Letenky na Eilat

Eilat, ktorý sa nachádza na južnom cípe Izraela, je najjužnejšie mesto krajiny a hlavné rekreačné stredisko na pobreží Červeného mora. Mesto má suché a horúce púštne podnebie s veľmi teplými letami a miernymi zimami. Priemerné letné teploty často presahujú 40 °C, zatiaľ čo zimné teploty sa pohybujú okolo 20 °C. Eilat je známy svojimi krásnymi plážami, kvalitnými hotelovými rezortmi a širokou ponukou vodných športov a aktivít. Vďaka svojej polohe ponúka Eilat ľahký prístup k atrakciám, ako je koralová rezervácia a prírodné parky v okolitej púšti. Eilat je tiež významným obchodným a komunikačným centrom, pričom medzinárodné letisko Eilat Ramon spája mesto s mnohými destináciami po celom svete.

 

Eilat

Lacné letenky do Eilatu

Prečo ísť do Eilatu

Eilat, izraelské prímorské mesto na severnom cípe Červeného mora, je známe svojimi nádhernými plážami, krištáľovo čistou vodou a úchvatným podmorským svetom. Eilat ponúka úchvatné koralové útesy a bohatý morský život, vďaka čomu je ideálnym miestom na potápanie a šnorchlovanie. Toto relaxačné a rekreačné centrum je tiež obľúbeným miestom pre vodné športy vrátane windsurfingu a vodného lyžovania. Eilat je tiež skvelou základňou na výlety do okolitej Negevskej púšte alebo na návštevu blízkych historických a prírodných pamiatok, ako je napríklad park Timna. V meste sa nachádza množstvo kvalitných hotelov, butikov a reštaurácií, ktoré zabezpečujú pohodlný a luxusný pobyt.

 • Podvodný svet
  Eilat je známy bohatým morským životom a vynikajúcimi podmienkami na potápanie a šnorchlovanie.
 • Prírodné krásy
  Negevská púšť a park Timna, ponúka veľa možností na objavovanie a outdoorové aktivity.
 • Oddych a rekreácia
  Eilat oplýva širokou ponukou rekreačných aktivít, luxusných hotelov a kúpeľných zariadení.

Tipy na výlety v Eilatu

 • Potápanie v Červenom mori
  Vyskúšajte potápanie alebo šnorchlovanie v krištáľovo čistých vodách Červeného mora.
 • Navštívte park Timna
  Objavte staroveké šachty, prírodné skalné útvary a dokonca repliku biblického stánku.
 • Prejdite sa po promenáde
  Obdivujte výhľad na more a ochutnajte miestne kulinárske špeciality v jednej z mnohých reštaurácií.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Eilat

Do Eilatu lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane Lufthansy, British Airways a Ryanair, ktoré ponúkajú pravidelné lety z mnohých európskych miest. Priame lety zo Slovenska do Ejlatu zvyčajne nie sú k dispozícii, ale cestujúci môžu využiť prestupné lety cez európske uzly, ako sú Londýn, Frankfurt alebo Paríž. Nové medzinárodné letisko Eilat Ramon International Airport, ktoré bude otvorené v roku 2019, poskytuje lepší prístup a väčšiu kapacitu pre medzinárodné lety do regiónu.

Lety do Ejlatu sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane londýnskeho letiska Heathrow, letiska vo Frankfurte a letiska Charlesa de Gaulla v Paríži. Cestujúci zo Slovenska môžu využiť tieto spojenia s prípojmi pre ľahký prístup do Ejlatu.

Hlavným letiskom pre medzinárodné prílety do Eilatu je medzinárodné letisko Eilat Ramon, ktoré sa nachádza približne 20 km severne od mesta. Letisko nahradilo staršie letiská Eilat a Ovda a je schopné vybaviť širšiu škálu medzinárodných letov.

Počasie a podnebie v Eilatu

Eilat má suché púštne podnebie s extrémne horúcimi letami a miernymi zimami. Teploty v letných mesiacoch často dosahujú viac ako 40 °C, zatiaľ čo v zime sa teploty zvyčajne pohybujú okolo 20 °C. Mesto sa teší takmer nepretržitému slnečnému počasiu počas celého roka, čo z neho robí ideálnu destináciu pre návštevníkov, ktorí hľadajú slnko a teplé počasie. Dažďové zrážky sú v Eilate veľmi zriedkavé, čo znamená, že mesto je ideálne na rôzne vonkajšie a vodné aktivity. Vďaka svojej polohe na pobreží Červeného mora je Eilat tiež obľúbeným miestom na potápanie a šnorchlovanie, pričom voda je tu po väčšinu roka príjemne teplá.