Letenky do Jordánska

Jordánsko, oficiálne Jordánske hášimovské kráľovstvo, je krajina nachádzajúca sa na Blízkom východe, ktorá má približne 10 miliónov obyvateľov. Hlavným mestom je Ammán. Strategická poloha Jordánska na križovatke Ázie, Afriky a Európy sa odráža v jeho bohatej histórii a kultúrnom dedičstve a je známe svojimi historickými a kultúrnymi pamiatkami vrátane skalného mesta Petra, byzantských kostolov a islamských pamiatok. Jordánske hospodárstvo je založené na službách, cestovnom ruchu a obmedzenej poľnohospodárskej výrobe, pričom cestovný ruch zohráva kľúčovú úlohu v národnom príjme. Jordánsko je konštitučná monarchia s kráľom ako hlavou štátu a vlády.

 

Jordánsko

Lacné letenky do Jordánska

Prečo ísť do Jordánska

Jordánsko je krajina, ktorá láka návštevníkov svojimi archeologickými pokladmi, prírodnými divmi a pohostinnou kultúrou. Slávne skalné mesto Petra, jeden z nových siedmich divov sveta, je neodolateľným lákadlom pre každého cestovateľa a dobrodruha. Navštívte tiež pôsobivý púštny hrad Wadi Rum, známy svojimi úchvatnými skalnými útvarmi a rozľahlou púštnou krajinou. Jordánsko ponúka aj kúpanie a kúpeľné procedúry v Mŕtvom mori, najnižšie položenom mieste na zemskom povrchu. Hlavné mesto Ammán je modernou metropolou s bohatým historickým a kultúrnym dedičstvom. V Jordánsku sa nachádza aj niekoľko starobylých hradov, byzantských kostolov a prírodných rezervácií.

 • Petra
  Skalné mesto vytesané do červených skál je jednou z najvýznamnejších archeologických lokalít na svete.
 • Mŕtve more
  V Jordánsku sa nachádza Mŕtve more, ktoré je známe svojou vysokou slanosťou a liečivými účinkami.
 • Wadi Rum
  Wadi Rum, často nazývaný "Mesačné údolie", je obľúbeným miestom na treking, kempovanie a pozorovanie hviezd.

Tipy na výlety v Jordánsku

 • Preskúmajte Ammán
  Navštívte historické pamiatky v hlavnom meste, napríklad rímske divadlo a Citadelu.
 • Výlet do mesta Jerash
  Jerash je jednou z najväčších a najlepšie zachovaných pamiatok rímskej architektúry mimo Talianska.
 • Pobyt v Akabe
  Užívajte si slnko v meste Aqaba, ktoré ponúka vynikajúce možnosti na potápanie a vodné športy.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Jordánsko

Do Jordánska lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane British Airways, Lufthansa a Turkish Airlines, ktoré ponúkajú lety do hlavného mesta Ammán. Zo Slovenska sa do Jordánska priamo nelieta, ale cestujúci môžu využiť spojenia cez európske dopravné uzly, ako sú Istanbul, Frankfurt a Paríž. Jordanian Airlines, jordánsky národný dopravca, tiež prevádzkuje lety do niekoľkých európskych destinácií.

Lety do Jordánska sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane Istanbulu, Frankfurtu a Paríža, pričom spojenie môžu využiť aj cestujúci zo Slovenska. Hlavnou destináciou medzinárodných letov je medzinárodné letisko kráľovnej Alie v Ammáne.

Hlavným medzinárodným letiskom v Jordánsku je medzinárodné letisko kráľovnej Alie v Ammáne, ktoré poskytuje širokú škálu medzinárodných a vnútroštátnych letov. Letisko kráľa Husajna v Akabe je ďalším dôležitým letiskom, najmä pre turistov navštevujúcich Červené more a južné Jordánsko. 

Počasie a podnebie v Jordánksu

Jordánsko má prevažne suché a teplé podnebie s horúcimi, suchými letami a miernymi, krátkymi zimami. Letá môžu byť veľmi horúce, najmä vo vnútrozemí a v púštnych oblastiach, s teplotami často presahujúcimi 30 °C. Zimné mesiace sú chladnejšie, s priemernými teplotami okolo 13 °C v Ammáne a miernejšími podmienkami v Akabe. Zrážky sú zriedkavé, väčšina dažďa spadne v zimných mesiacoch.