Letenky do Kolomba

Kolombo je nielen hlavným mestom a obchodným a finančným centrom Srí Lanky. Má bohatú históriu siahajúcu do obdobia pred viac ako 2000 rokmi, keď slúžilo ako dôležitý prístav na obchodných cestách medzi Západom a Východom. Dnes je Kolombo domovom viac ako 5 miliónov ľudí. Kolombo je známe pôsobivými budovami z koloniálnej éry britského impéria, modernými výškovými budovami, zelenými parkami a množstvom budhistických chrámov, hinduistických modlitební, mešít a kresťanských kostolov. Ekonomika mesta je rozmanitá, s dôrazom na obchod, cestovný ruch, bankovníctvo a výrobu.

 

Kolombo

Lacné letenky do Kolomba

Prečo ísť do Kolomba

Kolombo, hlavné mesto Srí Lanky, je pulzujúca metropola, ktorá spája moderný život s bohatým kultúrnym dedičstvom. Toto pulzujúce mesto ponúka širokú škálu atrakcií, od historických pamiatok a koloniálnej architektúry až po moderné nákupné centrá a reštaurácie. Návštevníci si môžu vychutnať prechádzku po Galle Face Green, rozsiahlom pobrežnom parku, alebo navštíviť jeden z mnohých budhistických chrámov, ako je napríklad chrám Gangaramaya. Kolombo je tiež skvelou základňou na objavovanie ďalších divov Srí Lanky vrátane nádherných pláží, čajových plantáží a divokej prírody. Mesto ponúka fascinujúcu zmes etnických kultúr, svetových kuchýň a umenia.

 • Kultúrna rozmanitosť
  Kolombo je kultúrna metropola, v ktorej sa prelínajú vplyvy z rôznych častí sveta, čo sa odráža v architektúre, jedlách a tradíciách.
 • Historické pamiatky
  Mesto ponúka množstvo historických pamiatok vrátane koloniálnych budov a starobylých budhistických chrámov.
 • Pulzujúci život v meste
  Kolombo je známe svojím pulzujúcim nočným životom, nákupnými možnosťami a pestrými trhmi, ktoré odrážajú jeho dynamický charakter.

Tipy na výlety v Kolombe

 • Návšteva chrámu Gangaramaya
  Tento budhistický chrám je jedným z najvýznamnejších v Kolombe a ponúka pokojné útočisko v centre mesta.
 • Prechádzka po zelenom námestí Galle Face
  Užite si popoludnie v tomto pobrežnom parku s výhľadom na Indický oceán a miestne pouličné jedlo.
 • Prehliadka trhu Pettah
  Preskúmajte rušný trh, kde nájdete všetko od čerstvých produktov až po tradičný srílanský tovar.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Kolombo

Do Kolomba lietajú rôzne medzinárodné letecké spoločnosti vrátane európskych leteckých spoločností, ako sú British Airways, Lufthansa a Turkish Airlines. Tieto letecké spoločnosti ponúkajú priame a nepriame lety spájajúce Kolombo s veľkými európskymi mestami. Zo Slovenska sa do Kolomba nelieta priamo, ale cestujúci môžu využiť spojenia cez rôzne európske letecké uzly, ako sú Londýn, Frankfurt a Istanbul. Srílanská národná letecká spoločnosť SriLankan Airlines tiež prevádzkuje lety medzi Kolombom a niekoľkými európskymi mestami.

Lety do Kolomba sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane Londýna, Frankfurtu a Istanbulu. Zo Slovenska môžete cestovať s prestupmi, zvyčajne cez tieto alebo iné hlavné európske letecké uzly, čo poskytuje flexibilné možnosti cestovania na Srí Lanku.

Medzinárodné lety do Kolomba pristávajú na medzinárodnom letisku Bandaranaike, ktoré je hlavným letiskom Srí Lanky. Toto letisko sa nachádza približne 30 km severne od centra a je hlavným vstupným bodom pre zahraničných návštevníkov ostrova.

Počasie a podnebie v Kolombe

Kolombo má tropické monzúnové podnebie s vysokou vlhkosťou vzduchu počas celého roka. Teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 27 °C až 31 °C.