Letenky do Južnej Kórei

Južná Kórea, oficiálne Kórejská republika, je krajina nachádzajúca sa na Kórejskom polostrove vo východnej Ázii. S viac ako 51 miliónmi obyvateľov je Južná Kórea jednou z najhustejšie osídlených krajín na svete. Hlavné mesto Soul je pulzujúca metropola s viac ako 10 miliónmi obyvateľov a je centrom politického, hospodárskeho a kultúrneho života krajiny. Južná Kórea má rýchlo rastúce hospodárstvo a je známa svojimi technologickými inováciami a silným priemyslom. Krajina má štyri ročné obdobia s horúcimi, vlhkými letami a chladnými, suchými zimami. V Južnej Kórei sa nachádza aj niekoľko pamiatok zapísaných na zozname svetového dedičstva UNESCO vrátane historických pamiatok v Gyeongju a tradičných dedín Hahoe a Yangdong.

 

 Južná Kórea

Lacné letenky do Južnej Kórei

Prečo ísť do Južnej Kórei

Južná Kórea, krajina s fascinujúcou kombináciou starobylej histórie a ultramoderných technológií, ponúka cestovateľom jedinečné zážitky. Od nádherných palácov a historických pamiatok v Soule až po pokojné budhistické chrámy a malebnú horskú krajinu po celej krajine. Južná Kórea je tiež známa svojím rýchlym technologickým rozvojom, poprednými inováciami a dynamickou popkultúrou vrátane K-popu a kórejského filmu. Rovnako pôsobivá je aj gastronomická scéna so širokou ponukou tradičných kórejských jedál, ako je kimči, bibimbap a veľmi obľúbené kórejské grilovanie. Pre milovníkov prírody ponúka Južná Kórea nádherné možnosti na turistiku a spoznávanie jej prírodných krás, od ostrova Čedžu až po hornatý región Gangwon-do.

 • História a kultúra
  Južná Kórea má bohatú históriu, ktorá sa prejavuje v tradičných palácoch, chrámoch a historických pamiatkach.
 • Technológie a inovácie
  Krajina je známa svojím technologickým pokrokom a inováciami, najmä v oblasti elektroniky a automobilového priemyslu.
 • Kulinárske umenie
  Kórejská kuchyňa je celosvetovo obľúbená pre svoju jedinečnosť, chuť a rozmanitosť, od pouličného jedla až po gurmánske špeciality.

Tipy na výlety v Južnej Kórei

 • Navštívte paláce v Soule
  Paláce Gyeongbokgung a Changdeokgung sú príkladmi tradičnej kórejskej architektúry.
 • Ostrov Jeju
  Navštívte tento ostrov s nádhernými plážami, sopečnou krajinou a jedinečnými lávovými tunelmi.
 • Národný park Seoraksan
  Národný park, ktorý ponúka úchvatný výhľad na hory a pokojné prostredie kórejskej prírody.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Južnú Kóreu

Do Južnej Kórey lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane Lufthansy, British Airways a Air France. Priame lety zo Slovenska nie sú bežne dostupné, ale mnohé letecké spoločnosti ponúkajú spojenia s prestupmi v európskych alebo ázijských mestách. Južná Kórea má niekoľko medzinárodných letísk, predovšetkým medzinárodné letisko Inčchon v Soule, ktoré je jedným z najrušnejších a najmodernejších letísk na svete a slúži ako hlavná vstupná brána do krajiny.

Lety do Južnej Kórey sú dostupné s prestupmi na hlavných európskych letiskách, ako sú Frankfurt, Londýn a Paríž. Cestujúci zo Slovenska môžu využiť prestupy na týchto európskych letiskách.

Hlavným medzinárodným letiskom v Južnej Kórei je medzinárodné letisko Inčchon, ktoré sa nachádza neďaleko Soulu. Ďalším dôležitým letiskom je medzinárodné letisko Gimpo, ktoré obsluhuje najmä vnútroštátne lety a niektoré krátke medzinárodné linky.

Počasie a podnebie v Južnej Kóreji

Južná Kórea má štyri ročné obdobia s jasne rozlíšenými horúcimi a vlhkými letami a chladnými, suchými zimami.