Letenky do Kuala Lumpur

Kuala Lumpur, hlavné mesto Malajzie, je dynamické mesto s viac ako 7 miliónmi obyvateľov v metropolitnej oblasti. Od svojho založenia sa rýchlo rozrástlo a stalo sa politickým, hospodárskym a kultúrnym centrom krajiny. Kuala Lumpur je známy svojimi modernými mrakodrapmi, bohatou históriou a rozmanitou kultúrou. Z hospodárskeho hľadiska je mesto centrom obchodu, financií a priemyslu v Malajzii a tiež hostiteľom mnohých medzinárodných podujatí a festivalov. Mesto je dôležitým dopravným uzlom v juhovýchodnej Ázii s rozsiahlou sieťou ciest, železníc a medzinárodným letiskom Kuala Lumpur.

 

KualaLumpur

Lacné letenky do Kuala Lumpur

Prečo ísť do Kuala Lumpur

Kuala Lumpur, hlavné mesto Malajzie, je fascinujúca metropola plná moderných mrakodrapov, koloniálnej architektúry a tradičných ázijských ulíc. Mesto je známe svojimi ikonickými dvojičkami Petronas, ktoré boli kedysi najvyššími budovami na svete. Kuala Lumpur ponúka bohatý kultúrny život, rušný nočný trh, rozmanité nákupné možnosti a skutočne vynikajúcu kulinársku scénu. Tunajšia kuchyňa odráža multikultúrne dedičstvo Malajzie s vplyvmi malajskej, čínskej a indickej kuchyne. Milovníci histórie a kultúry tu majú čo vidieť, vrátane národnej mešity Masjid Negara a sultánskeho paláca Istana Negara. Mesto je tiež skvelým východiskom na výlety k blízkym atrakciám, ako sú jaskyne Batu a rezervácia Genting Highlands.

 • Dvojičky Petronas
  Tieto ikonické dvojičky boli kedysi najvyššími budovami na svete a sú symbolom Kuala Lumpuru.
 • Multikultúrna zmes
  Mesto je oslavou multikulturalizmu s bohatou zmesou malajskej, čínskej a indickej kultúry.
 • Vynikajúca kuchyňa
  Kuala Lumpur je rajom milovníkov jedla s nekonečnými možnosťami ochutnať miestne a medzinárodné špeciality.

Tipy na výlety v Kuala Lumpur

 • Prehliadka dvojičiek Petronas Twin Towers
  Vydajte sa na vyhliadkovú plošinu, odkiaľ sa vám naskytne nezabudnuteľný výhľad na mesto.
 • Navštívte jaskyne Batu
  Objavte tieto úžasné vápencové jaskyne a hinduistické chrámy, ktoré sú ľahko dostupné z centra mesta.
 • Prechádzka po ulici Jalan Alor
  Ulica ponúkajúca širokú škálu pouličných stánkov a reštaurácií s malajzijskou, čínskou a thajskou kuchyňou.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Kuala Lumpur

Do Kuala Lumpuru lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane British Airways, KLM a Lufthansa, ktoré ponúkajú priame lety alebo lety s prestupom v európskych centrách. Zo Slovenska sa do Kuala Lumpuru nelieta priamo, ale cestujúci môžu využiť prípoje s medzipristátím v európskych mestách.

Cestujúci zo Slovenska môžu do Kuala Lumpuru cestovať s prestupmi v hlavných európskych leteckých uzloch, ako je Londýn, Amsterdam alebo Frankfurt. Tieto spojenia poskytujú pohodlný prístup do Kuala Lumpuru z rôznych častí Európy.

Medzinárodné letisko Kuala Lumpur (KLIA), hlavné letisko mesta, je moderné a dobre vybavené letisko, ktoré slúži ako dôležitý letecký uzol pre Malajziu a celú juhovýchodnú Áziu.

Počasie a podnebie v Kuala Lumpur

Kuala Lumpur má rovníkové podnebie, čo znamená horúce a vlhké počasie počas celého roka s priemernými teplotami okolo 28 °C až 32 °C. Mesto má dve hlavné monzúnové obdobia: od marca do apríla a od októbra do novembra. Počas týchto období je vyššia pravdepodobnosť zrážok. Najlepší čas na návštevu je mimo monzúnového obdobia, keď je počasie stabilnejšie a menej vlhké.