Letenky do Thajska

Thajsko, ktoré sa nachádza v srdci juhovýchodnej Ázie, je obľúbenou destináciou pre návštevníkov z celého sveta. S viac ako 68 miliónmi obyvateľov je Thajsko 50. najväčšou krajinou na svete z hľadiska počtu obyvateľov a 51. krajinou z hľadiska celkovej rozlohy. Hlavným mestom je metropola Bangkok, ktorá je známa svojimi ultramodernými mrakodrapmi, impozantnými palácmi a rušnými trhmi. Úradným jazykom je thajčina, ale najmä v turistických oblastiach sa bežne hovorí po anglicky. Thajsko je konštitučnou monarchiou s parlamentným systémom a jeho kultúra je hlboko zakorenená v budhizme, o čom svedčí nespočetné množstvo nádherných chrámov a sôch roztrúsených po celej krajine. Thajsko ponúka ideálnu príležitosť na dobrodružné výpravy do dažďových pralesov a mangrovníkov pri hľadaní stratených chrámov, ktoré si budete pamätať celý život.

 

Thajsko

Lacné letenky do Thajska

Prečo ísť do Thajska

Leťte s nami do Thajska a objavte legendami opradené kráľovstvo Orientu. Navštívte rozprávkovú krajinu, kde sa fascinujúca starobylá kultúra mieša so silou ázijského ekonomického tigra. Preskúmajte hlavné mesto Thajska Bangkok a jeho históriu, ktorá je priamo spojená s dynastiou Chakri, a navštívte nádherné chrámy roztrúsené v centre mesta a jeho okolí. Pristaňte na Koh Samui, jednom z najkrajších thajských ostrovov, a vychutnajte si podmorský svet. Alebo sa nechajte očariť najväčším thajským ostrovom Phuket. Preskúmajte západné pohorie a biele piesočné pláže, ktoré lemujú azúrové more.

 • Prírodné krásy
  Thajsko je obľúbené pre svoju úžasnú prírodu, ktorá zahŕňa všetko od bielych pláží a tyrkysovej vody až po husté dažďové pralesy.
 • Bohatá kultúra
  V Thajsku sa stretnete s jedinečnou kultúrou, historickými chrámami a pestrými festivalmi, ktoré odrážajú bohatú históriu a tradície krajiny.
 • Lahodná kuchyňa
  Thajská kuchyňa je svetoznáma svojou kreativitou, ktorá v dokonalej harmónii spája sladké, slané, kyslé a pikantné chute.

Tipy na výlety v Thajsku

 • Phi Phi
  Preskúmajte nádherné ostrovy známe z filmu Pláž a vychutnajte si krásne pláže a tyrkysové vody.
 • Krabi
  Pláže ako Railay alebo Ao Nang ponúkajú skvelé miesto na šantenie v mori, možnosti na lezenie po skalách a ďalšie aktivity.
 • Chrámy v Chiang Mai
  Toto mesto na severe ponúka nádherné starobylé chrámy a možnosť spoznať bohatú kultúru a históriu Thajska.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Thajsko

Thajsko je veľmi obľúbenou destináciou, a preto má dobré spojenie s viacerými európskymi letiskami. Medzi letecké spoločnosti, ktoré zabezpečujú pravidelné lety z Európy do Bangkoku, patria Lufthansa, British Airways, Air France, KLM a mnohé ďalšie. České aerolínie ponúkali lety do Bangkoku, ale v súčasnosti už nelietajú priamo do Thajska, takže musíte počítať s prestupmi.

Z Európy môžete do Thajska letieť z mnohých veľkých letísk, ako sú Londýn, Paríž, Frankfurt, Amsterdam a Praha, avšak s prestupmi. Na letisko vo Frankfurte často lietajú letecké spoločnosti s priamymi letmi do Bangkoku.

Hlavnou vstupnou bránou do Thajska je letisko Suvarnabhumi v Bangkoku. Ďalšie hlavné letiská sú Chiang Mai na severe, Phuket na juhu a Krabi v blízkosti najobľúbenejších thajských ostrovov. Na všetkých týchto letiskách sa uskutočňujú medzinárodné a vnútroštátne lety.

Počasie a podnebie v Thajsku

Thajsko sa môže pochváliť tropickým podnebím s priemernými teplotami okolo 30 °C počas celého roka. Obdobie dažďov (od mája do októbra) prináša výdatné monzúnové zrážky, zatiaľ čo obdobie sucha (od novembra do apríla) láka väčšinu turistov slnečným počasím a nižšou vlhkosťou. Thajsko tak ponúka dokonalý únik pred európskou zimou, ale predovšetkým ideálne počasie na letnú dovolenku.

Navštívte všetky thajské NEJ:

Bangkok má najdlhší názov hlavného mesta na svete, pretože v thajčine je presný názov hlavného mesta Krunhog Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit.

Najväčšia zlatá socha Budhu na svete sa nachádza v chráme Wat Traimit a váži 5,50 tony.

Najväčší chrám z bieleho mramoru na svete, chrám Wat Sothon Wararam Woravihan, sa nachádza na brehu rieky Bangpakong na juhu mesta Chachoengsao.

Najväčší drevený most v Thajsku, známy aj ako most Uttamanuson, je dlhý 850 m a je ručne postavený.

Najkrajší kaskádovitý 7-stupňový vodopád v Thajsku sa nachádza v národnom parku Erawan.

Najväčší gong na svete, ktorý sa nachádza vo zvonici chrámu Wat Phra That Harinphunchai.

Najdlhšia lanovka v Thajsku vás vyvezie na útes Pha Chu v národnom parku Si Nan.

Najväčší meč na svete je vyrobený z najkvalitnejšej ocele (Nam Phi), jeho dĺžka je 9,24 m a hmotnosť 450 kg.

Najväčšia poštová schránka na svete bola postavená v roku 1924, jej obvod základne je 2,65 m a výška 3,20 m, stále sa používa ako bežná poštová schránka.

Najväčšia krokodília farma na svete sa nachádza neďaleko Tambon Tai Ban a chová približne 40 rôznych druhov.