Letenky do Káthmandu

Káthmandu, hlavné a najväčšie mesto Nepálu, má približne 1 milión obyvateľov. Nachádza sa v údolí Káthmandu a je politickým, hospodárskym a kultúrnym centrom krajiny. Mesto má bohatú históriu siahajúcu až do 12. storočia a je známe svojimi starobylými chrámami a palácmi. Káthmandu je tiež dôležitým centrom obchodu a cestovného ruchu v Nepále. Mesto má subtropické vysokohorské podnebie s teplými letami a chladnými, suchými zimami. Priemerné teploty sa pohybujú od 19 °C v januári do 29 °C v júli. Káthmandu je tiež vstupnou bránou do Himalájí, vďaka čomu je obľúbeným cieľom trekárov a dobrodruhov.

 

Kathmandu

Lacné letenky do Káthmandu

Prečo ísť do Káthmandu

Káthmandu, hlavné mesto Nepálu, je fascinujúce mesto plné histórie, kultúry a nádhernej architektúry. Nachádza sa v srdci Himalájí a je známe ako východiskový bod pre trekingové expedície. Mesto ponúka bohatú škálu historických a kultúrnych zaujímavostí vrátane námestia Durbar s nádhernými chrámami a palácmi, svätyne Swayambhunath (známej ako "opičí chrám") a budhistickej stúpy Boudhanath. V Káthmandu sa nachádza aj živý trh, kde môžete ochutnať miestnu kuchyňu a kúpiť si tradičné remeselné výrobky. Mesto navštívte pre jeho jedinečnú atmosféru, v ktorej sa miešajú starobylé tradície s moderným životom.

 • Kultúrne dedičstvo
  Káthmandu je známe svojimi historickými chrámami a palácmi,svedkami bohatej histórie Nepálu.
 • Brána do Himalájí
  Mesto je známe ako východiskový bod pre treking v Himalájach a cestovanie do základného tábora Everestu.
 • Duchovné centrum
  Káthmandu je významným duchovným miestom, kde sa spája hinduizmus a budhizmus.

Tipy na výlety v Káthmandu

 • Preskúmajte námestie Durbar
  Navštívte toto historické námestie s množstvom starobylých chrámov, kráľovských palácov a múzeí.
 • Navštívte stúpu Boudhanath
  Táto mohutná budhistická stúpa je jednou z najväčších na svete a je dôležitým pútnickým miestom.
 • Výlet do Patanu
  Neďaleké mesto Patan, známe aj ako Lalitpur, ponúka ďalšie nádherné chrámy a remeselné trhy.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Káthmandu

Do Káthmandu lietajú niektoré európske letecké spoločnosti, ale priame lety z Európy nie sú také časté. Cestujúci z Európy často lietajú s leteckými spoločnosťami ako Qatar Airways, Emirates, Turkish Airlines alebo Etihad Airways s prestupmi v ich centrách na Blízkom východe. Zo Slovenska sa do Káthmandu nelieta priamo, ale cestujúci môžu využiť prestupy s medzipristátiami v európskych alebo blízkovýchodných mestách.

Lety do Káthmandu sú dostupné s prípojmi z mnohých európskych miest vrátane Prahy. Cestujúci zvyčajne lietajú cez letecké uzly na Blízkom východe, ako je Dauha, Abú Zabí alebo Istanbul, alebo cez ázijské letiská, ako je Bangkok alebo Naí Dillí.

Hlavným medzinárodným letiskom pre prílety do Káthmandu je letisko Tribhuvan. Toto letisko je najväčšie v Nepále a slúži ako hlavná vstupná brána pre zahraničných návštevníkov krajiny, pričom poskytuje spojenie do mnohých medzinárodných destinácií.

Počasie a podnebie v Káthmandu

Podnebie v Káthmandu sa vyznačuje teplými a vlhkými letami, zatiaľ čo zimy sú chladné a väčšinou suché. Väčšinu ročných zrážok prinášajú monzúnové dažde, ktoré sa zvyčajne vyskytujú od júna do septembra. Mesto je známe svojou veľkolepou architektúrou vrátane mnohých chrámov a palácov, ktoré odrážajú jeho dlhú a bohatú históriu. Káthmandu je tiež dôležitým centrom tibetského a nepálskeho budhizmu a hinduizmu, o čom svedčí množstvo posvätných miest roztrúsených po celom meste a jeho okolí.