Letenky do Tokia

Tokio je najväčšou metropolitnou oblasťou na svete s viac ako 37 miliónmi obyvateľov v širšej metropolitnej oblasti. Mesto je rozdelené na 23 špeciálnych štvrtí, z ktorých každá má svoj vlastný jedinečný charakter a atrakcie. Tokio je známe vysokou úrovňou bezpečnosti, čistoty a efektívnou verejnou dopravou vrátane rozsiahlej siete metra a vlakov. Tokio je tiež centrom japonskej politiky, hospodárstva a kultúry a hostí mnoho medzinárodných spoločností a podujatí.

 

tokio

Lacné letenky do Tokia

Prečo ísť do Tokia

Tokio, hlavné mesto Japonska, je fascinujúcim spojením tradičnej japonskej kultúry a hypermodernej technológie. Toto pulzujúce mesto ponúka nekonečné možnosti na objavovanie, od historických chrámov a svätýň, ako sú Senso-ji a Meiji Jingu, až po futuristické veže a neóny v Šindžuku a Šibuja. Návštevníci môžu obdivovať nádherné japonské umenie v múzeách, vychutnať si svetoznámu japonskú kuchyňu v miestnych reštauráciách a preskúmať živé trhy, ako napríklad Tsukiji. Tokio je tiež známe svojím vysoko efektívnym systémom verejnej dopravy, ktorý uľahčuje prehliadku tohto rozľahlého mesta.

 • Zmes tradičného a moderného
  Tokio je známe svojou jedinečnou kombináciou historických pamiatok a ultramodernej architektúry.
 • Kulinársky raj
  Mesto ponúka širokú škálu kulinárskych zážitkov, od tradičného sushi až po modernú fusion kuchyňu.
 • Inovatívne technológie
  Japonsko je centrom technologického pokroku a inovácií, čo je v Tokiu vidieť na každom kroku.

Tipy na výlety v Tokiu

 • Objavte Asakusa
  Navštívte štvrť Asakusa s historickým chrámom Senso-ji a prechádzajte sa tradičnými uličkami plnými obchodíkov a stánkov.
 • Navštívte Odaibu
  Umelo vytvorený ostrov Odaiba ponúka návštevníkom futuristické atrakcie, múzeá a nádherný výhľad na mesto.
 • Záhrady a parky
  Vychutnajte si pokoj v jednom z mnohých tokijských parkov, napríklad v cisárskych záhradách Shinjuku Gyoen alebo v parku Ueno.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Tokio

Do Tokia lietajú mnohé európske letecké spoločnosti vrátane British Airways, Lufthansa, Air France a KLM, ktoré ponúkajú priame lety z veľkých európskych miest, ako sú Frankfurt, Berlín, Londýn a príležitostne Viedeň.

Priame a nepriame lety do Tokia sú k dispozícii z väčšiny veľkých európskych miest vrátane Prahy, Paríža, Londýna a Frankfurtu. Zo Slovenska môžete do Tokia cestovať s Českými aerolíniami, pričom k dispozícii sú priame aj nadväzujúce lety.

Hlavnými medzinárodnými letiskami v Tokiu sú letisko Narita, ktoré sa nachádza približne 60 km východne od centra Tokia, a letisko Haneda, ktoré sa nachádza bližšie k centru mesta. Obe letiská poskytujú rozsiahle medzinárodné a vnútroštátne služby.

Počasie a podnebie v Tokiu

Tokio má mierne stredomorské podnebie s horúcimi, vlhkými letami a chladnými, suchými zimami. Letá (júl a august) môžu byť veľmi vlhké s teplotami často presahujúcimi 30 °C. Zimy sú zvyčajne mierne s priemernými teplotami okolo 5 °C až 10 °C. Jar a jeseň sú obzvlášť príjemné obdobia na návštevu s miernymi teplotami a menším množstvom zrážok.