7 107 ostrovoch a ostrovčekoch a ponúkajú snehobiele pláže a úchvatný podmorský svet. Okrem ryžových terás budovaných tisíce rokov na severnom Luzone vás nadchne aj hektické hlavné mesto Manila, množstvo karnevalov a festivalov a predovšetkým neuveriteľne priateľskí miestni obyvatelia.

 • Jedinečná príroda
  Filipíny ponúkajú fascinujúce prírodné krásy, od pestrého podmorského života až po nádherné sopečné krajiny.
 • Krištáľovo čisté more
  Ostrov Boracay, Palawan a mnohé ďalšie lokality sú známe svojimi exotickými plážami a krištáľovo čistým morom.
 • Bohatá história
  Filipíny majú hlboké historické korene a kultúru ovplyvnenú španielskym, americkým a japonským vplyvom.

Tipy na výlety na Filipínách

 • Čokoládové vrchy
  Navštívte Čokoládové vrchy na ostrove Bohol, fascinujúcu krajinu, ktorú tvorí viac ako 1 268 kužeľovitých kopcov pokrytých zelenou trávou.
 • Palawan
  Preskúmajte podzemnú rieku Puerto Princesa na Palawane, jeden z najúžasnejších divov prírody s nádhernými jaskyňami a podzemnými tokmi.
 • Corregidor
  Vydajte sa na ostrov Corregidor plný historických pamiatok a pripomienok bojov, ktoré sa tu odohrali počas druhej svetovej vojny.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Filipíny

Medzi spoločnosti, ktoré ponúkajú lety na Filipíny, patria Emirates, Qatar Airways a Turkish Airlines. Priame lety zo Slovenska na Filipíny v súčasnosti bohužiaľ nie sú k dispozícii, ale existuje mnoho spojení s prestupmi cez rôzne európske a ázijské mestá, vďaka čomu je cestovanie flexibilné a pohodlné.

Lety na Filipíny ponúka mnoho európskych letísk vrátane londýnskeho Heathrow, parížskeho Charles de Gaulle a amsterdamského Schiphol. České letiská síce neponúkajú priame lety, ale poskytujú spojenia s týmito väčšími leteckými uzlami. Najobľúbenejšie sú priame lety z Frankfurtu.

Filipíny ponúkajú rôzne medzinárodné letiská. Najdôležitejšie letiská sú medzinárodné letisko Ninoy Aquino v Manile, medzinárodné letisko Mactan-Cebu v Cebu a medzinárodné letisko Francisco Bangoy v Davao. Tieto terminály slúžia ako hlavné vstupné body pre návštevníkov.

Počasie a podnebie na Filipínách

Filipíny sú známe svojím tropickým podnebím, čo znamená teplé a vlhké počasie počas celého roka. Vo všeobecnosti tamojšie počasie ovplyvňujú dve ročné obdobia: obdobie sucha (od novembra do mája) a obdobie dažďov (od júna do októbra). Vzhľadom na miestne podnebie je ideálnym obdobím na návštevu obdobie od decembra do februára, keď sú teploty miernejšie a pravdepodobnosť dažďov nižšia. Majte na pamäti, že cestovanie na Filipíny môže byť počas obdobia dažďov komplikované kvôli výskytu tajfúnov.