Letenky do Kataru

Katar je malý štát na severovýchodnom pobreží Arabského polostrova s približne 2,8 milióna obyvateľov. Rozloha krajiny je približne 11 586 km². Hlavné mesto Dauha je dynamické, rýchlo sa rozvíjajúce mesto a centrum hospodárskej a kultúrnej činnosti v Katare. Katar má suché púštne podnebie s veľmi horúcimi letami a miernymi zimami. Krajina je známa svojimi zásobami zemného plynu a ropy, ktoré sú základom jej bohatstva a rýchleho rozvoja. V posledných rokoch Katar investoval do rozvoja infraštruktúry, vzdelávania a zdravotníctva, ako aj do kultúry a športu, čím sa stal významným medzinárodným hráčom.

Katar

Lacné letenky do Kataru

Prečo ísť do Kataru

Katar, malý, ale bohatý štát na Arabskom polostrove, je známy svojím moderným hlavným mestom Dauha, luxusnými hotelmi a výnimočnými nákupnými centrami. Metropola Dauha, plná mrakodrapov, ponúka bohatú zmes tradičnej arabskej kultúry a moderného života. Môžete navštíviť múzeá svetovej úrovne, ako napríklad rozsiahle a pohlcujúce Múzeum islamského umenia, alebo preskúmať tradičné trhy, známe ako súky. Katar je tiež domovom pôsobivých športových štadiónov a luxusných plážových rezortov. Pre milovníkov prírody ponúka jedinečné púštne safari s kempovaním pod hviezdami. Katar sa stáva čoraz obľúbenejšou destináciou medzinárodných turistov a hostí mnoho významných športových a kultúrnych podujatí, naposledy veľmi úspešné majstrovstvá sveta vo futbale v roku 2022.

 • Moderná a luxusná Dauha
  Hlavné mesto ponúka kombináciu luxusných hotelov, modernej architektúry a bohatého kultúrneho života.
 • Múzeum islamského umenia
  Toto svetoznáme múzeum hostí rozsiahlu zbierku islamského umenia na Arabskom polostrove.
 • Športové podujatia
  Katar sa stáva dôležitým miestom medzinárodných športových podujatí a v celej krajine sa prudko zvýšila láska k futbalu.

Tipy na výlety v Kataru

 • Navštívte Waqif souk
  Preskúmajte tento tradičný trh, kde nájdete všetko od korenín a textílií až po ručne vyrábané suveníry.
 • Výlet do púšte
  Vydajte sa na dobrodružnú cestu do katarskej púšte a vyskúšajte si jazdu na ťavách alebo sandboarding.
 • Prejdite sa po korzári
  Vychutnajte si prechádzku po dlhej promenáde pozdĺž zálivu Doha s výhľadom na mrakodrapy a more.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Katar

Priame lety do Kataru prevádzkujú mnohé európske letecké spoločnosti vrátane British Airways, Lufthansa a Air France. Katar má aj svoju národnú leteckú spoločnosť Qatar Airways, ktorá lieta do viacerých európskych destinácií. Zo Slovenska neponúka priame lety do Kataru, ale je možné cestovať s prestupom cez rôzne európske letecké uzly.

Lety do Kataru sú dostupné z väčšiny hlavných európskych letísk vrátane Londýna, Paríža, Frankfurtu a ďalších. Zo Slovenska je možné cestovať do Kataru s prípojmi, zvyčajne cez európske letecké uzly, ako je Frankfurt alebo Amsterdam.

Hlavným letiskom pre medzinárodné lety do Kataru je medzinárodné letisko Hamad v Dauhe. Toto letisko je jedným z najmodernejších na svete a slúži ako hlavný uzol pre Qatar Airways a ďalšie medzinárodné letecké spoločnosti.

 

Počasie a podnebie v Kataru

Katar má púštne podnebie s dlhými, veľmi horúcimi letami a krátkymi, miernymi zimami. Letné teploty často presahujú 40 °C, zatiaľ čo zimné teploty sa pohybujú okolo 20 °C. Zrážky sú veľmi zriedkavé. Najlepší čas na návštevu Kataru je od novembra do začiatku apríla, keď je počasie miernejšie a príjemnejšie na vonkajšie atrakcie a aktivity.