Letenky do Kambodže

Kambodža, oficiálne známa ako Kambodžské kráľovstvo, je krajina nachádzajúca sa v juhovýchodnej Ázii, ktorá susedí s Thajskom, Laosom a Vietnamom. Má rozlohu približne 181 035 km² a viac ako 16 miliónov obyvateľov. Hlavným mestom je Phnom Penh. Kambodža je známa svojou bohatou históriou, ktorá siaha až do čias Khmérskej ríše. Je tiež známa svojimi prírodnými krásami, vrátane rozsiahlych džunglí, riek a jazier, ako aj nádherných pláží. Hospodárstvo krajiny je založené na poľnohospodárstve, textilnom priemysle, cestovnom ruchu a v poslednom čase na raste v oblasti technológií a nehnuteľností. Kambodžská kuchyňa je bohatá a rozmanitá, známa svojimi čerstvými surovinami, bylinkami a jedinečnými chuťami, vrátane obľúbeného pokrmu amok a rôznych rybích jedál.

Kambodza

Lacné letenky do Kambodže

Prečo ísť do Kambodže

Kambodža, krajina s bohatou históriou a fascinujúcou kultúrou, je domovom legendárneho chrámového komplexu Angkor Wat, jednej z najväčších náboženských stavieb na svete. Kambodža však ponúka oveľa viac než len Angkor. Hlavné mesto Phnom Penh s kráľovským palácom a trblietavými pagodami je plné histórie a tradícií. Kambodža má tiež nádherné pláže v Sihanoukville a na ostrovoch ako Koh Rong. Navštívte tiež mesto Battambang s koloniálnymi budovami alebo sa prejdite po vidieckych dedinách a zažite autentický kambodžský vidiek.

 • Angkor Wat
  Tento rozsiahly chrámový komplex je symbolom Kambodže s ohromujúcou architektúrou.
 • Bohaté dejiny
  Kambodža je známa svojou históriou, vrátane obdobia ríše Khmérov a novšej histórie Červených Khmérov.
 • Prírodné krásy
  Kambodža ponúka úchvatnú prírodnú rozmanitosť - od hustých džunglí a riek až po idylické pláže.

Tipy na výlety v Kambodži

 • Preskúmajte Phnom Penh
  Objavte kráľovský palác, Národné múzeum a tragickú históriu Vražedných polí, minulosť Kambodže.
 • Navštívte Tonlé Sap
  Vydajte sa na plavbu po najväčšom sladkovodnom jazere v juhovýchodnej Ázii a objavte plávajúce dediny.
 • Relaxujte na plážach v Sihanoukville
  Užívajte si slnko a more na nádherných plážach v Sihanoukville alebo na okolitých ostrovoch.

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Kambodžu

Do Kambodže lietajú rôzne medzinárodné letecké spoločnosti vrátane európskych leteckých spoločností, ako sú Air France, Lufthansa a Turkish Airlines, ktoré ponúkajú lety do hlavného mesta Phnom Penh a ďalších destinácií v krajine. Zo Slovenska sa do Kambodže priamo nelieta, ale cestujúci môžu využiť prestupy cez iné európske alebo ázijské mestá.

Lety do Kambodže sú dostupné z rôznych európskych miest, najmä cez hlavné letecké uzly, ako sú Paríž, Frankfurt a Istanbul. Cestujúci zo Slovenska môžu na cestu do Kambodže využiť spoje s prestupom na týchto letiskách.

Hlavné medzinárodné letiská v Kambodži sú medzinárodné letisko Phnom Penh a medzinárodné letisko Siem Reap. Phnom Penh slúži hlavnému mestu a jeho okolitým oblastiam, zatiaľ čo Siem Reap je najbližšie letisko k Angkor Watu a je obľúbeným cieľom turistov.

 

Počasie a podnebie v Kambodži

Kambodža má tropické monzúnové podnebie s dvoma hlavnými ročnými obdobiami. Obdobie dažďov trvá od mája do októbra a prináša vysoké teploty a vlhkosť vzduchu. Obdobie sucha od novembra do apríla je teplejšie a suchšie, s nižšou vlhkosťou a teplotami okolo 30 °C. Najlepší čas na návštevu Kambodže je počas obdobia sucha, keď sú podmienky na cestovanie a prehliadku najpríjemnejšie.