Letenky do Ománu

Omán je sultanát nachádzajúci sa na juhovýchodnom pobreží Arabského polostrova s približne 4,5 milióna obyvateľov. Krajina má rozlohu približne 309 500 km² a je známa svojou bohatou históriou, ktorá siaha viac ako 5 000 rokov do minulosti. Hlavné mesto Maskat je kultúrnym a hospodárskym centrom krajiny. Omán sa môže pochváliť rozmanitým terénom, množstvom rozsiahlych púští, hornatých oblastí a dlhými plážami pozdĺž Arabského mora, Ománskeho zálivu a Arabského zálivu. Krajina má suché, horúce púštne podnebie s extrémne vysokými letnými teplotami. Omán je známy svojou stabilitou a považuje sa za jednu z najbezpečnejších krajín na Blízkom východe. Hospodárstvo je do značnej miery závislé od ropy, ale sultanát sa v posledných rokoch snaží diverzifikovať svoj hospodársky model.

 

Oman

Lacné letenky do Ománu

Prečo ísť do Ománu

Omán, krajina ležiaca na juhovýchodnom pobreží Arabského polostrova, je známa svojou nedotknutou prírodou a bohatým kultúrnym dedičstvom. Krajina ponúka návštevníkom rozmanitú krajinu, od majestátnych piesočných dún púšte Wahiba až po zelené údolia wádí a úchvatné vrcholy hôr. Hlavné mesto Maskat je domovom pôsobivých mešít, tradičných trhov a moderných nákupných centier. Omán je známy aj tradičným remeslom dhow a námorníctvom, zároveň má bohatú arabskú históriu a kultúru, ktorá sa odráža v miestnych pevnostiach, palácoch a archeologických náleziskách. Omán je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú autentické orientálne zážitky a navyše možnosti potápania, trekingu a spoznávania miestnej kultúry.

 • Prírodná rozmanitosť
  Omán ponúka rozmanité prírodné scenérie na preskúmanie - od púští cez horské údolia až po pokojné pobrežie.
 • Kultúrne dedičstvo
  Omán je bohatý na historické pamiatky vrátane pevností, mešít a tradičných trhov.
 • Pohostinnosť a tradície
  Ománci sú známi svojou pohostinnosťou a kultúrou vrátane tradičného odevu a umenia.

Tipy na výlety v Ománe

 • Navštívte Maskat
  Preskúmajte historické a kultúrne pamiatky hlavného mesta vrátane Veľkej sultánovej mešity a Kráľovskej opery.
 • Púštne safari
  Vydajte sa na dobrodružnú cestu do pieskov Wahiba a zažite čaro arabskej púšte.
 • Preskúmajte vádí
  Navštívte Wadi Shab alebo Wadi Bani Khalid a vychutnajte si ich prírodné krásy a možnosti kúpania.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Omán

Do Ománu lietajú rôzne medzinárodné letecké spoločnosti vrátane spoločnosti Oman Airlines, ktorá je národným dopravcom. Ďalšie európske letecké spoločnosti, ako napríklad British Airways, Lufthansa a Turkish Airlines, ponúkajú lety s prestupmi vo svojich hlavných európskych uzloch. Priame lety do Ománu nie sú zo Slovenska k dispozícii, ale cestujúci môžu využiť prestupy cez európske alebo blízkovýchodné letiská.

Lety do Ománu sú k dispozícii z mnohých európskych miest, ako sú Londýn, Paríž, Frankfurt a Istanbul, s medzipristátím v týchto alebo iných hlavných leteckých uzloch. Zo Slovenska je možné cestovať do Ománu s jedným alebo viacerými medzipristátiami.

Hlavným medzinárodným letiskom v Ománe je letisko Maskat, ktoré sa nachádza v blízkosti hlavného mesta. Toto moderné a dobre vybavené letisko slúži ako hlavný vstupný bod do krajiny pre zahraničných cestujúcich.

Počasie a podnebie v Ománe

Omán má horúce a suché púštne podnebie. Letá sú mimoriadne horúce s priemernými teplotami často presahujúcimi 40 °C, najmä vo vnútrozemských oblastiach. Pobrežné oblasti sú miernejšie, ale stále veľmi teplé. Zimy sú mierne s priemernými teplotami okolo 17 °C až 26 °C, čo je ideálne obdobie na útek pred mrazivými európskymi zimami.