Letenky do Antalye

Antalya je hlavným mestom provincie Antalya v južnom Turecku a je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v krajine. Mesto má viac ako 1 milión obyvateľov a nachádza sa na pobreží Stredozemného mora. Antalya je známa svojím teplým stredomorským podnebím s horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. V meste sa nachádza mnoho historických pamiatok vrátane dobre zachovaných rímskych ruín, ako je Hadriánova brána a antické divadlo v Aspendose. V Antalyi sa počas roka koná aj množstvo kultúrnych festivalov a je známa vynikajúcimi možnosťami nakupovania, stravovania a nočného života. Vďaka svojej polohe je tiež základňou pre výlety do blízkych oblastí, ako je Lycian Way, Patara Beach a Olympos.

 

antalya

Lacné letenky do Antalye

Prečo ísť do Antalye

Antalya, perla Tureckej riviéry, je známa svojimi nádhernými plážami, historickými pamiatkami a živou atmosférou. Mesto, ktoré sa tiahne pozdĺž nádherného pobrežia Stredozemného mora, je obľúbenou destináciou milovníkov slnka, mora a kultúry. Antalya ponúka návštevníkom nielen krásne piesočnaté pláže, ale aj bohaté historické dedičstvo vrátane rímskych ruín, byzantských kostolov a osmanských mešít. Mesto je tiež vstupnou bránou do okolitých oblastí, ako sú pohorie Taurus, starobylé mesto Side a národný park Köprülü Kanyon. Antalya je ideálnym miestom na spojenie oddychu na pláži a spoznávania tureckej histórie a kultúry.

 • Krásne pláže
  Antalya je známa svojimi nádhernými plážami, ktoré lákajú milovníkov slnka z celého sveta.
 • Bohaté historické dedičstvo
  Mesto a jeho okolie je plné historických pamiatok vrátane rímskych ruín a osmanských stavieb.
 • Krásna príroda
  Okolie Antalye ponúka úchvatnú prírodu vrátane národných parkov, vodopádov a pohorí.

Tipy na výlety v Antalyi

 • Pešia prehliadka starého mesta (Kaleiçi)
  Objavte čaro úzkych uličiek, historických domov a tradičných obchodíkov v historickom centre Antalye.

 • Návšteva vodopádov Düden
  Vychutnajte si krásu týchto nádherných vodopádov, ktoré sú ľahko dostupné z mesta.

 • Výlet do starobylého mesta Side
  Objavte antické divadlo, rímske ruiny a krásne pláže tohto historického mesta.

Leteckí dopravcovia, ktorí obsluhujú Antalyi

Do Antalye lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane Turkish Airlines a Pegasus Airlines, ktoré ponúkajú priame lety z mnohých európskych miest. Zo Slovenska do Antalye lietajú pravidelné aj charterové lety, ktoré zabezpečujú rôzne letecké spoločnosti vrátane Českých aerolínií, čo umožňuje ľahký prístup českým cestujúcim.