Letenky do Nepálu

Nepál je hornatá krajina v južnej Ázii s rozlohou 147 516 km² a približne 29 miliónmi obyvateľov. Hlavným mestom je Káthmandu. Z geografického hľadiska sa krajina delí na tri hlavné oblasti: Himaláje na severe, vysočinu v strede a rovinaté planiny Terai na juhu. Nepál má rozmanité podnebie, od subtropického v nížinách až po vysokohorské v Himalájach. Jazyk je nepálčina, ale mnoho ľudí hovorí aj anglicky, najmä v turistických oblastiach. Nepál je známy svojím náboženským a kultúrnym bohatstvom s množstvom hinduistických a budhistických svätýň. Krajina je tiež obľúbenou destináciou pre treking, horolezectvo a ekoturistiku. Hospodárstvo je z veľkej časti založené na poľnohospodárstve a cestovnom ruchu

 

Nepal

Lacné letenky do Nepálu

Prečo ísť do Nepálu

Nepál, krajina ležiaca medzi Indiou a Tibetom, je známa svojou úchvatnou prírodou a kultúrou. Ponúka neuveriteľnú rozmanitosť - od vrcholov Himalájí až po husté džungle Terai. Pre milovníkov hôr je Nepál domovom niektorých najvyšších vrcholov sveta vrátane najvyššej hory vôbec, Mount Everestu. Hlavné mesto Káthmandu má bohatú históriu s nádhernými chrámami a palácmi. Nepál je tiež miestom, kde sa prelínajú hinduistické a budhistické tradície, čo prispieva k jeho jedinečnej duchovnej atmosfére. Treking, rafting, horská cyklistika a tundrové safari sú len niektoré z dobrodružstiev, ktoré môžete v Nepále zažiť. Okrem toho je krajina známa svojou pohostinnosťou a priateľskými ľuďmi, ktorí vítajú návštevníkov s otvorenou náručou.

 • Himaláje a Mount Everest
  Nepál ponúka výstupy na vrcholy svetoznámych hôr vrátane Mount Everestu.
 • Kultúrne bohatstvo
  Káthmandu, Patan a Bhaktapur sú poklady starobylej architektúry, chrámov a kultúry.
 • Duchovné centrum
  Nepál je významným duchovným miestom, kde sa prelína hinduizmus a budhizmus.

Tipy na výlety v Nepálu

 • Trek v Annapurna Circuit
  Tento slávny trek ponúka úchvatné výhľady na himalájske vrcholy a vysoko položené nepálske dediny.
 • Navštívte národný park Chitwan
  Preskúmajte túto rezerváciu, v ktorej môžete vidieť tigre, nosorožce, slony a mnoho ďalších druhov voľne žijúcich zvierat.
 • Preskúmajte údolie Káthmandu
  Navštívte historické mestá Káthmandu, Patan a Bhaktapur a preskúmajte ich bohaté kultúrne a náboženské pamiatky.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Nepál

Do Nepálu lietajú rôzne medzinárodné letecké spoločnosti vrátane Turkish Airlines, Qatar Airways a Emirates, ktoré ponúkajú lety s prestupmi cez svoje centrálne uzly. Priame lety zo Slovenska do Nepálu nie sú bežné, ale cestujúci môžu využiť spojenia s prestupmi v európskych alebo blízkovýchodných uzloch.

Lety do Nepálu sú k dispozícii z rôznych európskych miest, zvyčajne s prestupmi v leteckých uzloch, ako sú Istanbul, Dauha, Dubaj alebo Dillí. Cestujúci zo Slovenska môžu využiť tieto spojenia na cestu do Nepálu.

Hlavným medzinárodným letiskom v Nepále je medzinárodné letisko Tribhuvan v Káthmandu. Toto letisko je najdôležitejším a najrušnejším letiskom v krajine a obsluhuje väčšinu medzinárodných a vnútroštátnych letov.

Počasie a podnebie v Nepálu

Nepál má vzhľadom na svoju geografickú rozmanitosť rôznorodé klimatické podmienky. Vysokohorské oblasti Himalájí majú horské podnebie s chladnými letami a mrazivými zimami, zatiaľ čo nížinné oblasti Terai majú tropické a subtropické podnebie. Monzúnové obdobie trvá od júna do septembra a prináša väčšinu zrážok, najmä v nížinách a stredných kopcoch. Najlepší čas na návštevu, najmä na trekking, je na jar (marec - máj) a na jeseň (september - november), keď je počasie stabilné a výhľady sú jasné.