Letenky na Bali

Ostrov Bali leží v indonézskom súostroví. Bali je obľúbenou turistickou destináciou - od posvätných chrámov a tradičných rituálov až po nádherné pláže a fascinujúci podmorský svet. "Ostrov bohov", ako ho tiež nazývajú, vás ohromí svojou duchovnou atmosférou, ktorú umocňujú stovky malebných chrámov a každodenné rituály miestnych obyvateľov. Okrem bohatej kultúry si tu môžete vychutnať aj širokú škálu aktívnych aktivít, ako je surfovanie, potápanie, trekking, joga a mnoho ďalších. Bali ponúka luxusné rezorty aj ubytovanie pre turistov s batohom, vďaka čomu je cenovo dostupnou destináciou pre všetky typy cestovateľov.

 

bali

Lacné letenky na Bali

Prečo ísť na Bali

Bali je jednou z najobľúbenejších exotických destinácií v juhovýchodnej Ázii. Mekka pre všetkých surferov a potápačov. Nájdete tu dlhé pláže s bielym jemným pieskom, na ktorých sa budete cítiť ako v raji. Milovníci prírody sa potešia kráse miestnych jazier, vápencových útesov, vodopádov, ryžových políčok, kvetinových záhrad a sopiek. Kľud a pohodu nájdete v nespočetných mystických chrámoch. Keď vám po tom všetkom vyhladne, budete v gastronomickom nebi. Vaša peňaženka bude tiež spokojná, ceny ubytovania a jedla sú veľmi prijateľné.

 • Vlny
  Bali je vďaka dokonalým vlnám a nádherným plážam s čiernym pieskom obľúbenou destináciou surferov z celého sveta.
 • Kultúra
  Bali je známe svojou jedinečnou kultúrou a každodennými rituálmi. V každej dedine nájdete zaujímavé chrámy.
 • Príroda
  Ryžové terasy v Ubude, nedotknuté džungle a majestátne sopky - Bali vás očarí svojou rozmanitosťou.

Tipy na výlety na Bali

 • Opičí les
  V centre Ubudu nájdete posvätný Opičí les, kde môžete stretnúť stovky divokých makakov v ich prirodzenom prostredí.
 • Potápanie pri pobreží
  Potápajte sa medzi farebnými koralovými útesmi a exotickými rybami. A kto vie, možno stretnete aj niektorú z miestnych korytnačiek.
 • Tegallalang a Jatiluwih
  Jedny z najkrajších ryžových terás na Bali. Ponúkajú očarujúce výhľady na okolie, kde môžete nasať pravú atmosféru ostrova.

Leteckí dopravcovia, ktorí obsluhujú Bali

Medzi obľúbené letecké spoločnosti, ktoré lietajú na Bali, patria Emirates, Qatar Airways, Singapore Airlines, KLM, Air France a Eva Air. Let na Bali vám bude trvať 18 až 24 hodín s prestupom. Qatar Airways vám ponúkne luxus 5-hviezdičkovej leteckej spoločnosti, užijete si pohodlie Emirates, budete cestovať s KLM a Air France s vynikajúcimi palubnými službami a navyše podporíte leteckú spoločnosť, ktorá sa snaží minimalizovať odpad a dekarbonizovať leteckú dopravu.

Z českých letísk si na cestu na Bali môžete vybrať len Letisko Václava Havla v Prahe. Z Prahy na Bali v súčasnosti nie je možné letieť priamym letom a musíte si vybrať let s prestupom v Dauhe, Dubaji alebo Istanbule. Ďalšími možnosťami sú lety z Viedne na Bali, lety z Frankfurtu na Bali, lety z Berlína na Bali alebo lety z Mníchova na Bali. V našej ponuke nájdete lety zo všetkých európskych letísk.

Na Bali je len jedno medzinárodné letisko, Denpasar Bali Ngurah Rai, ktoré leží približne 13 kilometrov od hlavného mesta Denpasar Bali a len 3 kilometre od obľúbeného letoviska Kuta. Najrýchlejšiu a najpríjemnejšiu cestu z letiska budete mať, ak si transfer dohodnete priamo s hotelom, v ktorom ste ubytovaní. Ak chcete použiť taxík, rezervujte si ho vopred prostredníctvom aplikácie Grab alebo Blue Bird. Po príchode sa na vás vrhnú miestni taxikári, ktorí si budú účtovať oveľa vyššie ceny a spoliehať sa na vašu neznalosť. Ak chcete ich služby, nezabudnite sa vopred dohodnúť na cene a zjednávať.

Počasie a podnebie na Bali

Bali je známe svojím tropickým podnebím. Teploty sa počas celého roka pohybujú v rozmedzí 25-31 °C. Ideálnym obdobím na návštevu je obdobie sucha (máj - október), keď je stále slnečno a daždivé dni sú skôr zriedkavé. V období dažďov (november-apríl) očakávajte vyššiu vlhkosť a pravidelný dážď, ktorý má svoje čaro.

Ako si vybrať správnu letenku na Bali?

Výber lacnej letenky nie je zložitý. Najprv si premyslite, čo od letenky očakávate. Chcete letieť v pohodlí a so skvelými službami alebo hľadáte najlacnejšiu letenku. Budete cestovať naľahko len s batohom alebo si vezmete veľký kufor (odbavenú batožinu). Očakávate na palube lietadla občerstvenie alebo iné služby? Kúpou ďalších služieb k pôvodne lacnému lístku sa vám môže cesta dosť predražiť. A potom sa pustite do hľadania. Vďaka jedinečnému vyhľadávaču leteniek STUDENT AGENCY budete môcť na jednom mieste porovnať ceny leteniek od viac ako 650 leteckých spoločností.

 Ako letieť na Bali najrýchlejšie?

Najrýchlejším spôsobom je samozrejme priamy let, čo však v súčasnosti nie je také jednoduché. Žiadne z okolitých letísk zatiaľ neponúka priame lety na Bali. Preto ak si chcete skrátiť cestu, musíte si dať pozor najmä na dĺžku prestupu. Ak však nájdete výhodnú letenku s dlhým časom prestupu, nezúfajte a venujte čas prehliadke destinácie s prestupom. Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú v mieste prestupu bezplatné krátke prehliadky so sprievodcom, takže si môžete

Ako kúpiť najlacnejšie letenky na Bali?

Najlacnejšie letenky na Bali si vždy môžete kúpiť online. Ceny leteniek sa pohybujú okolo 16 až 20 tisíc korún. Ak si chcete kúpiť letenku naozaj lacno, potom si môžete počkať na akciové letenky, ktoré sa môžu pohybovať okolo 13 tisíc korún. Takéto lacné letenky sa zvyčajne týkajú letov, ktoré si kúpite s dostatočným predstihom. Last minute letenky sú zvyčajne drahšie. Ceny letov si môžete kedykoľvek overiť pomocou formulára na našej webovej stránke, ktorý vám za pár sekúnd porovná ponuky viac ako 650 leteckých spoločností podľa vami zadaných parametrov. Ak potrebujete pomôcť s výberom leteniek, môžete kontaktovať našich špecialistov alebo nám napísať na letenky@studentagency.cz. S výberom vám pomôžu aj naši predajcovia v kanceláriách v Prahe, Brne a Ostrave alebo na STUDENT AGENCY/RegioJet Pointoch na viac ako 30 miestach po celej Českej republike.