Letenky do Indie

India je siedma najväčšia krajina na svete. India ponúka množstvo príležitostí pre cestovateľov - od vysokohorských vrcholových oblastí Himalájí až po nádherné pláže Goa a Keraly. Táto krajina s viac ako 1,3 miliardy obyvateľov, viac ako dvadsiatimi hlavnými jazykmi a stovkami nárečí je fascinujúcou zmesou kultúr a tradícií. Náboženstvo tu zohráva kľúčovú úlohu v každodennom živote, čo sa odráža v architektúre, festivaloch a jedlách. Naše lacné lety do Indie vám umožnia preskúmať túto fascinujúcu krajinu, ktorá v sebe spája históriu, modernosť a ponúka pre každého niečo - od dobrodružných výletov cez spoznávanie kultúry až po relaxačné pobyty pri mori.

 

India

Lacné letenky do Indie

Prečo ísť do Indie

Krajina bengálskych tigrov a posvätných kráv, krajina voňajúca korením, krajina pestrej prírody, morských pláží a najvyšších horských štítov sveta, to je India.

India je zväzový štát s demokratickým parlamentným zriadením a pozostáva z 28 štátov a 7 zväzových území. Ako bývalá anglická kolónia je India členom Britského spoločenstva národov.

V Indii nájdete nielen ľadovcami pokryté Himaláje a pohorie Karakoram, ale aj zelené pláne, čajové plantáže, stepi, púšte či pláže a pobrežia obmývané Indickým oceánom, Arabským a Bengálskym morom.

Pri návšteve Indie by ste nemali vynechať metropoly ako Dillí, ktoré vybudovali Briti počas svojej kolonizácie, Bangalúr a jeho staré mesto Gándhí Nagar, Kalkatu, ktorá sa nachádza v Bengálsku, Džajpur, tzv. ružové mesto, ťaví trh v Puškáre, Džaisalmer, tzv. Zlaté mesto, v štáte Radžastan, a ďalšie miesta, ako napríklad Tádž Mahal v Agre, Brána Indie v Bombaji, krysí chrám Karni Mata v Dešnoku, džinistické chrámy v Dilváre alebo tigre v národnom parku Ranthambore, a nezabudnite ochutnať jedlá gudžarátskej kuchyne.

 • Architektúra
  India je domovom najznámejších architektonických diel na svete vrátane impozantného Tádž Mahalu.
 • Duchovno
  India sa často považuje za srdce duchovného turizmu s miestami ako Rišikeš a Váránasí, ktoré lákajú na duchovné púte.
 • Kuchyňa
  India je známa svojou širokou škálou chutí. Autentická indická kuchyňa je zvodnou zmesou sladkých, slaných a pikantných chutí.

Tipy na výlety v Indii

 • Radžastan
  Objavte kráľovský štát Indie, Radžastan, s jeho impozantnými pevnosťami, nádhernými palácmi a pestrými festivalmi.
 • Kerala
  Strávte nejaký čas oddychom v pokojných vodách Keraly na hausbóte. Preskúmajte malé dedinky a ochutnajte miestnu kuchyňu.
 • Varanasi
  Stovky sviečok plávajúcich na Gange a meditatívne melódie v pozadí počas obradu Ganga Aarti vo Varanasi sú nezabudnuteľným zážitkom.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Indii

Medzi najznámejšie letecké spoločnosti patria British Airways, Lufthansa, Air France a KLM. Títo dopravcovia často ponúkajú spojenia do veľkých indických miest, ako sú Dillí, Bombaj, Bangalúr a Kalkata. Bohužiaľ pre cestujúcich zo Slovenska v súčasnosti neexistuje priamy let českého dopravcu. Vzhľadom na rastúcu popularitu Indie ako turistickej destinácie je však možné, že sa to v blízkej budúcnosti zmení.

Do Indie sa lieta z mnohých európskych letísk vrátane londýnskeho Heathrow, letiska vo Frankfurte, parížskeho letiska Charlesa de Gaulla a amsterdamského letiska Schiphol. Hoci priame lety zo Slovenska v súčasnosti nie sú k dispozícii, mnohé spojenia s jedným medzipristátím ponúkajú rýchlu a pohodlnú cestu do..

India má niekoľko medzinárodných letísk. Najvyťaženejšími z nich sú letisko Indira Gándhí v Dillí, letisko Chhatrapati Shivaji v Bombaji a letisko Kempegowda v Bengalúre. Každé z týchto letísk ponúka moderné vybavenie a spojenie do mnohých častí krajiny. 

Počasie a podnebie v Indii

India má rozmanité klimatické podmienky, od himalájskeho chladu na severe až po tropické teplé podnebie na juhu. Monzúny, ktoré prichádzajú v júni a trvajú do septembra, prinášajú obdobie dažďov. Zimné mesiace (november až február) sú ideálne na návštevu severnej Indie, zatiaľ čo v južných častiach krajiny je príjemne takmer po celý rok.

Zaujímavosti

 • V Indii sa hovorí viac ako 1600 jazykmi, z ktorých 16 je oficiálnych. Univerzálnym dorozumievacím jazykom je angličtina. Všetky úradné jazyky sa používajú aj na označenie indických bankoviek.
 • 4/5 obyvateľov sú hinduisti, sú rozdelení do kást, pričom každá kasta má prísne pravidlá pre stravovanie a obliekanie.
 • India ešte nepodľahla západnej móde a ženy sa stále obliekajú tradične, do sárí a bindi.
 • Šachová hra pôvodne pochádza z Indie.
 • Na úpätí Himalájí sa na viac ako 49 421 hektároch v nadmorskej výške 1 830 m pestuje slávny čierny čaj Darjeeling, "šampanské" medzi čajmi.
 • Najvyššie položené kriketové ihrisko vo výške 2 444 m n. m. sa nachádza v paláci Chail.
 • Najväčším zamestnávateľom na svete sú v súčasnosti indické železnice, ktoré zamestnávajú viac ako 1 milión ľudí.
 • India sa 14. novembra 2008 stala ďalšou veľmocou, ktorej vesmírnej lodi sa podarilo pristáť na povrchu Mesiaca.