Letenky do Malajzie

Malajzia je federatívna konštitučná monarchia v juhovýchodnej Ázii, ktorá sa skladá z dvoch geograficky oddelených regiónov: Malajského polostrova a časti ostrova Borneo. Malajzia s rozlohou približne 330 000 km² a viac ako 31 miliónmi obyvateľov je etnicky a kultúrne rozmanitá krajina. Hlavným mestom je Kuala Lumpur, administratívnym centrom je Putrajaya. Krajina má rozvinuté hospodárstvo s kľúčovými odvetviami, ako sú výroba, cestovný ruch a poľnohospodárstvo. Malajzia je známa svojou bohatou biodiverzitou vrátane rozsiahlych dažďových pralesov, ktoré sú domovom mnohých vzácnych a ohrozených druhov. Krajina je tiež obľúbenou destináciou pre potápanie vďaka nádherným koralovým útesom a bohatému morskému životu.

 

Malajzia

Lacné letenky do Malajzie

Prečo ísť do Malajzie

Malajzia, krajina nachádzajúca sa v juhovýchodnej Ázii, ponúka návštevníkom rozmanitú zmes kultúr, krásnu prírodu a moderné mestá. Malajzia ponúka širokú škálu zážitkov, od pulzujúceho hlavného mesta Kuala Lumpur až po idylické ostrovy ako Langkawi a Penang. Objavte rozmanité kulinárske špeciality, vychutnajte si bohatú históriu a kultúru, ktorá odráža malajské, čínske a indické vplyvy. Pre milovníkov prírody je Malajzia domovom mnohých najstarších dažďových pralesov na svete, ako je Taman Negara, a úchvatných potápačských lokalít, ako je Sipadan. Malajzia je tiež známa svojimi nádhernými plážami a koralovými útesmi, ktoré sú ideálne na oddych a vodné športy.

 • Multikultúrna spoločnosť
  Malajzia je oslavou multikultúrneho dedičstva s bohatou zmesou malajskej, čínskej, indickej a domorodej kultúry.
 • Nádherná príroda
  Malajzia ponúka úchvatné prírodné krásy a bohatý ekosystém - od dažďových pralesov až po biele piesočnaté pláže.
 • Gastronómia
  Malajzijská kuchyňa je známa svojou rozmanitosťou a chuťou, v ktorej sa spájajú malajské, čínske a indické vplyvy.

Tipy na výlety v Malajzii

 • Preskúmajte Kuala Lumpur
  Navštívte ikonické dvojičky Petronas, prejdite sa po pulzujúcich trhoch a objavte bohatú architektúru a kultúru mesta.
 • Navštívte ostrov Borneo
  Objavte ohromujúcu divočinu malajzijského ostrova Borneo vrátane národného parku Kinabalu a úchvatných jaskýň.
 • Relaxujte na ostrove Langkawi
  Vychutnajte si slnkom zaliate pláže, priezračnú vodu a prírodné krásy na tomto obľúbenom ostrove.

Leteckí dopravcovia, ktorí obsluhujú Malajzii

Do Malajzie lietajú rôzne medzinárodné letecké spoločnosti vrátane európskych dopravcov, ako sú British Airways, KLM a Lufthansa, ktoré ponúkajú lety s prestupmi vo svojich európskych centrách. Priame lety do Malajzie sa zo Slovenska neponúkajú, ale cestujúci môžu využiť spojenia s medzipristátím v európskych mestách, ako sú Amsterdam, Londýn a Frankfurt.

Lety do Malajzie sú k dispozícii z hlavných európskych letísk vrátane Amsterdamu, Londýna a Frankfurtu s prestupmi v týchto centrách. Cestujúci zo Slovenska môžu využiť tieto spojenia s prestupmi a dostať sa do Kuala Lumpuru alebo iných destinácií v Malajzii.

Hlavným medzinárodným letiskom v Malajzii je medzinárodné letisko Kuala Lumpur (KLIA), ktoré sa nachádza približne 50 km od hlavného mesta. KLIA je moderné letisko a hlavný dopravný uzol Malajzie a regiónu juhovýchodnej Ázie.

Počasie a podnebie v Malajzii

Malajzia má tropické podnebie s vysokou vlhkosťou a teplotami okolo 27 °C až 32 °C počas celého roka. Krajina má dve hlavné monzúnové obdobia: východný monzún od novembra do februára, ktorý prináša suché a chladnejšie počasie, a západný monzún od mája do septembra, pre ktorý je charakteristické vlhšie a teplejšie počasie. Najlepším obdobím na návštevu Malajzie sú zvyčajne mesiace od februára do apríla, keď je počasie stabilné a zrážky sú minimálne. Vzhľadom na rôznorodé podnebie v rôznych častiach krajiny je dobré overiť si miestne počasie v konkrétnych oblastiach, ktoré plánujete navštíviť.