Letenky do Japonska

Japonsko je ostrovná krajina v Tichom oceáne. Rozprestiera sa od chladného, veterného severu na ostrove Hokkaido až po subtropický juh na ostrove Okinawa. Japonsko, ktoré je domovom viac ako 126 miliónov ľudí, je známe svojou modernou architektúrou, nekonečnými ryžovými poliami a dynamickými mestskými oblasťami. Tokio, hlavné mesto, je pulzujúcim srdcom krajiny s oslňujúcou zmesou tradičných chrámov a svätýň s ultramodernými výškovými budovami a nákupnými centrami. Japonsko je krajina kontrastov, ktorá ponúka širokú škálu zážitkov, od pokojných meditatívnych chvíľ v tradičných japonských záhradách až po energiu moderných miest.

 

Japonsko

Lacné letenky do Japonska

Prečo ísť do Japonska

Krajina vychádzajúceho slnka sa nepýši len zaujímavou históriou. Japonské cisárstvo je krajinou kontrastov, v ktorej sa mieša charakter spoločnosti formovaný starobylými tradíciami s Japonskom, ktoré je v súčasnosti synonymom vedeckého pokroku a technologického pokroku. V Japonsku objavíte úchvatné chrámy a svätyne, ktoré kontrastujú s ultramodernými mestskými scenériami, množstvo nákupných možností a exkluzívnu kuchyňu, ktorá je celosvetovo známa svojou kvalitou a chuťou. S letenkami do Japonska sa vám otvoria dvere do sveta, kde sa každodenný život odráža prostredníctvom umenia, kultúry a prírody v harmonickej symfónii, ktorá uchváti každého, kto sa rozhodne navštíviť túto neuveriteľnú krajinu.

 • Jedinečná kultúra
  Popkultúra, tradície a hektický mestský život. To všetko sa spája do jedného jedinečného celku.
 • Technológia
  Japonsko je lídrom v oblasti technológií, robotiky a vedy, čo odráža futuristický aspekt miest.
 • Prírodné krásy
  Prírodné scenérie Japonska sú úchvatné - od bielych vrcholov hory Fudži až po nádherné kvety sakury.

Tipy na výlety v Japonsku

 • Tokio
  Hlavné mesto Japonska, ktoré je rozdelené na tri časti. V centre Tokia stojí Tokijská veža, Cisársky palác a v oblasti Ginza nájdete moderné galérie a obchodné domy. V severnej časti Tokia sa nachádza štvrť Ueno, ktorej dominuje veľký park s Národným múzeom a múzeom Šitanmači. Nachádza sa tu aj štvrť Asakuse, v ktorej sa nachádza najposvätnejší tokijský chrám Sensódži, založený v roku 645. Západné Tokio reprezentujú dve moderné štvrte - Šindžuku, ktorej dominuje dvojica mrakodrapov, a Šibuja, módna štvrť. Musíte si tiež pozrieť železničnú trať Jamanote.
 • Kyoto
  Mesto ležiace na západnom Honšú je z troch strán obklopené horami a do roku 1868 zastávalo pozíciu hlavného mesta Japonska. Nájdete tu cisársky palác Kjóto Gošó nachádzajúci sa v cisárskom parku, hrad Nidžó, chrámy Nandzendži a Ginkakudži, ktoré sú spojené vodným kanálom - hlavnou trasou Cesty filozofov alebo Zlatým pavilónom (Kinkakudži).
 • Osaka
  Tretie najväčšie mesto v Japonsku je jedným z najdôležitejších priemyselných a obchodných centier Japonska, ako aj dôležitým prístavom. Svojimi výškovými budovami predstavuje Osaka obraz Japonska 21. storočia. V centre mesta sa však nachádza aj najstarší budhistický chrám v Japonsku, Shitenno-ji, a šintoistická svätyňa.
 • Nikkó
  V tomto meste, ktoré sa nachádza v horách prefektúry Točigi na severe Honšú, sa nachádzajú tri svätyne zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO - Tošógu, Futarasan a Rinnodži. Celý komplex svätyne Tóšógú sa nachádza v národnom parku Nikkó, ktorý je plný jazier, vodopádov a horských prameňov.
 • Fuji
  Hora Fudži (Fudžisan), ktorá sa nachádza v strednej časti ostrova Honšú, je najvyššou horou Japonska a symbolom krajiny. Na úpätí hory sa nachádza oblasť piatich jazier.
 • Macushima
  Skupina približne 260 ostrovov nachádzajúcich sa v prefektúre Mijagi je po hore Fudži najkrajším prírodným miestom v Japonsku.
 • Kjusu
  Ostrov, ktorý predstavuje najjužnejšiu časť Japonska, podnebie je tu stredomorské až subtropické. Krajinu ostrova charakterizuje sopečná činnosť a hora Aso s najväčším sopečným výduchom na svete. Kjúšu je jedným z najväčších výrobcov keramiky a porcelánu na svete. Ostrov je plný kúpeľných stredísk, z ktorých najznámejšie je mesto Beppu. Jedným z najnavštevovanejších miest je Nagasaki.
 • Himedji
  Hrad známy aj ako "Biela volavka" sa nachádza v rovnomennom meste, komplex pozostáva z 83 budov.
 • Nara
  Mesto nachádzajúce sa na západnom Honšú, ktoré bolo založené v roku 710 ako prvé cisárske hlavné mesto Japonska. V Nare nájdeme nielen umelecké poklady krajiny, ale aj modernú západnú časť s rušným trhom a nákupnou ulicou Sanjo-dori. Väčšina chrámov je sústredená v parku Nara. Po parku sa potulujú jelene ako poslovia bohov. Desať kilometrov od Nary sa nachádza chrámový komplex Horjúdži, ktorý sa považuje za kolísku japonského budhizmu a nachádza sa v ňom niekoľko najstarších zachovaných drevených stavieb na svete.
 • Kamara
  Prímorské mesto ležiace v prefektúre Kanagawa v strednej časti ostrova Honšu je mestom chrámov. Nachádza sa tu 19 šintoistických svätýň a 65 budhistických chrámov vrátane dvoch najstarších zenových kláštorov v Japonsku.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Japonsko

Z Európy lietajú spoločnosti British Airways, Air France, Lufthansa a KLM, ktoré ponúkajú priame lety do Tokia a často aj do ďalších miest, ako sú Osaka a Nagoja. Pre tých, ktorí hľadajú najlacnejšie možné lety do Japonska, môže byť výhodné špeciálne vyhľadávať lety s prestupom, ktoré často ponúkajú ázijské letecké spoločnosti, ako sú ANA, Japan Airlines a Korean Air. Ak sa rozhodnete cestovať s českou leteckou spoločnosťou, v súčasnosti neexistujú žiadne možnosti priamych letov.

Letenky do Japonska si môžete kúpiť z mnohých európskych letísk. Priame lety do Tokia, Osaky alebo iných miest ponúkajú napríklad letiská v Londýne, Paríži a Amsterdame. Slovensko priame lety neponúka, ale sú k dispozícii prestupy, alebo zamierte do obľúbeného Frankfurtu, ktorý je blízko Českej republiky a ponúka priame lety.

Hlavnými vstupnými bránami do Japonska sú letiská Narita a Haneda v Tokiu, Kansai International pri Osake a Chubu Centrair pri Nagoji. Tieto uzly ponúkajú množstvo medzinárodných a vnútroštátnych spojení.

Počasie a podnebie v Japonsku

Japonsko ponúka rozmanité podnebie, od chladných zím na ostrove Hokkaido až po subtropické letá na Okinawe. Jar (marec až máj) je obľúbeným obdobím na návštevu kvôli slávnym kvetom sakury. Leto môže byť horúce a vlhké, zatiaľ čo jeseň prináša osviežujúce teploty a krásne farby jesene. Zima prináša na severe sneh a na juhu mierne dni