Letenky na Maldivy

Maldivy, ktoré sa rozprestierajú v Indickom oceáne, tvorí 26 atolov, ktoré pozostávajú z viac ako 1 000 koralových ostrovov. Sú známe svojou jedinečnou krásou a ponúkajú jedinečný kontrast medzi bielym pieskom, tyrkysovou vodou a zelenými palmami. Úradným jazykom je dhivehi, ale na väčšine miest a v letoviskách sa bežne hovorí anglicky. Menou je maldivská rupia, avšak na ostrove sú oveľa obľúbenejšie americké doláre. Maldivy sú islamskou republikou a aj na pomery iných moslimských krajín sa tu dodržiavajú veľmi prísne náboženské pravidlá. Preto je dobré zvážiť niekoľko dôležitých cestovateľských rád - napríklad rešpektovanie miestnej kultúry a náboženstva, najmä pri návšteve miestnych obývaných ostrovov mimo letovísk.

 

Maledivy 

Lacné letenky na Maldivy

Prečo ísť na Maldivy

Maldivy sú doslova rajom na zemi. Súostrovie tvorí reťaz devätnástich koralových atolov s 1 196 ostrovmi. Nechajte sa očariť krištáľovo čistou vodou nádherných lagún, prechádzajte sa po horúcom piesku, relaxujte na čarovných plážach alebo sa ponorte do fascinujúceho podmorského sveta. Tieto tropické ostrovy sú obľúbenou destináciou nielen pre zamilované páry, ale aj pre milovníkov šnorchlovania a potápania. Maldivy sú destináciou, kde je krásne po celý rok, takže si môžete dopriať slnko, more a predovšetkým úplne jedinečnú a nenapodobiteľnú atmosféru, kedykoľvek sa vám cnie za letom.

 • Potápanie
  Potápanie na Maldivách je pojem a vďaka tomu sú ostrovy známe ako najlepšie miesto na potápanie na svete.
 • Bungalovy
  Luxusné bungalovy nad vodou sú symbolom Maldív. Skočte zo svojej spálne rovno do krištáľovo čistého mora.
 • Jedinečná gastronómia
  Exotické chute, morské plody a kombinácia medzinárodných kuchýň sa stanú nezabudnuteľnou súčasťou vášho pobytu.

Tipy na výlety na Maldivách

 • Hlavné mesto Male
  Navštívte hlavné mesto Male, objavte historické centrum plné pamiatok a ponorte sa do kultúrneho dedičstva Maldív.
 • Objavte pamiatky a pamätihodnosti Maldív a spoznajte kultúrne dedičstvo ostrova.
  Milovníci prírody musia navštíviť atol Baa, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Čaká na vás podmorský svet a stretnutia s mantami.
 • Opustené ostrovy
  Maldivy ponúkajú výlet na opustený ostrov - únik do samoty, kde budete obklopení morom. Ideálne na romantickú dovolenku!

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Maldivy

Obľúbené letecké spoločnosti, ktoré naši klienti využívajú na cestovanie na Maldivy, sú Emirates, Qatar Airways a Turkish Airlines. Môžete letieť aj s KLM, Ethiopian Airlines alebo FlyDubai. Na palube 5* leteckej spoločnosti Qatar Airways budete mať maximálne pohodlie. Spoločnosť Emirates vám okrem skvelých služieb na palube ponúkne aj bezplatné poistenie COVID-19. Turkish Airlines sa môže pochváliť skvelým zábavným portálom. Spoločnosť KLM ponúka vynikajúce služby na palube a snaží sa minimalizovať množstvo odpadu a dekarbonizovať leteckú dopravu.

Letisko Václava Havla je jediné letisko v krajine, z ktorého môžete letieť na Maldivy. V súčasnosti z Prahy na Maldivy nelietajú žiadne priame lety a musíte využiť lety s prestupom. Ďalším obľúbeným odletovým letiskom na Maldivy je Viedeň, odkiaľ musíte tiež využiť prestupný let. Priamy let môžete využiť, ak si rezervujete letenky z Frankfurtu. S postupným zlepšovaním epidemiologickej situácie vo svete sa očakáva otvorenie priamych letov aj z ďalších letísk.

Cestovanie lietadlom je na Maldivách obľúbené. Medzi jednotlivými ostrovmi môžete lietať hydroplánom. Sú tu však len dve medzinárodné letiská.

Medzinárodné letisko Male, Velana nájdete na ostrove Hulhumale, ktorý je s hlavným mestom Male spojený viac ako kilometer dlhým mostom. Takmer všetky medzinárodné lety pristávajú v Male. Letisko má aj terminál pre hydroplány, ktoré vás môžu dopraviť na iné ostrovy. Ak hľadáte lacnejšiu možnosť, potom využite verejnú lodnú dopravu alebo sa nechajte odviezť rýchloloďou, ktorá vás dopraví tam, kam potrebujete.

Letisko Gan sa nachádza na rovnomennom ostrove. Na tomto letisku pristávajú niektoré lety spoločnosti Qatar Airways alebo Srilankan Airways. Priamo pred letiskom sa nachádza prístav, odkiaľ sa môžete nechať odviezť na ktorýkoľvek z ostrovov na Maldivách.

Počasie a podnebie na Maldivách

Maldivy ponúkajú teplé a slnečné počasie po väčšinu roka. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 26 a 31 stupňami Celzia. Maldivy majú dve hlavné ročné obdobia: obdobie sucha od novembra do apríla a obdobie dažďov od mája do októbra, keď je pravdepodobnosť dažďa vyššia a vlhkosť vzduchu vyššia. Aj počas obdobia dažďov, keď sú časté búrky a krátke prehánky, svieti väčšinu dňa slnko.


Ako si vybrať správnu letenku na Maldivy?

S jedinečným vyhľadávačom letov spoločnosti STUDENT AGENCY je výber letenky hračkou. Na jednom mieste vám porovnáme zľavnené letenky od viac ako 650 leteckých spoločností. Skôr ako začnete vyhľadávať letenky, premyslite si, aký druh letu hľadáte. Odkiaľ chcete letieť, či uprednostňujete nízkonákladovú leteckú spoločnosť alebo leteckú spoločnosť, ktorá vám ponúka maximálne pohodlie a skvelé služby na palube. Či cestujete naľahko len s batohom, alebo budete potrebovať poriadny kufor (odbavenú batožinu). Doplnkové služby môžu aj pôvodne lacnú letenku nakoniec poriadne predražiť.

Akým spôsobom sa dá najrýchlejšie letieť na Maldivy?

Let na Maldivy s prestupom trvá približne 15 hodín. Najrýchlejšou možnosťou je priamy let. V súčasnosti môžete využiť napríklad let z Frankfurtu so spoločnosťou Lufthansa, kde let trvá približne 10 hodín. Ak sa však neponáhľate a máte chuť spoznávať svet, rezervujte si let s dlhším medzipristátím a preskúmajte destináciu s prestupom vo voľnom čase. Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú krátke prehliadky so sprievodcom v cene letenky, ak máte dlhšie medzipristátie. Prestupnú destináciu môžete preskúmať na vlastnú päsť, ale nezabudnite sa vrátiť na letisko včas, aby ste sa vyhli prestupu na ďalší let.

Kde nájdem aktuálne požiadavky na vstup na Maldivy?

Maldivy sú exotickým rajom, ktorý udržal svoje hranice otvorené pre turistov aj počas pandémie Covid-19. Zároveň si tieto ostrovy vďaka zavedeným opatreniam udržali relatívne bezpečnú krajinu. Aktuálne podmienky vstupu, ktoré musíte splniť, aby ste mohli vstúpiť na Maldivy, nájdete na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí www.mzv.cz.