Letenky do Tel Avivu

Tel Aviv, oficiálne známy ako Tel Aviv-Jaffa, je druhé najväčšie mesto Izraela s viac ako 450 000 obyvateľmi. Nachádza sa na stredomorskom pobreží Izraela a je hospodárskym a technologickým centrom krajiny. Mesto je známe svojou modernou architektúrou, vrátane veľkého počtu budov v štýle Bauhaus, ktoré boli zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Mesto sa spája s bohatým kultúrnym životom a koná sa tu množstvo medzinárodných festivalov a kultúrnych podujatí.

Tel Aviv

Lacné letenky do Tel Avivu

Prečo ísť do Tel Avivu

Známe izraelské príslovie hovorí, že v Jeruzaleme sa modlíš, v Haife pracuješ a v Tel Avive sa zabávaš. Tel Aviv je pulzujúca a moderná metropola, ktorá ponúka krásne stredomorské pláže, fantastickú gastronómiu a predovšetkým bohatý kultúrny život. Mesto je známe aj svojou historickou štvrťou Jaffa, kde si môžete prezrieť starobylé židovské pamiatky a vychutnať tradičné izraelské trhy. Tel Aviv je tiež centrom umenia a dizajnu s množstvom galérií, múzeí a butikov. Pre milovníkov nočného života ponúka mesto záplavu barov, klubov a nočných podnikov. Vďaka skvelému počasiu po väčšinu roka je Tel Aviv ideálnym miestom na návštevu doslova kedykoľvek.

 • Pláže
  Tel Aviv sa môže pochváliť niekoľkými krásnymi plážami ideálnymi na opaľovanie a vodné športy.
 • Historická Jaffa
  Starobylá štvrť s historickými budovami, úzkymi uličkami a trhmi plnými umeleckých remesiel.
 • Moderná architektúra
  Mesto je známe svojím modernistickým štýlom Bauhaus, ktorý mu dodáva jedinečný charakter.

Tipy na výlety v Tel Avivu

 • Rothschildov bulvár
  Obdivujte zaujímavú architektúru a vychutnajte si kaviarne a reštaurácie na tejto živej ulici.
 • Rothschildovo múzeum umenia
  Objavte bohatú zbierku umeleckých diel slávnych izraelských a medzinárodných umelcov.
 • Park HaYarkon
  Vychutnajte si prírodu a relax v rozľahlom mestskom parku, ktorý ponúka rôzne rekreačné aktivity.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Tel Aviv

Tel Aviv je dobre obslúžený viacerými európskymi leteckými spoločnosťami. Medzi hlavné letecké spoločnosti patrí El Al, izraelský národný dopravca, ktorý ponúka priame lety z mnohých európskych miest vrátane Londýna, Paríža a Frankfurtu. Pravidelné lety do Tel Avivu zabezpečujú aj ďalšie európske letecké spoločnosti, napríklad Lufthansa, Air France, KLM a British Airways. Nízkonákladové letecké spoločnosti ako EasyJet a Ryanair ponúkajú cenovo dostupnejšie možnosti letov, ktoré uľahčujú cestovanie do Tel Avivu z rôznych častí Európy.

Do Tel Avivu sa dostanete z viacerých európskych letísk vrátane Viedne, Berlína, Londýna a Paríža. Mnohé európske letecké spoločnosti ponúkajú priame spojenia, vďaka čomu je cestovanie do tohto izraelského mesta pohodlné a rýchle. Priame lety zo Slovenska sú zriedkavé, ale počas dovolenkovej sezóny sa ich zopár občas objaví.

Hlavným letiskom v Tel Avive je medzinárodné letisko Ben Gurion, ktoré je jedným z najrušnejších letísk v regióne a hlavným vstupným bodom pre zahraničných cestujúcich do Izraela. Letisko sa nachádza približne 20 km juhovýchodne od centra Tel Avivu a poskytuje ľahký prístup do mesta.

Počasie a podnebie v Tel Avivu

Tel Aviv má stredomorské podnebie s horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Letné teploty často presahujú 30 °C, zatiaľ čo zimné teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 10 °C a 15 °C. Mesto sa väčšinu roka teší slnečnému počasiu, čo z neho robí atraktívnu destináciu pre návštevníkov, ktorí si chcú užiť pláž a aktivity na čerstvom vzduchu. Najlepší čas na návštevu je na jar a na jeseň, keď sú teploty príjemné a počasie ideálne na prehliadku pamiatok.