Letenky do Indonézie

Indonézska republika je prírodne aj kultúrne veľmi rozmanitá krajina. v krajine žije približne 276 miliónov ľudí, čo z nej robí štvrtú najväčšiu populáciu na svete. Hlavným mestom je husto obývané mesto Jakarta. Indonézia má niekoľko prvenstiev, ako najväčšia moslimská krajina alebo svojou polohou - leží na najväčšom súostroví sveta. Indonézsku republiku tvorí približne sedemnásťtisíc ostrovov. Indonézske dažďové pralesy patria k najstarším na svete a sú jedným z najbohatších ekosystémov našej planéty. Stali sa domovom mnohých ohrozených druhov voľne žijúcich živočíchov, ako sú tiger sumatranský a orangutan. Na ostrovoch rastie viac ako 28 000 druhov rastlín, z toho len 2 500 druhov orchideí. Netreba zabúdať ani na neuveriteľný podmorský svet, ktorý len na Sulawesi ponúka 70 druhov koralov a viac ako 3 000 druhov rýb.

indonesie

Lacné letenky do Indonézie

Prečo ísť do Indonézie

Fascinujúca ostrovná ríša Indonézia, ktorú tvorí 17 508 ostrovov rozprestierajúcich sa pozdĺž rovníka, je dielňou prírodných a historických krás - nekonečné ryžové terasy, viac ako 150 aktívnych sopiek, najväčší budhistický chrám na svete Borobudur. Spoznajte štvrtú najľudnatejšiu krajinu sveta, krajinu, kde muži nosia sukne, krajinu s nekonečnou zmesou kultúr, etník a jazykov. Hľadáte oddychovú dovolenku, alebo túžite po dobrodružstve v džungli či na sopkách? Indonézia ponúka toto všetko a ešte viac. Preto dlho nerozmýšľajte a vyberte si letenku do Indonézie s nami ešte dnes, pretože Indonézia je jednoducho úchvatná!

 • Kohútie zápasy
  Adrenalínovým zážitkom pre všetkých tipujúcich sú určite kohútie zápasy. Možno trochu kontroverzné, ale napriek tomu populárne.
 • Wayang-kulit
  Oddýchnite si pri tradičnom tieňovom divadle. Príbehy sa predvádzajú pomocou kožených sôch a sprevádza ich hudba gamelan a keroncong.
 • Ručná výroba
  Ručné práce sú dôležitou súčasťou indonézskeho života. Pracuje sa najmä s drevom, kameňom a pieskovcom.

Tipy na výlety v Indonézii

 • Bali
  Známy aj ako "Ostrov bohov a tisícky chrámov", je obmývaný Balijským morom zo severu, kde sa nachádzajú dlhé pláže s čiernym pieskom vhodné na potápanie. Na južných brehoch si môžete vychutnať biele piesočnaté pláže obmývané Indickým oceánom. Na ostrove sa nachádza viac ako 3 000 chrámov, z ktorých najznámejšie sú Tanah Lot a Uluwatu na polostrove Bukit.
 • Borneo
  Tretí najväčší ostrov na svete si delia krajiny Malajzia, Brunej a Indonézia. Indonézska časť ostrova sa nazýva Kalimantan. Na Borneu sa nachádza najstarší dažďový prales na svete (starý 130 miliónov rokov), ktorý je jediným prirodzeným domovom orangutana bornejského alebo opice Kahau, ako aj najväčšieho kvetu na svete, rafflesie. Pre Borneo sú typické dlhé biele piesočné pláže obklopené palmami.
 • Áno
  Na ostrove sa nachádza hlavné a zároveň hlavné mesto Indonézie - Jakarta. V metropole nájdete kontrast vysokých mrakodrapov a koloniálnych budov, niekoľko zaujímavých múzeí, orchideovú záhradu a druhú najvyššiu mešitu na svete - Istiqlal. Na Jáve stojí najväčší budhistický chrám juhovýchodnej Ázie - Borobudur a jeden z najväčších hinduistických chrámov juhovýchodu - Prambanan, oba chrámy pochádzajú z 9. storočia a sú zapísané na zozname UNESCO.
 • Komodo
  Na ostrove sa potulujú najväčšie jaštery na svete - komodskí draci (varani komodskí). Ostrov Komodo ponúka skúseným potápačom úchvatné predstavenie koralových útesov a obrovských mánt.
 • Sumatra
  Dažďové pralesy Sumatry sú útočiskom orangutanov, tigrov a slonov sumatrianskych, ako aj nosorožcov dvojrohých. Na ostrove môžete navštíviť najväčšie indonézske jazero Danau Toba, ktoré je zároveň najväčším kráterovým jazerom na svete, alebo najvyššiu indonézsku sopku Kerinci, ktorá sa týči do výšky 3 805 m.
 • Západná Papua
  V dažďových pralesoch Papuy nájdete najvyššie tropické stromy, najväčšie motýle alebo najdlhšie hady. Okrem bohatej prírody je ostrov domovom mnohých domorodých kmeňov, ktoré hovoria viac ako 250 jazykmi.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Indonézii

Indonézia je ľahko dostupná z mnohých európskych krajín. Medzi letecké spoločnosti ponúkajúce letenky do Indonézie patria KLM, Lufthansa, Turkish Airlines, Qatar Airways a mnohé ďalšie. Hoci žiadny český dopravca nelieta priamo do Indonézie, je možné nájsť spojenie s medzipristátím v blízkych európskych metropolách, ako je Amsterdam, Frankfurt alebo Istanbul. Ak chcete získať najlacnejšie letenky do Indonézie, pravidelne kontrolujte našu webovú stránku, kde nájdete širokú ponuku leteniek od rôznych leteckých spoločností.

Zo Slovenska nie sú priame lety, ale oceníte možnosť priamych letov z neďalekého Frankfurtu. Miestne letisko je jedným z najdôležitejších leteckých uzlov v Európe a ponúka priame lety takmer do celého sveta vrátane Indonézie.

Indonézia má mnoho medzinárodných letísk, napríklad Soekarno-Hatta v Jakarte, Ngurah Rai na Bali a Juanda v Surabaji.

Počasie a podnebie v Indonézii

Indonézia sa nachádza blízko rovníka, a preto sa tu teploty počas roka pohybujú medzi 25 a 30 stupňami Celzia. Indonéziu môžete navštíviť kedykoľvek počas roka, ale najlepšie je cestovať v období sucha od mája do septembra, keď je počasie stabilné a slnečné. V období od októbra do apríla môžete očakávať väčšie množstvo zrážok.

Zaujímavosti o Indonézii

Sopky zohrávajú pre obyvateľov Indonézie dôležitú úlohu a ich činnosť pomohla vytvoriť úrodnú pôdu. Môžete sa tešiť na obrovské krátery plné pieskových polí (Broma, ostrov Jáva), tlejúce hory (Semeru, ostrov Jáva), sopky obklopené ryžovými poliami (Gunung Batur - Bali), sopky s jazerami (Gunung Rinjani, ostrov Lombok; Kelimutu s jazerami rôzne sfarbenými sopečnými plynmi, ostrov Flores), novovzniknuté sopky (Anak Krakatau - sopka vzniknutá na mieste, kde v roku 1883 vybuchla sopka Krakatau) alebo sopka Kawah Ijen s najväčším sírnym jazerom na svete, kde sa denne vyťaží 5-7 ton čistej síry.

Indonézia je domovom viac ako 300 rôznych etnických kmeňov. Niektoré kmene žijú hlboko v dažďovom pralese nedotknuté vonkajším svetom. "Stromoví ľudia", kmeň Toraja a ich jedinečné pohrebné slávnosti, kmeň Dani s ich čiernou mágiou, "lovci lebiek", kanibali z kmeňa Batak nie sú mýtom. Humanoidi už síce nepraktizujú svoje kanibalské praktiky, ale veľké humanoidné popraviská stále stoja.